dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Koszt kompletnej kotłowni pod pellet

    Cześć.
    Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania. W tej chwili w grze jest kociol na pellet oraz powietrzna pompa wody.
    Dom jest piętrowy z podpiwniczeniem. Parter i łazienki to podłogowa, reszta grzejniki.
    Jaki koszt oprócz kotla mnie czeka. Zbiornik na wodę ma być około 200 litrów. Co oprócz tego mnie czeka? Jakieś sprzęgła, zawory, rurki itp
    Ile mniej więcej to wynosi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=7pljus6smWw&t=385s - 3 SPOSOBY na instalację centralnego ogrzewania - afrisopl - instalacja co.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Czyli po podliczeniu wychodzi koło 8 tys plus robota pewnie ze 2

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Offca

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    koszt kotłowni to musisz sobie policzyć miedzy 15 a 20tys
    zależy ile wydasz na piec reszta praktycznie stała. Pompki rurki kolanka bojlerki itd

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Piec laguna 15000zl

  6. #6

    Domyślnie

    Uuuu u kogo masz lagune za 15 tys?

  7. #7

    Domyślnie

    Koszt zależy od tego co jest w domu zrobione grzejniki podłogówka? I co już jest zrobione i zamontowane. Bo kiedyś mi koleś powiedział że wie Pan tylko kotłownie zrobić rurki już są wyprowadzone - faktycznie były gole rury od podłogówki bez rozdzielaczy i szafek. I teraz żeby to połączyć to musisz takie rzeczy zamontować a to kosztuje.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Do nowego domu bierz pompę, nie słuchaj pierdół, mi ogrzewa poniemiecka budę i taniej jest prądem jak groszkiem który podobno miał być taki tani a nie był.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Offca

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    O panie to piec nie w kij dmuchał lae i tak wydaje mi sie ze do tego pieca jak juz tak szalejesz to min 10 tys musisz dołożyć w uzbrojenie

  10. #10

    Domyślnie

    Szalenstwo brac sobie kopciucha na głowę. Znajomi 400m ode mnie ma piec na pelet. Smród w kotłowni małego domku jest obrzydliwy. Powodzenia.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    A co tak śmierdzi w tej kotłowni?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Do nowego domu bierz pompę, nie słuchaj pierdół, mi ogrzewa poniemiecka budę i taniej jest prądem jak groszkiem który podobno miał być taki tani a nie był.
    Im zimniej jest na zewnątrz, tym gorsza jest wydajność pompy ciepła, chyba, że się ma pompę made in japan ..

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Znajomi 400m ode mnie ma piec na pelet. Smród w kotłowni małego domku jest obrzydliwy. Powodzenia.
    widocznie mają coś spartolone u mnie nic nie czuć .



    Cytat Napisał waka
    Cześć.
    Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania.
    bierz PC , nie pchaj się w kominy, szkoda zachodu. Ja już miałem kominy bo dom modernizowany i wstawiłem peleciaka ( PC wtedy były kosmosem) , ale już myślę o przejściu na PC , czekam na zakończenie żywota przez kocioł lub dobrą dotację .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    Nie wiem, ja się z pelletem męczyłem strasznie. Jak dla mnie to za słaby opał na PL warunki. Trzeba poza tym uważać bo cholernik lubi chłonąc wilgoć. Pomyśl lepiej o ekogroszku. Tutaj masz Kalkulator ekogroszku - zobacz jak ci to wyjdzie finansowo. Dla mnie to lepsze opcja niż pellet. Olej drogi, gaz też wyjdzie drożej. Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    Nie wiem, ja się z pelletem męczyłem strasznie. Jak dla mnie to za słaby opał na PL warunki. Trzeba poza tym uważać bo cholernik lubi chłonąc wilgoć. Pomyśl lepiej o ekogroszku. Tutaj masz Kalkulator ekogroszku - zobacz jak ci to wyjdzie finansowo. Dla mnie to lepsze opcja niż pellet. Olej drogi, gaz też wyjdzie drożej. Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.
    za słaby na polskie warunki jak masz gooowniany kocioł albo durszlak to za słaby zużywam 3-3,5t wraz z CWU na 150m2 , tej zimy zużyłem ledwo co ponad 2t



    Tylko nie ekogroszek



    Komin też podnosi koszt inwestycji, ale go postawiłeś (zapewne).
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.
    Guzik prawda. Pompę na gotowo z kotłownia masz za 22-25 tyś. Pellet wcale nie wyjdzie taniej, ekogroszek może troche.
    Przy takiej pogodzie jak teraz pompa mi żre mi prądu za 100 zł miesięczne. Zakładać panele z powodu pompy to byłaby bzdura, zwróciłyby się za 100 lat...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #17
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jeśli się nadal zastanawiasz nad źródłem ogrzewania to polecam Ci kocioł zgazowujący z buforem ciepła.
    Więcej -> TU.

  18. #18
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Taaa ten udany inaczej mpm
    Ciekawe co ma wspólnego ze zgazowujący oprócz nazwy
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 08-02-2020 o 21:27

  19. #19
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.
    Nie znam powodu, który aż tak bardzo wprowadził Cię w błąd ale jesteś i trwasz w dużym błędzie.
    Mam pompę ciepła od 2013r i nie zamierzam instalować paneli PV, nawet za darmo ,co więcej, uważam to za bezsens przy ogrzewaniu pompą ciepła.
    Rachunki roczne za ogrzewanie i cwu to kwota ok. 1200zl.
    Do czego mi zatem potrzebne są PV?
    Dom budowany w 2010r...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.
    Dokładnie odwrotnie. Jak masz kWh ciepła za 9gr, to montując PV zyskujesz tylko 9gr/kWh.
    PC dostarczy Ci najtańszego możliwego ciepła (no, może poza darmowym drewnem). Problem przy PC jest to, czy zużyjesz tyle kWh, żeby wysoka cena instalacji i konserwacji zwróciły się, zanim PC będzie wymagała kosztownej naprawy lub wymiany.

    Przy grzaniu prądem - już kWh z PV przeliczasz po jakieś 36gr. Wpuszczenie prądu z PV do systemu grzewczego ma większy sens. Chociaż co najmniej dyskusyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony