dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Koszt kompletnej kotłowni pod pompę wody

    Cześć.
    Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania. W tej chwili w grze jest kociol na pellet oraz powietrzna pompa wody.
    Dom jest piętrowy z podpiwniczeniem. Parter i łazienki to podłogowka, reszta grzejniki.
    Jaki koszt oprócz pompy(tcap 12) mnie czeka. Zbiornik na wodę ma być około 200 litrów. Co oprócz tego mnie czeka? Jakieś sprzęgła, zawory, rurki itp
    Ile mniej więcej to wynosi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.
    Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania. W tej chwili w grze jest kociol na pellet oraz powietrzna pompa wody.
    Dom jest piętrowy z podpiwniczeniem. Parter i łazienki to podłogowka, reszta grzejniki.
    Jaki koszt oprócz pompy(tcap 12) mnie czeka. Zbiornik na wodę ma być około 200 litrów. Co oprócz tego mnie czeka? Jakieś sprzęgła, zawory, rurki itp
    Ile mniej więcej to wynosi.
    Pozdrawiam
    1.zrob wszędzie podłogowe.
    2. Na allegro są wystawione instalacje z tą pompą za całość ok. 25000.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A sam będziesz montował? Bo jak przez firmę to oni z reguły podają cenę z montażem i wyposażeniem na gotowo.
    Do monobloków panasa są fajne szafy z peflex-a https://cennik.peflex.pl/szafy-hydrauliczne-577 - masz całą kotłownię zamknięta w "lodówce"
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Niestety zarówno podejścia pod grzejniki jak i podłogowka przykryta wylewka są już zrobione. Została tylko kompletna kotłownia.
    Chcę montować przez firmę. Myslalem, że cena zawiera tylko pompę bez żadnych dodatkowych rzeczy. Jeżeli to kompletna instalacja i wyniesie mnie powiedzmy 26 tys, gdzie dobry kocioł na pellet z instalacją to podobny koszt, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać

  5. #5

    Domyślnie

    Cena do zrobienia. Z pelletem też trzeba uważać bo poważnie w niektórych miejscach chcą zakazać palenia nim.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    To też jest argument. Chociaż kocioł 5klasy na pllet jeszcze trochę chyba nam potowarzyszy

  7. #7

    Domyślnie

    Jesteś z małopolski. Zainteresuj się nową uchwałą dla całego województwa. Jest moderowano dramat z tymi lobbystami.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-01-2020 o 19:17 Powód: Wulgaryzmy.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Najtaniej pompę znalazłem za 25000.
    Graty w tej szafie z linku to 10tys. Z tego co widzę to do kotłowni trzeba w obu przypadkach włożyć razem z robotą instalatora między 8 a 11tys dodatkowo

  9. #9

    Domyślnie

    A jaki dom chcesz tym potworem grzac nowo budowany to chyba z 300m2 ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    230mkw, podpiwniczony, okna dwuszybowe, 15styro na ścianie, piana 20cm na poddaszu

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    230mkw, podpiwniczony, okna dwuszybowe, 15styro na ścianie, piana 20cm na poddaszu
    No to raczej za mocna niektorzy na forum grzeja 200m2 stare domy po termomodernizacji na grzejnikach pompa t-cap 9kw
    Poszukaj.
    Zrob ozc albo chociaz na cieplowlasciwe sobie wypelnij.
    Skup sie narazie na okresleniu jakie ma zapotrzebowanie na cieplo Twoj dom to kest najwazniejsze a potem dobor pompy bedzie tylko formalnoscia.I jak Ci wyjdzie mniejsza pompa to juz troche zaoszczedzisz

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Ozc zrobie na pewno jak będę w pl i wtedy dobiorę odpowiednią pompę, jednakże na pozostały koszt jaki trzeba włożyć w kotłownie, wielkość pompy chyba nie ma wpływu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony