dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie Czym odgrodzić się od sąsiada z psami?

    Witam,

    za jakieś pół roku wprowadzam się do nowego domu. Działkę mam ogrodzoną całkowicie, jednak to stary drewniany płot, który i tak będę wymieniał. Mam małe dziecko a niedługo pojawi się drugie. Sąsiad ma dwa duże i agresywne psy (nie mam nic do tego) a ja chciałbym postawić płot, który nie pozwoli dziecku wsadzić rąk przez płot, bo nieszczęście gotowe. Myślałem o zwykłym panelowym, plus posadzenie żywopłotu czy jakiś pnączy, ale to nie będzie szybkie rozwiązanie.


    Macie jakieś pomysły, z czego zrobić takie ogrodzenie, żeby młodemu nie przyszło do głowy wciskanie tam rączek?


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Moze na razie trzeba zastosować na te panele dodatkowo takie gęste maty ogrodzeniowe z bambusa, chrustu, wikliny lub coś podobnego albo zrobić z desek gęste ogrodzenie lamelowe.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar XCEL
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    37

    Domyślnie

    Pewnym ekonomicznym rozwiązaniem są panele ogrodzeniowe wykonane z drutu, między druty można wpleść taśmę PCV i otrzymujemy pełne ogrodzenie.

    Jeśli mamy większy budżet i zależy nam na wysokiej estetyce i trwałości to można zastosować ogrodzenia wykonane z aluminium (XCEL Arete Horizon Massive), ogrodzenie odgrodzi nas od sąsiada dodatkowo w pewnym stopniu ograniczy hałas, np szczekanie psów.

  4. #4

    Domyślnie

    No zależy od psów szlają z nudów czy faktycznie agresywne, trzymane w kojcu czy w domu. Jeśli w domu przyjacielskie , a sąsiad miły to wystarczy zapoznać psy z sobą i dziećmi. Psy ras obronnych raczej bronią znajome dzieci, to małe psy wszystko poczytują za zagrożenie

  5. #5

    Domyślnie

    Kup sobie dwa jeszcze bardziej agresywne psy , to zagryzą psy sąsiada i będziesz miał spokój.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja u siebie ogrodziłem sobie blachą, przynajmniej sąsiad mi nie "kuka". W tym roku 20m siatki od drugiego też ogrodzę, bo u mnie grille raz w tygodniu, po co ma komuś być żal. W lecie to ja będę ich "smrodził" zapachem kiełbaski, dodatkowo jeszcze piec na pizze obok stanie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lostdesper Zobacz post
    Macie jakieś pomysły, z czego zrobić takie ogrodzenie, żeby młodemu nie przyszło do głowy wciskanie tam rączek?
    Pogooglaj "siatka cieniująca".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pogooglaj "siatka cieniująca".
    Nie wygląda to zbyt estetycznie, kolega ma stary drewniany płot który będzie wymieniał.
    Nie lepiej zrobić raz coś a porządnie niż później przerabiać?
    Mi osobiście się to nie podoba, wygląda jak ulepszona plandeka, ale co kto lubi.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie

    Rozumiem, że to ma być środek przejściowy, do czasu gdy będziesz wymieniał całe ogrodzenie? Może rzeczywiście najłatwiej i najtaniej będzie dać te maty z bambusa. Dziecko nie będzie widziało "piesków" więc powinno całkowicie stracić zainteresowanie płotem

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mroczek90
    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mata z bambusa albo grubsza folia - powinna byc tansza.
    Ostatnio edytowane przez mroczek90 ; 04-02-2020 o 12:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony