dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie płytki wyżej niż panele - niwelacja przez miejscowe nadlanie kleju

    Witam

    płytkarz w łazienkach zrobił płytki za wysoko

    ustalaliśmu że będzie z podkładem 10mm panela i przykładał sobie płytkę a i tak wyszło o 4-5mm wyżej niż panel

    teraz pytanie co robić

    idealnie pasuje panel 12mm z podkładem - ale nie dość że część ekspertów mówi że na podłogówkę max 10mm, no i koszt - różnica minimum 20zł na metrze (na całości 2,5k)

    płytkarz mówi żeby położyć podkład 2 razy - mi się to nie widzi
    drugi płytkarz - (nie robił u mnie) mówi żeby podlać przy drzwiach do łazienki tylko nie samopoziomem a klejem do płytek - na długości ok 1,5m
    myślałem też o skuciu płytki tej na szerokość drzwi -15cm (musiało tak być bo fugi lepiej zgrały gdzie indziej ale znowu 4mm na 15cm już odczuje

    boję się klawiszowania paneli chodź fakt w całym domu ten poziom wylewek nie jest na zero i są różnice do max 5mm

    Co będzie najlepszym rozwiązaniem - nie chcę stosować tej listwy maskującej

    i jak rozliczyć się z płytkarzem ;(

    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał drozduu Zobacz post

    boję się klawiszowania paneli chodź fakt w całym domu ten poziom wylewek nie jest na zero i są różnice do max 5mm

    Co będzie najlepszym rozwiązaniem - nie chcę stosować tej listwy maskującej

    i jak rozliczyć się z płytkarzem ;(

    dzięki
    Masz 5mm różnicy w wysokości wylewek, a doszukujesz się błędu płytkarza

    Sprawdź grubość płytek, sprawdź na opakowaniu z klejem minimalną jego grubość, podaj czy łazienka miała iść ze spadkiem, a na końcu podaj jaka minimalna grubość jest zalecana dla gumy w płynie.
    Wtedy będzie czarno na białym.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 20-01-2020 o 18:30
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3

    Domyślnie

    tak winie płytkarza\
    płytka ma 1cm i klej więc wyjdzie więcej niż 1cm

    a.l.e

    miałem posadzki w łazienkach specjalnie obniżone o 5mm
    a płytkarz wylał samopoziom - myślałem że 1-2mm (moja wina że nie sprawdziłem)
    a okazało się że pewnie wylał więcej - nie wiem
    ale nie zmienia to faktu że miejsce na grubą płytke było

    mniejsza o to bo możliwość była

    proszę o poradzenie co z tym można teraz zrobić

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał drozduu Zobacz post



    miałem posadzki w łazienkach specjalnie obniżone o 5mm
    a płytkarz wylał samopoziom - myślałem że 1-2mm (moja wina że nie sprawdziłem)
    a okazało się że pewnie wylał więcej - nie wiem
    Nie była ta informacja podana w 1 poście.
    Pytanie, na ile była konieczna ta wylewka samopoziomująca.
    Być może wylewka nie była tak równa jak by się wydawało.
    U siebie także mam minimalnie wyżej. Mi to nie przeszkadza.
    Ale taką zmianę miał uzgodnić.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał drozduu Zobacz post



    miałem posadzki w łazienkach specjalnie obniżone o 5mm
    a płytkarz wylał samopoziom - myślałem że 1-2mm (moja wina że nie sprawdziłem)
    a okazało się że pewnie wylał więcej - nie wiem
    Nie była ta informacja podana w 1 poście.
    Pytanie, na ile była konieczna ta wylewka samopoziomująca.
    Być może wylewka nie była tak równa jak by się wydawało.
    U siebie także mam minimalnie wyżej. Mi to nie przeszkadza.
    Ale taką zmianę miał uzgodnić.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6

    Domyślnie

    wylewka nie była zła - wątpię żeby na tak małym pomieszczeniu jak łazianka uciakało dużo

    w salonie 50m2 ucieka 4mm na przekątnej 12metrów
    ale mniejsza o to

    mi to przeszkadza i muszę to jakoś rozwiązać

    nie chcę też się rozstawać nie ładnie z płytkarzem ale zawalił - zresztą to widział i nie miał nic na swoją obronę

    chcę to jakoś wyrobić ale też nie wydawać 3tyś (tyle jest różnicy na panelach 8 a 12mm)

    czy to nadlanie miejscowe (spadek 4mm na 1,5m) spowoduje klawiszowanie paneli ?

  7. #7

    Domyślnie

    Mialem podobny problem. Jednakze wiedzialem od poczatku ze plytki sa 1mm wyzsze od paneli + do tego doszla troche nierowna wylewka pomiedzy lazienka i korytarzem i problem gotowy . Tez chyba mialem roznice 2-3mm i plytkarz wyjechal po prostu z klejem dookola. Bo nic innego wlasciwie nie dalo sie zrobic oprocz wylewki samopoziomujacej co oczywiscie nie wchodzilo w rachube. W tym tygodniu klade panele wiec zobaczymy w praniu czy bedzie to odczuwalne.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    taki trochę off topic - u mnie w narożnikach jastrychu jest trochę podniesiony beto... własnie w okoliach 5mm. Mieliście też tak po wylewkach cementowych? Jutro będę dzwonił do wykonawcy zeby to poprawił. Czytałem trochę o normach i jest do 3mm na 2metrach łaty.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał plantacja Zobacz post
    Mialem podobny problem. Jednakze wiedzialem od poczatku ze plytki sa 1mm wyzsze od paneli + do tego doszla troche nierowna wylewka pomiedzy lazienka i korytarzem i problem gotowy . Tez chyba mialem roznice 2-3mm i plytkarz wyjechal po prostu z klejem dookola. Bo nic innego wlasciwie nie dalo sie zrobic oprocz wylewki samopoziomujacej co oczywiscie nie wchodzilo w rachube. W tym tygodniu klade panele wiec zobaczymy w praniu czy bedzie to odczuwalne.
    no i jak wyszło\

    czuć jakies różnice bo jeśli mam lać samopoziom to teraz chodź też mi się chce jak.....


    a najgorsze że i tak musze lać ze spadkiem tzn po dokłądnych pomiarach okazało się że :
    \posadzka jest nie równa i tak łazienka jest wyżej o 4mm niż wc\

    i jeśli wyleje saqmopoziom 4mm przy wc (tyle brakuje przy wc i łazience do płytki) to przy łazience i tak się on zzeruje

    czyli musze lać przy wc 4mm a przy łazience też 4mm ale o 4mm wyżej - ociąiąć to a potem na 2metrach korytarza zniwelować te 4mm klejem czyli spadek 0,2%


    jak u Ciebie sprawują się te panele po podruwnaniu klejem po łuku

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    taki trochę off topic - u mnie w narożnikach jastrychu jest trochę podniesiony beto... własnie w okoliach 5mm. Mieliście też tak po wylewkach cementowych? Jutro będę dzwonił do wykonawcy zeby to poprawił. Czytałem trochę o normach i jest do 3mm na 2metrach łaty.
    a u Ciebie jak
    robiłeś coś z tym czy olałeś

    u mnie też w pokojach są różnice - zwłaszcza w salonie przy oknach jest 5mm wyżej niż przy wejściu - i teraz - przejmować się tym i lać samopoziom czy nie ruszać


    już biorę pod uwagę lanie w całym domu - tona samopoziomu i kupa roboty

    albo tylko korytarz ze spadkiem i załatwiam łazienkę i wc \(różnice do płytki) a do salonu robie kolejny spadek do obecnej wylewki\

    albo równać klejem tylko przy drzwiach łazienki i wc

    albo olać wszystko i dawać beznadziejną listwę

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał drozduu Zobacz post
    Witam

    płytkarz w łazienkach zrobił płytki za wysoko

    ustalaliśmu że będzie z podkładem 10mm panela i przykładał sobie płytkę a i tak wyszło o 4-5mm wyżej niż panel

    teraz pytanie co robić

    idealnie pasuje panel 12mm z podkładem - ale nie dość że część ekspertów mówi że na podłogówkę max 10mm, no i koszt - różnica minimum 20zł na metrze (na całości 2,5k)

    płytkarz mówi żeby położyć podkład 2 razy - mi się to nie widzi
    drugi płytkarz - (nie robił u mnie) mówi żeby podlać przy drzwiach do łazienki tylko nie samopoziomem a klejem do płytek - na długości ok 1,5m
    myślałem też o skuciu płytki tej na szerokość drzwi -15cm (musiało tak być bo fugi lepiej zgrały gdzie indziej ale znowu 4mm na 15cm już odczuje

    boję się klawiszowania paneli chodź fakt w całym domu ten poziom wylewek nie jest na zero i są różnice do max 5mm

    Co będzie najlepszym rozwiązaniem - nie chcę stosować tej listwy maskującej

    i jak rozliczyć się z płytkarzem ;(

    dzięki
    Cześć.
    Właśnie ukończyłem budowę i mam położone w całym domu panele 12 mm + 2mm podkładu kwarcowego (bez łazienek i pom.gosp.)
    Wg mnie rewelacyjnie przenoszą ciepło a są sztywniejsze niż 10 ,oczywiście 100% podłogówka.
    Przy planowaniu wziąłem pod uwagę 1cm płytki + min 4 mm kleju i wyszło na panel 12+2 podkładu i nie żałuję .
    Tak czy inaczej pomiędzy panelem a płytką i tak trzeba dać listwę ale przy równym poziomie wyjdzie estetycznie
    Mogę podesłać na priv jak wyszło
    Ostatnio edytowane przez rafaik77 ; 22-04-2020 o 15:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony