dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie woda w skrzydle okna

    Witam,

    co może oznaczać woda, która pojawiła się w skrzydle okna? Okna wymieniłam w całym domu na plastikowe trzyszybowe bez mikrowentylacji ze względu na montaż rekuperacji w domu. Okna zostały zamontowane (20.12.) na równi ze ścianą zewnętrzną, ze względu na elewację 20 cm, której jeszcze nie ma oraz rolety podtynkowe. Nie zostały zamontowane klamki, ze względu na brudne prace, które trwają nadal w domu (tynkowanie, gładż). Wczoraj w piwnicy otworzyłam po raz pierwszy okno poziome na całą szerokość (nie uchylnie) i woda wyciekła z trzech otworów przy klamce (otwory na klamkę zamontowane na górze okna). Można powiedzieć że wylało się z okna wiadro wody, jak to możliwe????? czy ktoś z was miał podobny problem????

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    1. Różnica temperatur wnętrze budynku - temp. zewnętrzna.
    2. Woda technologiczna w nowym budynku
    3. "Ciepłe okna"

    I masz gotowy przepis na wiadro wody.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    okej tylko nagrzewnice i osuszacze chodzą na piętrze i tam jak i na parterze sprawdzałam nie mam takiej awarii w oknach poziomych, a w piwnicy nie było grzane i raczej była tam stała temp. A czy możliwe jest że podczas deszczu w jakiś sposób dostała się woda do tego okna, a nie ma ono otworów, które mogłyby pomóc jej się wydostać????

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Próbuję sobie to wyobrazić, ale nie potrafię.
    Możesz wrzucić jakąś fotkę? Okna od środka, okna otwartego, okna od zewnątrz?

    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to woda płynąca po ścianie, dostaje się na okno, dalej otworami odpowietrzającymi do wnętrza ramy i dalej płynie otworami na klamkę. Ale to jakoś tak skomplikowane, że mało prawdopodobne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony