dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Anhydrytu minimum 5. Chcesz płytki to kosztem izolacji.

  2. #22

    Domyślnie

    Kupiłem dom w SSZ; chudziak był już wylany. Z uwagi na wysokosc okien, dałem 2*5cm EPS Organika Thermo Parking lambda 0.031; podłogówka i 8cm betonu, na to gres 15mm. Zimno nie jest. Jakbym mógł, dałbym 15 cm.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Niedługo będę kupował styropian pod podlogowke. Na parterze 20 cm w warstwach 5+10+5, na poddaszu 5+3 cm.
    Doradźcie jakie styro. EPS 80 czy 100? Na parter 0031, na poddasze 0038? Czy pod kominek kupić EPS 200?
    Mam też taki pomysł żeby w schowku pod schodami nie dawać wcale styropianu i nie robić ogrzewania żeby mieć chłodne (i wyższe) pomieszczenie na przechowywanie rzeczy. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    80 w zupełności wystarczy

  5. #25

    Domyślnie

    Pod wylewki dawałem styropmina i byłem generalnie zadowolony. Od 25m3 przywiozą Ci z fabryki. Na dole passive pro 030 EPS80 + EPS100 i na górze EPS 100. Pod kominek dałem XPS, który ekipa zostawiła po płycie. Ale EPS200 też by się nadawał, bo jest bardzo twardy. Przy czym wtedy był niewiele tańszy od XPS.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    A co sądzicie o plytach pir 2 gatunku? Na popularnym serwisie jest troche tego w rozsądnej cenie ale czy one mają te same parametry co 1 gatunku.
    Może ktoś wie coś na ten temat

  7. #27

    Domyślnie

    Policz sobie, czy gra jest warta świeczki. Różnica na kilku centymetrach ocieplenia wcale nie musi się przełożyć na rentowność takiej inwestycji. Jak się buduję od nowa to inna sprawa, ale w zastanych warunkach czasem warto odpuścić super hiper izolacje, a pozostać przy tym co się da zrobić, bo koniec końców nie da się tego wprost przełożyć na pieniądze. Ja mam przebudowę istniejącego budynku, ale udało mi się włożyć taptem 10cm strropianu pod posadzkę, pomimo skucia chudziaka starego. Inaczej nie mialo to sensu finansowego. Moja rada więc, policz i się zastanów.

  8. #28

    Domyślnie

    Policz sobie, czy gra jest warta świeczki. Różnica na kilku centymetrach ocieplenia wcale nie musi się przełożyć na rentowność takiej inwestycji. Jak się buduję od nowa to inna sprawa, ale w zastanych warunkach czasem warto odpuścić super hiper izolacje, a pozostać przy tym co się da zrobić, bo koniec końców nie da się tego wprost przełożyć na pieniądze. Ja mam przebudowę istniejącego budynku, ale udało mi się włożyć raptem 10cm styropianu pod posadzkę, pomimo skucia chudziaka starego. Inaczej nie mialo to sensu finansowego. Moja rada więc, policz i się zastanów.

  9. #29

    Domyślnie

    U mnie w projekcie parteru wygląda to tak - folia izolacyjna 0,3mm, 2 x 6cm EPS 100, 6cm jastrych, płytki lub panele. Mam 20 cm na posadzkę na gotowo z ogrzewaniem podłogowym. Obym się zmieścił ze standardowym oknem tarasowym...

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    mam dokładnie tak samo 20 cm wysokość podłogi.
    Ale ja dałem papę termozgrzewalną , folia 0.3 to jak bibuła , najmniejszy kamyczek i powstają dziurki , żadnej ochrony przeciwwilgociowej.
    Pewnie zwolennicy folii będą pisać o wyższości folii ale to moja opinia, dobrze zgrzana papa lepsza od folii.
    Na papę daję folię potem 2 x 6 cm styro grafit 0.031 , potem folia alu i rurki od ogrzewania podłogowego położy instalator , na to wylewka i płytki gresowe ala deska
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    U mnie w projekcie parteru wygląda to tak - folia izolacyjna 0,3mm,
    To Cię nie zniechęca do folii?

  12. #32

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu, ale mam pytanie dotyczące wykonawstwa.

    Na posadzce na gruncie rozłożyłem 5 cm XPS-a, puściłem po nich rury do wody (jak na zdjęciu), a teraz chcę położyć kolejne 10 cm styro pod właściwą posadzkę. Pytanie brzmi: jak wykonać wgłębienia na rury w tej górnej warstwie styro, żeby powstała równa powierzchnia pod wylewkę? Wytopić, wyciąć czy np. zasypać keramzytem albo perlitem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1145.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	452336

    Edit: I jeszcze jedno pytanie - chcę najpierw wylać posadzkę (miksokret), a dopiero potem tynkować ściany wewnętrzne, na koniec robić sufit - tak mi wychodzi z terminów dostępnych fachowców. CZy taka kolejnosć jest OK?
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 24-01-2021 o 12:22

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, taka kolejność będzie OK, ale oczywiście konieczne będzie zabezpieczenie posadzek.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony