dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie Jaki styropian na posadzkę na gruncie

    Witam. Mam w projekcie aby 13cm posadzki na gotowo z płytkami na gruncie więc zostaje mi aby 6cm styropianu i tutaj pytanie jaki byłby najlepszy i najcieplejszy styropian albo coś może innego zamiast styropianu. Nie ma opcji przebudowy by móc położyć grubszą izolacje,także proszę o rady co by się nadało najlepiej na te 6cm ocieplenia.
    W projekcie mam zaleconą termoorganike termonium 6cm ale może jest coś cieplejszego....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nędza. To zostają płyty PIR albo piana ZK natryskowo.
    Podłogówki nie robisz?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja ma 12cm i wydawało mi się, że jest kiepścizna a tu taki klops. Jedyna opcja PIR bo wylewki też nie ma z czego odchudzić.

  4. #4

    Domyślnie

    A co masz pod spodem? Jeśli masz płytę fundamentową to pod spodem jest zalewne jakiś xps więc te 6cm nie będzie mało chyba, że zwykły fundament to może być mało.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    A co masz pod spodem? Jeśli masz płytę fundamentową to pod spodem jest zalewne jakiś xps więc te 6cm nie będzie mało chyba, że zwykły fundament to może być mało.
    "Posadzka na gotowi z płytkami na gruncie."
    Słowo klucz
    Albo koleś nie wie co ma, albo nie wie o czym pisze.

  6. #6

    Domyślnie

    6 cm to jest jakis dramat. Ze 12 polozyli sasiadowi na plycie pod ktora nie ma styro i to był mróz. 5cm wylewki na podłogówce to nieprawidłowo. Kuj chudziaka i idz w doł.

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym jeszcze raz się budował, zastosowanym na posadzkę na gruncie styropian XPS.
    Teraz mam go tylko pod prysznicami, w miejscach gdzie są kabiny z odpływami liniowymi, a w pozostałej części domu EPS 100.

    Nie ma on jednak startu do XPSa i zawsze może się minimalnie ugiąć, co spowoduje pęknięcie posadzki.

    Co do 6cm grubości to rzeczywiście troszkę mało, choć akurat gruntem tego ciepła za dużo nie ucieka, chłodu może trochę więcej się dostawać. Ja np. jak na ściany mam 20, na dachu minimalnie 40, to na podłodze dałem 15 i to wystarczy. Na piętrze natomiast, bardziej w celu wygłuszenia dałem tylko 8cm.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7897603]Nędza. To zostają płyty PIR albo piana ZK natryskowo.
    Podłogówki nie robisz?
    Będzie podłogówka

  9. #9

    Domyślnie

    Na piętrze ja mam w planie też tylko 8cm miejsca na styropian. Dam chyba 4cm akustycznego i 4cm eps 100.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris07081984 Zobacz post
    Będzie podłogówka
    To tym bardziej walcz o U przegrody - anhydryt (żeby wylewka była jak najcieńsza) + PIR/ZK.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    Tak jak pisałem nie ma opcji kucia chudziaka. Czyli zostają płyty pir ,pianki pur lub styropian ale który lepszy i cieplejszy eps czy xps?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris07081984 Zobacz post
    Czyli zostają płyty pir ,pianki pur lub styropian ale który lepszy i cieplejszy eps czy xps?
    EPS IMO przy tej grubości odpada. Na szczelnej hydroizolacji XPS nie ma sensu - standard w domu to EPS100 (ja mam 80). EPS200 to do garażu się daje a co odważniejsi (i nie chodzi tu o za małą wytrzymałość na ściskanie) dają go pod płytę fundamentową.
    Porównaj koszty - jak kupisz w dobrej cenie i sam ułożysz to PIR wyjdzie taniej. Przy ZK natryskowo uwzględnij, że stanowi też hydroizolację.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Swoją drogą, mamy 2020rok, w głowie sie nie mieści, żeby ktoś wciąż projektuje posadzkę, która na izolację ma 6cm... I to jeszcze przy podłogówce.
    I żeby Kierownik Budowy, albo majster nie zwrócili uwagi na ten bład
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Swoją drogą, mamy 2020rok, w głowie sie nie mieści, żeby ktoś wciąż projektuje posadzkę, która na izolację ma 6cm... I to jeszcze przy podłogówce.
    I żeby Kierownik Budowy, albo majster nie zwrócili uwagi na ten bład
    Tak to już jest z "typówkami", 6 cm dupy nie urywa, ja mam tylko 11-12cm ale to przez mój błąd, źle sobie policzyłem(musiałbym standardowe drzwi docinać).
    Człowiek uczy się na błędach, niekiedy rutyna też gubi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale ile lat można robić copy-paste ?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Tak to już jest z "typówkami", 6 cm dupy nie urywa
    Jeżeli to nowy budynek i jest to zgodnie z projektem, to jak najbardziej kwalifikuje się do reklamacji i pociągnięcia projektanta do odpowiedzialności. Zależnie co tam jeszcze jest poniżej - ale U może wyjść grubo ponad 0,4, a minimum wymagane wg WT2017 jest 0,3.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Chyba pir plus anhydryt żeby było najtaniej i bez przeróbek.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    8cm pir+5cm anhydryt+zywica.
    To daje ~13cm.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli to nowy budynek i jest to zgodnie z projektem, to jak najbardziej kwalifikuje się do reklamacji i pociągnięcia projektanta do odpowiedzialności. Zależnie co tam jeszcze jest poniżej - ale U może wyjść grubo ponad 0,4, a minimum wymagane wg WT2017 jest 0,3.
    W projekcie jest papa termozgrzewalna i 6cm styropianu termoorganiki termonium plus.
    Pod chudziakiem było dodatkowo 2cm styropianu położone.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    8cm pir+5cm anhydryt+zywica.
    To daje ~13cm.
    8 pir + 4cm anhydryt o ile nie jest to za mało i płytki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony