dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    brax

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-038
    Posty
    5

    Domyślnie działka rekreacyjna z nieprzekraczalną linią zabudowy

    Na działce rekreacyjnej przy lesie stoi dom, znajduje się on w całości w strefie gdzie nie mozna budować (nieprzekraczalna linia zabudowy).
    Pytanie 1. Czy mogę ten dom rozbudować?
    Pytanie 2. Czy mogę postawić inny budynek, na tej części działki, która jest poza nieprzekraczalną linią zabudowy?
    Pytanie 3. Czy dom letniskowy może byc wiekszy niż 35 metrów? Jeśli 80% działki pozostanie biologicznie czynna (wedle planu)
    Pytanie 4. Kiedy moge budować 4 metry od lasu?

    Uchwała w sprawie planu mów to co poniżej:

    "Na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami 4MLa, 5MLa, 7MLa plan dopuszcza realizację nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej i zmianę sposobu uŜytkowania budynków letniskowych na mieszkalne jednorodzinne pod warunkiem konieczności przyłączenia budynków do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej (droga 1KDL) bez konieczności podłączania do sieci wodociągowej. "

    W wydziale architektury dowiedziałem, się, że to oznacza, że nie mogę rozbudować domu, bo stoi za blisko lasu, a nowego postawić nie mogę, o czym świadczy to co powyżej napisano, bo nie ma tam kanalizacji. Zaznaczam, że chcę budowac dom letniskowy nei mieszkalny, więc trochę się pogubiłem...
    Ostatnio edytowane przez brax ; 19-01-2020 o 01:58

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Ja to odczytuję w ten sposób :
    „ Na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami 4MLa, 5MLa, 7MLa plan dopuszcza realizację nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej „
    - zapis odnosi się do nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej, nie do np. rekreacyjnej, letniskowej, itp.

    „ zmianę sposobu użytkowania budynków letniskowych na mieszkalne jednorodzinne pod warunkiem konieczności przyłączenia budynków do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej … „
    - jeśli na działce znajduje się istniejący budynek letniskowy, można zmienić sposób użytkowania tego budynku na funkcję mieszkalną, ale ( warunek ! ) z podłączeniem obiektu do sieci KS, bez konieczności podłączenia do sieci wodociągowej.

    w jw nie ma mowy o budynkach letniskowych ! tylko mieszkalnych jednorodzinnych
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Pytanie 1. Czy mogę ten dom rozbudować?
    - jeśli istniejący budynek ma funkcję obiektu letniskowego, to można go rozbudować ( wg cytowanego zapisu w PM ) do funkcji budynku mieszkalnego jednorodzinnego

    Pytanie 2. Czy mogę postawić inny budynek, na tej części działki, która jest poza nieprzekraczalną linią zabudowy?
    - „ nowy …. zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej „
    - nieprzekraczalna linia zabudowy to taka linia, której ( jak sama nazwa mówi ) nie można przekroczyć ścianą zewnętrzną budynku.

    Pytanie 3. Czy dom letniskowy może byc wiekszy niż 35 metrów? Jeśli 80% działki pozostanie biologicznie czynna (wedle planu)
    - może być większy niż 35m2 ! ( może mieć i 200m2 ) ale Plan Miejscowy musi dopuszczać taki typ zabudowy. Może być i budynek mieszkalny jednorodzinny o powierzchni zabudowy 35m2 ( i np. 70m2 pow. uzytkowej ) – w zależności od potrzeb i możliwości jakie daje działka budowlana.

    Pytanie 4. Kiedy mogę budować 4 metry od lasu?
    - to definiuje § 271p.8 Warunków Technicznych
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    brax

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-038
    Posty
    5

    Domyślnie

    kanalizacja niestety to klopot bo odleglość do najblizszej sieci wynosi kilkaset metrów. Skoro plan traktuje o mieszkalnym budownictwie, to skąd mam wiedzieć jaki domek rekreacyjny mogę wybudować, a jakiego nie?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    brax

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-038
    Posty
    5

    Domyślnie

    Plan miejscowy nie mówi nic o wielkości domu, poza tym ze moze miec 2 kondygnacje max. Jedyne co znalazłem, to infomracja, zabudować mozna 20 % działki, zeby 80 bylo biologicznie czynne.

    Ponizej dzialka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	439709
    Ostatnio edytowane przez brax ; 21-01-2020 o 00:15

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    brax
    jak napisałś :
    " plan dopuszcza realizację nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej "
    - gdzie tu mowa o zabudowie rekreacyjnej ?
    - wolno stojące , parterowe budynki rekreacji indywidualnej, są rozumiane w Prawie Budowlanym jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, i ( tym samym ) nie stanowią zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Nie ma takiej zabudowy wymienionej w Planie Miejscowym.
    a że taki budynek ( rekreacyjny ) wymaga co najmniej ZGŁOSZENIA ( z projektem zagospodarowania działki ) Urząd sprawdziłby, czy taka zabudowa jest dopuszczona dla realizacji na tej działce. Moim zdaniem nie jest dopuszczona, ale możesz zawsze dopytać w Urzędzie.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    brax

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-038
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    brax
    jak napisałś :
    " plan dopuszcza realizację nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej "
    - gdzie tu mowa o zabudowie rekreacyjnej ?
    - wolno stojące , parterowe budynki rekreacji indywidualnej, są rozumiane w Prawie Budowlanym jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, i ( tym samym ) nie stanowią zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Nie ma takiej zabudowy wymienionej w Planie Miejscowym.
    a że taki budynek ( rekreacyjny ) wymaga co najmniej ZGŁOSZENIA ( z projektem zagospodarowania działki ) Urząd sprawdziłby, czy taka zabudowa jest dopuszczona dla realizacji na tej działce. Moim zdaniem nie jest dopuszczona, ale możesz zawsze dopytać w Urzędzie.

    No i tu dochodzimy do sedna. Czy jesli coś nie jest napisane, ze wolno, to znaczy że nie wolno?
    Nie interesuje mnie budynek mieszkalny, tylko budynek letniskowy. Prawo budowalne mowi, ze na 500 metrów działki moege postawić jeden budynek rekreacyjny. Rozumiem, że Twoim zdaniem, ponieważ plan nie wspomina o nowej zabudowie rekreacyjnej, to nie można.
    Dziękuję za Twoją opinię.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " Prawo budowalne mowi, ze na 500 metrów działki moge postawić jeden budynek rekreacyjny "
    - nie wiem gdzie znalazłeś ten przepis ?
    ja znam tylko jeden dotyczący TRYBU POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO ( Pozwolenie na Budowę / zgłoszenie ) dla :
    " wolno stojącego, parterowego, budynku rekreacji indywidualnej rozumianego jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki "
    ale wg jw nie widzę zdania, że można je realizować na terenach, gdzie taka zabudowa nie jest dopuszczona w Planie Miejscowym.

    napisz proszę : co na to Urząd ?
    jak interpretuje ten zapis ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony