dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie Prośba w temacie stropu.

    Mam prośbę w temacie stropu.
    Przeszukałem forum, ale posty w tym temacie są dość stare, a technologia i założenia pewnie się zmieniają.

    Otóż zgodnie z projektem mam strop monolityczny i masę podciągów.

    Jest pomysł aby zamienić strop na coś takiego jak GRANORD, strop gęstożebrowy podobny do Terivy.

    Producent stropu oczywiście strop chwali, wszystko ładnie pięknie, niby przeliczył ale mam obiekcję co do dwóch spraw i proszę o pomoc:

    1. Nad salonem będą musiały być zastosowane możliwie najdłuższe belki po 750 cm i owe belki będą się opierały tylko i wyłącznie na podciągach, na jednym nad oknami a drugi wewnątrz budynku, obawiam się, że tak długie belki mogą klawiszować, uginać się a w efekcie popęka sufit

    2. W domu zaprojektowana jest rekuperacja, prowadzona w podłodze piętra - nie mam możliwości puścić jej pod sufitem z uwagi na dużą liczbę podciągów. Zatem w każdym pokoju muszą być otwory w stopie oraz piony + piony kanalizacji i wody. Majstry powiedzieli, że w miejscach rur wyjmą bloczek stropowy, zaszalują, dadzą rurę i zaleją betonem. Pytanie czy to aby na pewno będzie ok ?

    Ekipa ma w umowie strop lany i za taki im zapłacę niezależnie czy zrobią lany czy gęsto żebrowy.

    Plusem dla mnie jest czas wykonania tego prefabrykowanego, ale co z resztą ?

    załączam rzut stropu właśnie od producenta prefabrykatu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-01-19 o 16.25.50.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	439613

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    To że strop prefabrykowany opiera się na podciągach , przy właściwym wykonawstwie nie powinno mieć wpływu na późniejszą pracę konstrukcji.
    To że Ci producent wciska że się da zrobić strop to Ci wciska KIT. Bywa tak że się daje czasem belki zdublowane, ale wypełnienie całych pomieszczeń belkami podwójnymi i potrójnymi to przesada. Zrobienie poczwórnej belki -bez komentarza.
    Wg mnie do tego domu nie pasuje żaden strop gęstożebrowy.
    Jak zmieniasz strop z dobrego na gorszy to pamiętaj o przeprojektowaniu klatki schodowej

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Mam prośbę w temacie stropu.
    Przeszukałem forum, ale posty w tym temacie są dość stare, a technologia i założenia pewnie się zmieniają.

    Otóż zgodnie z projektem mam strop monolityczny i masę podciągów.

    Jest pomysł aby zamienić strop na coś takiego jak GRANORD, strop gęstożebrowy podobny do Terivy.
    "Jest pomysł aby..." i coś jeszcze przemawia za zmiana z dobrego na gorszy?
    Pierwszy krok to pytanie do projektanta konstrukcji twojego domu. Niech on się wypowie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Projektant mówi, że ok przy takiej ilości belek w miejscach ścianek i dozbrojeniu będzie ok. Kierownik budowy mówi, że będzie ok. Ekipa mówi, że będzie ok .

    Koszty są niemal identyczne.

    MI chodzi o czas, jednak monolit jest dużo bardziej czasochłonny.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Projektant mówi, że ok przy takiej ilości belek w miejscach ścianek i dozbrojeniu będzie ok. Kierownik budowy mówi, że będzie ok. Ekipa mówi, że będzie ok .

    Koszty są niemal identyczne.

    MI chodzi o czas, jednak monolit jest dużo bardziej czasochłonny.
    Skoro podjąłeś już decyzje po co ten post?

    Dużo bardziej czasochłonny? Ile konkretnie? Wg mnie nie dłużej niż 5-6 dni czy to ma znaczenie dla całej budowy? -nie sądzę

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Skoro podjąłeś już decyzje po co ten post?

    Dużo bardziej czasochłonny? Ile konkretnie? Wg mnie nie dłużej niż 5-6 dni czy to ma znaczenie dla całej budowy? -nie sądzę
    Jeszcze nie podjąłem decyzji.

    Majstry mają i tak zapłacone za wykonanie zgodnie z projektem, więc nie ma znaczenia czy będzie lany czy Granord.

    Twierdzą, że dużo dłużej zejdzie z zaszalowaniem stropu, zazbrojeniem, dużo więcej podpór muszą ustawić itd.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Projektant mówi, że ok przy takiej ilości belek w miejscach ścianek i dozbrojeniu będzie ok. Kierownik budowy mówi, że będzie ok. Ekipa mówi, że będzie ok .

    Koszty są niemal identyczne.

    MI chodzi o czas, jednak monolit jest dużo bardziej czasochłonny.
    To słuchaj majstrów. Oni wiedzą najlepiej (najlepiej dla siebie).
    Ile czasu i pieniędzy zaoszczędzisz?
    Koszty identyczne
    Kto wycenił jedna i drugą wersję?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Jeszcze nie podjąłem decyzji.

    Majstry mają i tak zapłacone za wykonanie zgodnie z projektem, więc nie ma znaczenia czy będzie lany czy Granord.

    Twierdzą, że dużo dłużej zejdzie z zaszalowaniem stropu, zazbrojeniem, dużo więcej podpór muszą ustawić itd.
    Jak mają zrobić zgodnie z projektem to po co podsuwają inne pomysły? A co Ci przeszkadza ilość podpór? Te podpory po 3-4 tygodniach znikną z domu i nigdy nie wrócą, a to czy ich na etapie budowy jest 30 czy 100 jakie ma znaczenie?

    Wspominasz coś o tym że boisz się rys na stropie, stropy gęsto żebrowe wymagają wykonania zgodnego z kartami technicznymi, ekipy je lubią bo większość idzie na skróty, np "warstwa wyrównująca z zaprawy" wykonają czy przekonają inwestora "panie tak się nie robi" , dozbrojenia górne zrobią czy padnie "panie nikt tego nie daje"

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    I całe życie o 1 stopień więcej na piętro. Oraz czy wyrobisz się z wysokością i później. Chcesz dać wentylację w podłodze. Okaże się że to ze stropem zajmie z pół metra.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony