dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Małgorzata555

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    2

    Domyślnie Tynki cementowo-wapienne czy nowoczesne ?

    Proszę o radę jakie tynki położyć w starym domu z kamienia i cegły. Starsi budowlańcy mówią że takie jak były kiedyś czyli cementowo-wapienne. Natomiast młodzi tynkarze proponują nam tynki twarde diamant i jakieś z włóknem szklanym. Ktoś podpowie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cementowo-wapienne

  3. #3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cementowo wapienne
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    to trochę pytanie czy kupić samochód kombi czy sedan.... zależy co kto potrzebuje i co komu się podoba.
    Cementowo wapienne to klasyk z ziarnem. Mineralne to zbliżone do gładzi (prawie...)
    Teraz już w domach raczej nie robi się CW, chyba ze ktoś robi mocny saving lub w takim klimacie dom. Jedne i drugie są ok. Jedynie w pomieszczeniach typu łazienka lub bez wentylacji zdecydowanie powinny być CW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    CW ręczne z ostatnią warstwą na białym cemencie i piasku kwarcowym.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak zawsze problem tynku. Nie dziwię się bo ludzie płacą kupę forsy za tynk a potem jeszcze więcej za gładź.
    Musi być jakiś lepszy sposób niż ten archaiczny system.
    Mój spec od gładzi chyba ze 2 miesiące tarł te ściany cały w pyle.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja też wybrałem CW. Robione ręcznie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Mój spec od gładzi chyba ze 2 miesiące tarł te ściany cały w pyle.
    Mój spec od tynku CW powiedział, że się obrazi jak go zapaskudzę gładzią. I nie dziwię się mu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mój spec od tynku CW powiedział, że się obrazi jak go zapaskudzę gładzią. I nie dziwię się mu.
    To miałeś szczęście trafiłeś na tynkarza aptekarza, zwykle w 95% gadka jest taka że tynk to tynk i trzeba Gładź. Jak szukałem tynkarzy jeden trafił się taki co twierdził że robi na trzy warstwy z kwarcem na końcu, ale był najdroższy i mu podziękował em. Jakbym wiedział ile zachodu i kosztów jest z gładzią to bym teraz wolał takiego co robi od razu ładnie. Podobno tacy są.

  11. #11

    Domyślnie

    Ta. Tylko co jak bedzie trzeba zrobic wyprawke na tym tynku cw? Przyjedzie majster i zrobi tak ze nie bedzie roznicy? Bo wyprawke z gladzi pewnie bedzie widac.

  12. #12

    Domyślnie

    Tylnki cementowo wapienne to moze i było dobre 30 lat temu aby przykryć nierówności ścian. teraz odchyłka 1mm więc wystarczy knauf diamant i nie trzeba już stosować gładzi. Ale kto bogatemu zabroni

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Tylnki cementowo wapienne to moze i było dobre 30 lat temu aby przykryć nierówności ścian. teraz odchyłka 1mm więc wystarczy knauf diamant i nie trzeba już stosować gładzi. Ale kto bogatemu zabroni
    I potem kable przebijają. Albo wcześniej trzeba kuć przy czym nikt nie zachowuje zasad sztuki i przepisów.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgorzata555 Zobacz post
    Proszę o radę jakie tynki położyć w starym domu z kamienia i cegły. Starsi budowlańcy mówią że takie jak były kiedyś czyli cementowo-wapienne. Natomiast młodzi tynkarze proponują nam tynki twarde diamant i jakieś z włóknem szklanym. Ktoś podpowie ?
    Start dom, więc podstawa - czy ma problem z podwyższonym poziomem wilgoci czy słabą wentylację. Jeśli tak, rób tynki CW. Jeśli wszystko jest OK, mogą być gipsowe itp.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Małgorzata555

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze rady.

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli wg Ciebie kable przebijają bo jest tynk gipsowy?

  17. #17

    Domyślnie

    Kable przebijaja jak ktos stosuje tanie badziewie. I to nie same kable, a tluszcz ktore chinskie badziewie zawiera.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Czyli wg Ciebie kable przebijają bo jest tynk gipsowy?
    Kable przebijają jak tynk jest za cienki. A rozumiem, że do cienkich tynków brencik pił pisząc, jak to równe dzisiaj są ściany.

  19. #19

    Domyślnie

    Nie kable a przewody panie Kaizer. I kładzie się nie na scianie tylko w bruzdach. Ale skad ty masz sie znac na elektryce? Wystarczy spojrzec na twoją rozdzielnicę w innym wątku

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Nie kable a przewody
    Chcesz podyskutować o różnicach między kablem i przewodem? Ja nie mam ochoty.

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    panie Kaizer.
    To ma być złośliwość?

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    I kładzie się nie na scianie tylko w bruzdach.
    O bruzdowaniu W skrócie - nie możesz bruzdować bez obliczeń. Tako stanowi prawo. Na FM było też o tym kilka razy.

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Ale skad ty masz sie znac na elektryce? Wystarczy spojrzec na twoją rozdzielnicę w innym wątku
    Piszesz o wątku z żenadą w nazwie? To właśnie było (niedokończone) dzieło elektryka.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony