dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja samemu - czy jest sens?

    Czy ktoś z Was przerabiał już kalkulację realizacji rekuperacji samodzielnie a przez firmę instalacyjną?

    Czy jest sens ekonomiczny bawić się samemu, jeśli mam czas?

    Czyli zamawiam projekt w firmie od kanałów, kupuję kanały wg projektu, montuje, kupuję rekuperator przez producenta i uruchamiam.

    Czy są jakieś zagrożenia, ryzyko zepsucia i dodatkowych kosztów?

    Czy nie zawracać sobie głowy i wybierać ofertę instalatora?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja zrobiłem sam - od projektu, doboru urządzeń i podłączenia.
    Jedną z łatwiejszych instalacji do wykonania w domu.
    6-8 tysięcy oszczędności

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam, wyceny miałem na 14-18 tys a zmieściłem się w 10. Projekt kupowałem na peflex.pl, dostałem od razu rozpiskę co i ile mam kupić - w sumie wszystko się super sprawdziło, tylko uchwytów do rur mi zostało, ale to groszowe sprawy. Jak prosta instalacja to można od biedy nawet samemu zaprojektować, jak bardziej skomplikowany dom (np. z poddaszem) to jednak uważam że projekt warto kupić.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Też wykonywałem wentylacje samodzielnie -no może nie do końca, bo cześć prac robiła ekipa remontowa (demontowali regipsy, etc). Sama robocizna kosztowała mnie 1000zł, rury, akcesoria, rekuperator ~5tyś zł.

    Jak pomyślisz i zrobisz to z głową, masz głowę na karku to żaden projektant i wykonawca nie jest Ci do tego potrzebny.

  5. #5

    Domyślnie

    No to zaczynamy od zamówienia projektu.

    Mam do wyboru ze strony peflex pl

    Projekt i wycena instalacji wentylacji domu jednorodzinnego
    300,00 zł BRUTTO

    Albo na Allegro:

    Dla domu jednorodzinnego do 300m2 przy użyciu systemu Smart-Flex - 200zł

    Dla domu jednorodzinnego do 300m2 przy użyciu systemu System VENT-FLEX - 200zł


    Na allegro w częściach popularny jest Greenflex.

    Czy to jest bez różnicy gdzie projekt zamówię? Czym te systemy się różnią? Domyślam się, że peflex wyjdzie najdrożej.

  6. #6

    Domyślnie

    Na allegro w częściach popularny jest Greenflex.

    Czy to jest bez różnicy gdzie projekt zamówię? Czym te systemy się różnią? Domyślam się, że peflex wyjdzie najdrożej.[/QUOTE]

    Są to te same kanały rozprowadzające,skrzynki rozprężne w jednym są z blachy ocynk w drugim z poliwęglanu ceny porównywalne,
    najdroższe są skrzynki rozdzielcze ze stali nierdzewnej.
    Napisz do jakiego domu to można coś więcej doradzić.
    Ostatnio edytowane przez tom.pk ; 16-01-2020 o 22:11

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli najlepiej jest zakupić gotowy projekt, a montować samemu ? ( dla mnie montaż to żadna filozofia rozprowadzić rury). Jak rozmawiałem z jedna firmą to wyceniła samą instalację na 14tyś brutto (parter, 1 piętro + 1pietro w starym bud. w tej cenie projekt, materiał robocizna). Do tego rekuperator 12 tyś. Zehnder comfoAir Q600 + sterownik

  8. #8

    Domyślnie

    Proponuję najpierw zgłębić temat budowy WM np na forum muratora.Twój przypadek jest bardziej skomplikowany ,dom zamieszkany .Trzeba będzie wiercić przepusty na rury w stropach,pewnie nie będzie możliwości zamontować wszystkie anemostaty w suficie.O wiele prościej jest robić WM w budowanym domu.Można schować rury np.w posadzkach ,rozprowadzić nad poddaszem.

  9. #9

    Domyślnie

    nie jest skomplikowany tylko bardzo prosty , tak jak pisałem w poprzednim poście (parter, 1 piętro nowy budynek + 1pietro w starym bud. tutaj strop drewniany płyta g/k + ocieplenie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Też robiłem sam. Od projektu po wkręcenie anemostatów. Jedynie przewierty przez stropy firma mi robiła.
    Jak masz głowę na karku to wykonanie WM to sama przyjemność.
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihau#1 Zobacz post
    Czyli najlepiej jest zakupić gotowy projekt, a montować samemu ? ( dla mnie montaż to żadna filozofia rozprowadzić rury). Jak rozmawiałem z jedna firmą to wyceniła samą instalację na 14tyś brutto (parter, 1 piętro + 1pietro w starym bud. w tej cenie projekt, materiał robocizna). Do tego rekuperator 12 tyś. Zehnder comfoAir Q600 + sterownik
    W takim razie zrozumiałem ,że to stary dom z trzema poziomami.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie, stary dom ma parter i piętro (sufit regips wełna deski), do tego będzie dostawiony nowy budynek parter, piętro. Strychy będą połączone i tam chyba dam rekuperator bo będę miał załatwione z poddasza 2 kondygnację tylko do parteru w nowym budynku będę miał więcej pracy z doprowadzeniem rur. Teraz to myślę bardziej na doborze rekuperatora 150m2 przybudowa i 100m2 stary dom (pietro i korytarz do parteru), myślałem o AERISnext450 VV ST ze względu na sprawność oraz że ma dodatkową opcję tzn, sterownik bezprzewodowy (przycisk) co mogę np. w WC wymusić większe obroty reku (na określony czas 5-10min). Może ine reku też mają takie opcję w mniejszej cenie, ale jeszcze nie doczytałem (z GWC rezygnuję bo się nie opłaca, spory koszt)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony