dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wełna fasadowa Petralana

    Stosował ktoś wełnę fasadową polskiej firmy Petralana? Albo jakikolwiek ich produkt. Jeśli tak to proszę o opinię. Nie ma ma o nich wiele na forum a mają dobre ceny.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Te "dobre ceny" to jakie są?
    Fasada wentylowana czy nie wentylowana?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pisz na @ zamiast pw - bo skrzynka forumowa powaznie jest kiepska. masz w stopce
    odpowiedzialem w PW ale ja tu rzadko widze te wiadomosci
    d7d okolice 203-205n/m3 w tej chwili
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak Kolega wyżej: około 200zł za m3 (petralana petrafas).
    Chodzi o Ocieplenie etics, dom z porotherm 25P+W, grubość wełny 20cm.
    Tak się powoli rozglądam za wełną bo alternatyw dla Rockwool nie ma chyba zbyt wiele.
    Orientuje się ktoś czy ta petralana też jest twarda od zewnętrz tak jak Fastrock Super?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeszcze masz Paroca ale tutaj cena będzie raczej zbliżona do Rockwoola.

  6. #6

    Domyślnie

    A isover coś ma? Na stronie mają sporo produktów ale pod etics to chyba nic nie ma albo źle szukałem.
    Oddzywalem się do isover to odesłali mnie do firmy ISOROC.
    Wychodzi na to, że wszyscy chyba Rockwool biorą jak ktoś się w wełnę bawi.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 18-01-2020 o 07:49
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Frontrock jest jedyna znana mi welna w warstwa tzw "twardej deski " od zewnetrznej strony
    niebywala zaleta tej twardej warstwy jest zwekszona udarnosc systemu ociepleniowego, jednak jest pewna wada: problem z kolkowaniem tej welny z wykorzystaniem zaslepki z welny.
    jezeli wyfrezujemy welne pod otwor - dowiercamy sie do tej spodniej - bardziej miekkeij warstwy wiec kolek trafia juz w bardziej miekka warstwe
    jzeli nie wyfrezujemy i damy kolek z trzpieniem metalowym - a taki przy welnie jest konieczny - mamy 100% pewnosci ze bedzie biedrona
    wiec zaleta dwugestosciowej welny jest zarazem jej wada.

    Petralana Petrafas w plycie jest bardzo spoko welna
    Paroc tez
    do isoroca mam mieszane uczucia
    uwazac trzeba na pewno i gdzies miec z tylu glowy lampke zapalona w przypadku ruskiej welny dostepnej na naszym rynku, tanszej o wszystkich w/w - info nie sprawdzone, jakies pogloski jedynie dotarly, ze potrafi ta welna sprawic psikusa z przyczepnoscia siatki z klejem do tej welny - no ale moze to nie wina welny tylko jakis blad wykonawczy na etapie wykonania warstwy zbrojnej lub kiepskiej jakosci klej. nie wiem - nie widzialm - obilo sie o uszy.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś podpowiedzieć, poszukaj najbliższej siebie hurtowni SIG. To moja konkurencja więc to żadna reklama. Napewno handlują Rockwool'em, Paroc'iem, Isoverem. Ja czasami u nich kupuje i odsprzedaje dalej.

  9. #9

    Domyślnie

    Co do isover, poniżej wiadomość od producenta:

    „ W odpowiedzi na poniższą korespondencję informujemy, że w chwili obecnej nie posiadamy produktu, który mógłby być wykorzystany jako izolacja cieplna ścian zewnętrznych w technologii ETICS.

    Jednocześnie zachęcam do kontaktu z marką ISOROC, która posiada produkt, który może zostać wykorzystany w opisywanym zastosowaniu: www.isoroc.pl
    Doradca Techniczny marki ISOROC nr tel. 604 227 017 ”



    A wracając do biedronek to jaką wełną w takim razie ocieplać żeby nie było biedronek?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 18-01-2020 o 12:23
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jednogestosciowa z zaslepkami
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli np Frontrock plus?
    A brak tej twardej powierzchni wpłynie na jakość całej elewacji?
    Nie będzie biedronek ale czy nie będzie za miękko?
    Nie rozumiem za bardzo czemu ma słuzyć ta twardsza warstwa.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 18-01-2020 o 18:52
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Czyli np Frontrock plus?
    A brak tej twardej powierzchni wpłynie na jakość całej elewacji?
    Nie będzie biedronek ale czy nie będzie za miękko?
    Nie rozumiem za bardzo czemu ma słuzyć ta twardsza warstwa.
    Wierzchnia warstwa utwardzona zabezpiecza dodatkowo przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast wystarczającym produktem jest już sam produkt FRONTROCK PLUS w jednej gęstości. Nie będzie jak to nazwałeś"za miękko"

    Co to efektu biedronki to zazwyczaj pojawia się on w momencie kiedy zwykłe kołki zostaną zbyt głęboko wpuszczone w warstwę izolacji. Jeżeli kołek zakotwisz odpowiednia 2-3mm w izolacji to efekt biedronki nie powinien wystąpić.

    Oczywiście na rynku są łączniki mechaniczne które sprzedawane są już z zaślepkami z wełny np. ECO DRIVE W. Podejrzewam że wielu producentow łączników ma już w swojej ofercie takie kołki .

    także śmiało możesz stosowac zarówno FRONTROCK SUPER jak I PLUS.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony