dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Drzwi techniczne śluza - garaż. Co polecacie? Czy dostanę antywłamaniowe?

    Witam,

    Jak w tytule. Poszukuję drzwi technicznych do zastosowania śluza-garaż. Zależy mi aby drzwi miały dobrą izolacje termiczną, były p.pożarowe oraz fajnie (są w ogóle takowe) miały zamki (konstrukcje) antywłamaniową? Garaż chyba to najczęstsze wejście dla złodzieja

    Za jakimi produktami warto się rozejrzeć, tak aby zachować najlepszy stosunek jakości do ceny?

  2. #2

    Domyślnie

    Drzwi jednocześnie: przeciwpożarowe, izolowane termicznie i antywłamaniowe produkuje Psofix.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, odezwę się do nich z prośbą o przedstawienie oferty.
    Zastanawiam się czy za wszelką cenę warto iść również w "antywłamaniowość" - połaczenie garazu z domem, bo tutaj już oferta jest mocno ograniczona no i widocznie droższa.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Drzwi jednocześnie: przeciwpożarowe, izolowane termicznie i antywłamaniowe produkuje ...
    ... produkuje też KMT. Ale nie polecam, np. : ich uszczelka pęczniejąca (a raczej jej konstrukcyjne umiejscowienie) to śmiech na sali. Także - coś ma papier, ale może mieć inne wady
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie też jakie drzwi masz w projekcie? Mają to być drzwi p.poż czy jest to Twój pomysł? Jeśli p.poż to podaj jeszcze w jakiej klasie mają być drzwi? EI30, EI60 ...
    Z tego co ja montuję w takich miejscach to zazwyczaj są to drzwi typu Wikęd Premium na stalowej ościeżnicy, czy Mar-Tom Optimal. Chyba, że projekt zakłada z jakiś względów konkretnie drzwi np. EI30.
    Co do antywłamów to prawie każde będą miały klasę 2 lub czasem 3. Poza tym wczytaj się w to co napisał Finlandia - papier jedno, a rzeczywistość drugie więc pooglądaj kilka modeli u różnych producentów i postaraj się je porównać na logikę.

  6. #6

    Domyślnie

    Drzwi nie mam w projekcie, jest to mój pomysł. Myślałem, że warto będzie oddzielić garaż od domu czymś p.pożarowym oraz dobrze izolowanym termicznie. Co do "antywłamaniowości" już sam nie wiem czy jest sens. Zależy mi też aby zachować rozsądny stosunek jakości do ceny. Myślałem aby dać jakieś drzwi stalowe/techniczne, ale gubię się w tym powoli.

    Może rzeczywiście warto będzie jakieś EI 30 i coś względnie dobrze izolującego - aby ciepło nie uciekało z domu (dom parterowy, łączony z garażem śluzą)

  7. #7

    Domyślnie

    Każdy rodzaj drzwi "specjalistycznych" będzie nakierowany na daną cechę. Drzwi p.poż będą głównie p.poż i trochę antywłamaniowe i trochę zaizolują. Drzwi ciepłe znowu nie będą p. poż ale mogą mieć dość dobre zabezpieczenia antywłamaniowe.
    Ciężko mieć znaleźć połączenie auta terenowego i sportowego. Za duże skrajności.
    Jak EI30 to szukaj raczej pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych i tyle. Zamki te drzwi też będą miały i coś ciepła utrzymają.
    Ja sporo montuję drzwi przypominających te zewnętrzne albo drzwi na ogród. Popularny jest Wikęd i np. Premiumy od nich sprawdzają się tu bardzo dobrze w takich przejściach. Zapytam jeszcze o wentylację w domu. Zwykła grawitacyjna czy będzie mechaniczna z rekuperacją? Jeśli ta druga to przydałoby się odizolować 2 strefy wentylacyjne, gdzie zapewne garaż i część techniczna będzie miała wentylację grawitacyjną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony