dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Mnie dołożenie "prawie " każdego kWp kosztuje 1 tys z używek plus moja praca( panel 250Wp ok 180-200) reszta to mocowania, kable) bez dofinansowania żadnego.
    A my podziwiamy że wydajesz swoją kasę na sprzęt z demobilu. Dlaczego mierzysz wszystkich sprzętem który powinien być zutylizowany?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A my podziwiamy że wydajesz swoją kasę na sprzęt z demobilu. Dlaczego mierzysz wszystkich sprzętem który powinien być zutylizowany?
    Właśnie widzisz dla Ciebie to sprzęt z demobilu, za 3 lata ci co instalowali w 2017r Pv 275Wp to też demobil będzie wg Ciebie??. Ja nikogo nie krytykuje. Nie ma czym się chwalić.

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiście że sprzęt 275W w 2017r był nowy a twoje 250W kiedy były nowe? Krytykujesz instalacje za 4000-5000 bo ty jedziesz na demobilu na 1000 PLN i kto tu się chwali? Znasz kogoś kto by się chwalił tym że wyciągnął samochód ze sztoru i nim jeździ?
    Albo tym że nie dostał 5000 z mój prąd i 3000 PLN z Termomodernizacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oczywiście że sprzęt 275W w 2017r był nowy a twoje 250W kiedy były nowe? Krytykujesz instalacje za 4000-5000 bo ty jedziesz na demobilu na 1000 PLN i kto tu się chwali? Znasz kogoś kto by się chwalił tym że wyciągnął samochód ze sztoru i nim jeździ?
    Albo tym że nie dostał 5000 z mój prąd i 3000 PLN z Termomodernizacji.
    Kiedyś były nowe tak jak ja młody. Wskaż gdzie krytykuje instalację za 4000zl. Muszę się pożalić ja nie dostałem i jestem przez to gorszy;(. Zdradzę sekret mam 20 letnie auto, sąsiad 6 letnie Porshe i nie płaczę z tego powodu.

  5. #25

    Domyślnie

    Wiesz ja też mam 20 letnie auto... stoi w garażu, jestem 2 właścicielem (w jednej rodzinie) i ten samochód ma przebieg oryginalny 26000 km wyjeżdżam nim raz w roku na przegląd. Na co dzień jeżdżę 5 letnim Fordem Mondeo który ma nalatane 206k km.
    Dostrzegasz jakąś różnicę między kolekcjonerstwu a brakiem pieniędzy na zakup lepszego samochodu i lepszych paneli? No chyba że kolekcjonujesz trupy które już raz ktoś zdjął z dachu?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wiesz ja też mam 20 letnie auto... stoi w garażu, jestem 2 właścicielem (w jednej rodzinie) i ten samochód ma przebieg oryginalny 26000 km wyjeżdżam nim raz w roku na przegląd. Na co dzień jeżdżę 5 letnim Fordem Mondeo który ma nalatane 206k km.
    Dostrzegasz jakąś różnicę między kolekcjonerstwu a brakiem pieniędzy na zakup lepszego samochodu i lepszych paneli? No chyba że kolekcjonujesz trupy które już raz ktoś zdjął z dachu?
    Źle trafiłeś bo różnica między nowymi a używkami to 800zl. Używki 200 nówki Poli już za 350 a mono 500. Miłej nocki życzę

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Źle trafiłeś bo różnica między nowymi a używkami to 800zl. Używki 200 nówki Poli już za 350 a mono 500. Miłej nocki życzę
    Nie czaję różnica 800 PLN a później piszesz że kupując używki oszczędzasz 150-200 PLN/panel? Chłopie ty wiesz co chcesz przekazać publice czy wymyślasz na poczekaniu?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie czaję różnica 800 PLN a później piszesz że kupując używki oszczędzasz 150-200 PLN/panel? Chłopie ty wiesz co chcesz przekazać publice czy wymyślasz na poczekaniu?
    Ta dyskusja nic nie wnosi do tematu postu. Niech moderator usunie posty . Wskaż tylko gdzie krytykuje instalację za 4000zl. To co kupuję i ile place to moja sprawa. Nie muszę Tobie nic udowadniać. Nie nabijam postów i nie bije pijany.

  9. #29

    Domyślnie

    Aha kolega się boi że nie wyszło po jego myśli kupowanie używek 150-200 pln taniej?
    Ale przecież kolega sam napisał:

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Mnie dołożenie "prawie " każdego kWp kosztuje 1 tys z używek plus moja praca( panel 250Wp ok 180-200) reszta to mocowania, kable) bez dofinansowania żadnego. Nie uważam że ci co dają 4000zl za kWp to bez sensu wydają kasę bo to głupota. Dlaczego bierzesz wszystkich swoją miarą? .Masz taką taryfę ok
    Kolega nie zasłania się udowadnianiem, nabijaniem postów ale ODPOWIEDZIĄ:
    Dlaczego koledze szkoda dopłacić 150-200 PLN za nowy panel czasem i 300W za 500 a woli kupić demobil za 200 PLN i 250W.
    Masz rację pokazałeś się z najgorszej strony a teraz uciekasz bo naważyłeś piwa i nie możesz go wypić.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Kiedyś były nowe tak jak ja młody. Wskaż gdzie krytykuje instalację za 4000zl. Muszę się pożalić ja nie dostałem i jestem przez to gorszy;(. Zdradzę sekret mam 20 letnie auto, sąsiad 6 letnie Porshe i nie płaczę z tego powodu.

    Kurde ktoś ma starsze odemnie

    Też mamna offgridzie panele z demobilu i żałuję ich zakupu w pełnym śłońcu dają 50-60% tego co nówki. Jak się zagrzeją to sprawność leci grubo na ryj. Połowa chwilowych osiągów w zimowym słońcu.

    Ja z ofgridowego demobilu (2,2 kw) na PWMach wyciągnąłem 1,2kWh jednak cześć dość szybko się zacienia
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 21-01-2020 o 08:53
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przy obecnych cenach nie ma sensu wydawać 5000 zł /1kwp aby produkować prąd w II strefie.
    Ale jeśli II strefa (taryfa) jest w tygodniu w nocy to wtedy nic nie produkujesz. Pozostają weekendy i święta.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie widzę dylematu mam g12w i pozostaję bo to się opłaca z PV mam 4kwp przy zużyciu 7Mwh /rok z tego 30/70 1/2 strefa rachunek ma spaść roczny z około 4000 zł do 1300 z opłatami stałymi. czas zwrotu z inwestycji 3-4 lata

    Przy obecnych cenach nie ma sensu wydawać 5000 zł /1kwp aby produkować prąd w II strefie. A rezygnować i brać g-11 to głupota
    Hmm a może G13 skoro jest klima ?

    U mnie obecnie przy G12 jest 60% w drogiej i 40% w taniej i planuję zmienić na próbę na G13 bo w niej jest więcej tanich godzin a w szczycie popołudniowym mam niewielkie zużycie [głównie światło i komputer], pranie, suszenie i prasowanie w łykendy, a w godz. 13-15 teraz grzeję klimą gdy na dworze jest >5C czyli praktycznie codziennie, a latem w miarę potrzeb będę nią chłodził [w G13 będzie 13-16].

    Do tego planuję panele 3,6 kWp co powinno pokryć około połowę zużycia [średnio wychodzi obecnie ok. 500 kWh miesięcznie].

    Zastanawiałem się nad G12W i G13 i na razie stanęło na G13 - ciekaw jestem Waszej opinii.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #33

    Domyślnie

    Jak to nie nowy dom grzany prądem to się G13 nie opłaca, zresztą ja jestem tylko za G11 i każda inna znacząco ogranicza komfort korzystania.
    W G13 będziesz płacił gdy w porównaniu do ubiegłego roku twoje zużycie bardzo wzrośnie i tylko ta różnica będzie chyba liczona w G13.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to nie nowy dom grzany prądem to się G13 nie opłaca, zresztą ja jestem tylko za G11 i każda inna znacząco ogranicza komfort korzystania.
    Na razie G12 wychodzi taniej niż przy G11 u mnie.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W G13 będziesz płacił gdy w porównaniu do ubiegłego roku twoje zużycie bardzo wzrośnie i tylko ta różnica będzie chyba liczona w G13.
    Skąd ten pomysł - niczego takiego nie zauważyłem w regulaminie Tauron, mam do wyboru G12W lub G13 i tyle.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #35

    Domyślnie

    G13 to taryfa "antysmogowa" i tak to kiedyś opisywali. Nie słyszałem aby jakieś zasady w G13 zostały zmienione.
    Taryfa od prądu nie ma być tania a musi być wygodna włączam pranie kiedy chcę i jak chcę, zmywarka też, nie będę czekał do 13:00 aby odpalić prańsko na gotowanie. Zresztą niezależnie od taryfy prądu z PV mam za dużo i utylizuje go kiedy chcę i niezależnie od taryfy płacę około 11 PLN/2m-ce.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    G13 to taryfa "antysmogowa" i tak to kiedyś opisywali. Nie słyszałem aby jakieś zasady w G13 zostały zmienione.
    Taryfa od prądu nie ma być tania a musi być wygodna włączam pranie kiedy chcę i jak chcę, zmywarka też, nie będę czekał do 13:00 aby odpalić prańsko na gotowanie. Zresztą niezależnie od taryfy prądu z PV mam za dużo i utylizuje go kiedy chcę i niezależnie od taryfy płacę około 11 PLN/2m-ce.
    Antysmogowa jest G12AS
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Hmm a może G13 skoro jest klima ?

    U mnie obecnie przy G12 jest 60% w drogiej i 40% w taniej i planuję zmienić na próbę na G13 bo w niej jest więcej tanich godzin a w szczycie popołudniowym mam niewielkie zużycie [głównie światło i komputer], pranie, suszenie i prasowanie w łykendy, a w godz. 13-15 teraz grzeję klimą gdy na dworze jest >5C czyli praktycznie codziennie, a latem w miarę potrzeb będę nią chłodził [w G13 będzie 13-16].

    Do tego planuję panele 3,6 kWp co powinno pokryć około połowę zużycia [średnio wychodzi obecnie ok. 500 kWh miesięcznie].

    Zastanawiałem się nad G12W i G13 i na razie stanęło na G13 - ciekaw jestem Waszej opinii.
    Musisz mieć świadomość, że Tauron rozlicza inaczej energię dla Prosumentów w stosunku do pozostałych OSD.
    Jest to rozliczenie "proporcjonalne" liczone proporcjonalnie do zarejestrowanego zużycia przez licznik. Niewiele ma (wręcz wcale) z ilością wprowadzonej energii w poszczególnych okresach.
    Jeśli produkujesz tyle samo (minus 20 % do 10 kWp), co zużywasz - praktycznie rzecz biorąc nie ma znaczenia w jakiej jesteś grupie taryfowej.
    Jeśli produkujesz mniej - niedomiar energii liczony jest proporcjonalnie do zużycia zarejestrowanego przez licznik.

    Przy niedomiarze energii oprócz dobrania w sposób optymalny taryfy wyższej niż G11 przeważnie warto przejść na rozliczenie 12 razy w roku.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 24-01-2020 o 10:56
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  18. #38

    Domyślnie

    Przed zainstalowaniem fotowoltaiki miałem taryfę G12. Teraz zainstalowałem fotowoltaikę, która w ponad 100% powinna mi zaspokoić moje zapotrzebowanie.
    Czy pozostać w G12 czy przejść na G11, jak to będzie wyglądało w rozliczeniach PGE ? Czy to nie ma znaczenia, gdy jest pełne pokrycie z PV?
    Czy nie jest przypadkiem tak, że energia PV wyprodukowana w pierwszej taryfie jest rozliczana tylko w godzinach pierwszej taryfy, a energia PV wyprodukowana w drugiej taryfie tylko z pobraną w drugiej taryfie? Jeśli by tak było to staciłbym na tym, bo produkcja PV w godzinach drugiej taryfy jest dużo mniejsza niż zużycie w tej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez tamyja ; 01-02-2020 o 21:05

  19. #39

    Domyślnie

    Ja zainstalowałem instalację 3,35kW, ranne zacienienia przez jaskółkę myślę, że spowodują iż wyprodukuje nie więcej niż 3200kWh. Roczne zużycie zbliża się do 3000kWh, dlatego też będzie mi brakować prądu i będę dopłacał. Na razie zostanę przy G12.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał tamyja Zobacz post
    Przed zainstalowaniem fotowoltaiki miałem taryfę G12. Teraz zainstalowałem fotowoltaikę, która w ponad 100% powinna mi zaspokoić moje zapotrzebowanie.
    Czy pozostać w G12 czy przejść na G11, jak to będzie wyglądało w rozliczeniach PGE ? Czy to nie ma znaczenia, gdy jest pełne pokrycie z PV?
    Czy nie jest przypadkiem tak, że energia PV wyprodukowana w pierwszej taryfie jest rozliczana tylko w godzinach pierwszej taryfy, a energia PV wyprodukowana w drugiej taryfie tylko z pobraną w drugiej taryfie? Jeśli by tak było to staciłbym na tym, bo produkcja PV w godzinach drugiej taryfy jest dużo mniejsza niż zużycie w tej taryfie.
    Gdy masz pokrycie w 100% to sadzę, że powinieneś zmienić na G11, tam są troszkę niższe opłaty stałe bo cena za kWh już nie będzie Ciebie interesować, dodatkowo nie będziesz już musiał uważać na godziny, a właściwie to najlepiej dużo zużywać gdy świeci słońce.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 02-02-2020 o 13:03

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony