dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Też będę miał kocioł gazowy z zamkniętą komorą i WM w tym pomieszczeniu.Myślisz że nomenklatura może mieć znaczenie?Tzn.jak w projekcie będzie słowo kotłownia to już jestem zobligowany do zrobienia WG?Wolałbym uniknąć takich niespodzianek bo od razu decyduje się na brak komina w tym pomieszczeniu i nie chciałbym abym miał problemy przez jedno "głupie"słowo
    Na pewno do kotła w pomieszczeniu technicznym/pralni/suszarni nikt się nie przyczepia

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Niedawno radziłeś montować w łazience - no, ale łazienka nie jest pomieszczeniem mieszkalnym...
    Skoro tak napisałem to myliłem się.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na pewno do kotła w pomieszczeniu technicznym/pralni/suszarni nikt się nie przyczepia
    Tego nie wiesz, jak jest lokalnie. I nie wiadomo, czy nie będzie chorych akcji ja ktoś się zatruje czy wybuchnie, bo do pomieszczenia technicznego nikt nie zaglądał innie wyczuł wycieku gazu i nazbierało się.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Lokalnie ?
    Czy znasz JEDEN przypadek, kiedy nie udzielono zgody na użytkowanie domu, bo kocioł, zamiast wisieć w salonie, albo w pokoju dziecięcym został zainstalowany w pom. technicznym ?
    Czy ktoś na FM raportował taki przypadek?

    I nie wiadomo, czy nie będzie chorych akcji ja ktoś się zatruje
    Zatruć, to się można łatwiej, jak w trakcie snu domowników doszloby do rozszczelnienia instalacji z kotłem powieszonym w pomieszczeniu, którym śpią (nie - to jakaś aberracja jest).
    Aż tak głupich urzędników w Polsce brak
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Alseja

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzien dobry, Jestem nowa na forum. Chcialabym podłaczyć sie pod wątek. Wczoraj dodałam posto tytule "dom bez komina" ale go nie widze. Czy w domu z rekuperacja i pompą ciepla moze wogole nie być komina, jesli taki dom posiada pomieszcze gospodarcze i garaz w bryle? Bardzo prosze o wypowiedz. Podobna w garazu zawsze grawitacyjna?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alseja Zobacz post
    Dzien dobry, Jestem nowa na forum. Chcialabym podłaczyć sie pod wątek. Wczoraj dodałam posto tytule "dom bez komina" ale go nie widze. Czy w domu z rekuperacja i pompą ciepla moze wogole nie być komina, jesli taki dom posiada pomieszcze gospodarcze i garaz w bryle? Bardzo prosze o wypowiedz. Podobna w garazu zawsze grawitacyjna?
    Nawet nie powinno być.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alseja Zobacz post
    Dzien dobry, Jestem nowa na forum. Chcialabym podłaczyć sie pod wątek. Wczoraj dodałam posto tytule "dom bez komina" ale go nie widze. Czy w domu z rekuperacja i pompą ciepla moze wogole nie być komina, jesli taki dom posiada pomieszcze gospodarcze i garaz w bryle? Bardzo prosze o wypowiedz. Podobna w garazu zawsze grawitacyjna?
    Garaż ma miec odrębny system wentylacji. No, ale komin do niej konieczny nie jest.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Alseja

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Czyli to jednak prawda, ze w domu z garażem w bryle wszystkie pomieszczenia wentyluje rekuperacja a sam garaż grawitacyjnie? Czy wystarczy dać nawiewniki w bramie w ścianie tylnej garażu jakaś kratkę?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony