dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Haha "nie wiadomo jak dokładnie będzie zagęszone kruszywo" to absurd. Musisz to dobrze zagęścić aby nie opadła albo popękała posadzka kiedyś (chudziak tego nie wyeliminuje).

    Tak jak pisałem, praktycznie większość płyt fundamentowych jest tak wykonana. Zobacz sobie na YT filmiki o płytach.

    Przykład płyty ze strony Muratora:
    https://muratordom.pl/budowa/fundame...HCnq-wCDZ.html
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ok, jeśli dobrze rozumiem to widzisz to tak idąc od góry:

    1. Płytki/panele/czy co tam innego
    2. Płyta betonowa z zatopionym od razu ogrzewaniem podłogowym - i wtedy nie łączysz jej z fundamentami żeby nie mieć mostków? U mnie ze względów konstrukcyjnych nie ma dylatacji, płyta jest połączona ze ścianą fundamentową. Dopiero wylewkę pod podłogówkę mam oddylatowaną.
    3. XPS
    4. Ubity piasek
    5. Grunt rodzimy

    I teraz pytanie: gdzie hydroizolacja? Pod XPS na XPS? Na płycie betonowej tuż pod płytkami? Jakoś trzeba tą hydroizolację połączyć z izolacją poziomą fundamentów.

    Co z XPSem? Leży na wilgotnym piachu? Ok, jest nienasiąkliwy ale rodzi się kolejne pytanie: po ilu dekadach zwróci się wilgotny 2x droższy XPS od suchutkiego 2x tańszego EPSa o znacznie lepszej lambdzie. Myślisz że przez te parę ścianek działowych ucieknie aż tyle energii że opłaca się tak kombinować? Czy Twoja wersja przewiduje ocieplanie fundamentów także od wewnętrznej strony? Jeśli tak to wyjdzie jakaś chora kasa za ten XPS którą lepiej przeznaczyć na klasyczną podłogę na gruncie bez kombinacji, a te zaoszczędzone X tys. złotych wpakować w fotowoltaikę. I tutaj taka moja konkluzja: czytając tutejsze forum zauważyłem wręcz paranoiczną walkę o każdy Wat energii i usunięcie każdego najmniejszego mostka termicznego - to się chwali ale tak długo dopóki nie okaże się że taniej wyjdzie wsadzić 5 kWp fotowoltaiki i olać tą całą paranoję. Dom pasywny się nie opłaca! Energia jest tania i powszechnie dostępna z różnych źródeł, a nawet jak nie chcemy fotowoltaiki i zapłacimy 300zł więcej rocznie za ogrzewanie to jest i tak lepsze niż wpakować 10k w XPSa. Trzeba zachować umiar i złoty środek we wszystkim.

    P.S. Jeśli coś powyżej wyda się komuś głupie, śmieszne, czy sarkastyczne to prawdopodobnie dlatego że budowlanka to zupełnie nie moje klimaty, tyle wiem co się tutaj naczytam, ewentualnie na innych portalikach (czyli pewnie niewiele).

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Żaden XPS.

    Piasek, folia, EPS, beton z rurkami na gotowo. Folia łączona z hydroizolacją poziomą pod ścianami zewnętrznymi.

    Ja nie walczę z mostkiem pod ścianami wewnętrznymi tylko upraszczam i optymalizuję konstrukcję. Poza tym potrzebuję 15cm posadzki aby była akumulacja.

    Przecież u ciebie zbrojona płyta, ani nie jest zbrojona (bo siatka 6mm to najwyżej jako siatka przeciwskurczowe), ani nie jest połączona ze ścianą fundamentową (bo przecież nie masz tam wyciągniętego zbrojenia zatopionego w płycie, chyba że masz wtedy pytanie po co?).
    Beton wylany na styk do ściany nie stanowi żadnego trwałego połączenia. Jaki to by miało cel?
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 29-01-2020 o 23:32
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony