dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Widzę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Dobór z zapasem to tylko i wyłącznie interes instalatora - sprzedaje droższe urządzenie.

    Założenie, by dogrzewać dom skomplikowanym (drogim) układem sprężarkowym, w temperaturach grubo poniżej -15 st.C którego sprawność w takich warunkach jest niemal JEDEN to - KRETYNIZM.
    Do tego celu służy prosta, tania i bezawaryjna grzałka elektryczna.

    PS. Każda PC ma możliwość sterowania dodatkowym źródłem ciepła.
    Różnie bywa. np dom może się okazać dziurawy lub ma źle wykonany dach, czego nawet profesjonalne OZC nie pokaże.
    Nie ważne ile by się ktoś pomylił w doborze.
    Rozwiązaniem jest montaż dodatkowej grzałki za kilka set złotych z robocizną.
    A weź mi powiedz ile Ty pomp założyłeś, bo z tego co widzę to na pewno o wielu czytałeś i pisałeś.
    Założyłeś już 50? bo ja założyłem 500 sztuk, i wiem że dobór jak aptekarz leki na podstawie tylko OZC jest KRETYNIZMEM.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A weź mi powiedz ile Ty pomp założyłeś, bo z tego co widzę to na pewno o wielu czytałeś i pisałeś.
    Założyłeś już 50? bo ja założyłem 500 sztuk, i wiem że dobór jak aptekarz leki na podstawie tylko OZC jest KRETYNIZMEM.
    Ja obsługuję trochę innych inwestorów i montuje urządzenia z innego zakresu mocy.
    Na forum Murator zaglądam z ciekawości,
    Najczęściej dla zabawy by poczytać kosmiczne teorie instalatorów, którzy je wymyślają z braku podstawowej wiedzy z tego zakresu.
    Jestem tu na tyle, długo, że pamiętam również Twoją drogę do tego, co oferujesz dzisiaj - najmilej wspominam czasy Meeting'a.

    Czy 500 nieprawidłowo zainstalowanych urządzeń, uczyni ze mnie dobrego instalatora?

    "500 zamontowanych pomp, 500 lekcji instalatorstwa za czyjeś pieniądze"
    Nikt, tak jak Ty nie potrafi chwalić się tym, jak warto jest wydać własne pieniądze byś Ty mógł się jeszcze podszkolić.

    Piszę tak nie dlatego, że Twoje instalacje są złe - są całkiem dobre.
    Tylko, że wpadasz tutaj na forum, najczęściej zaraz po świeżo odbytym szkoleniu u swojego dostawcy i powielasz bzdury, które ci tam sprzedali handlowcy.
    Coraz częściej operujesz niestety "handlowym bełkotem"
    Ale to normalne, każdy che sprzedawać jak najwięcej z jak największym narzutem.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tylko, że wpadasz tutaj na forum, najczęściej zaraz po świeżo odbytym szkoleniu u swojego dostawcy i powielasz bzdury, które ci tam sprzedali handlowcy.
    Coraz częściej operujesz niestety "handlowym bełkotem"
    Ale to normalne, każdy che sprzedawać jak najwięcej z jak największym narzutem.
    Wiesz kiedy tu wpadam? Jak mi jakiś klient Mówi że dobierając pompę 7kW na nowy dom 100m2 to mnie porypało bo większość mu dobiera 5kW i mówi że będzie dobrze.
    Wtedy tu wpadam, bo mnie krew zalewa jak ludzie takie głupoty wypisują, to że nie było przez ostatnie 2 lata porządnej zimy to pozwoliło się rozwinąć takim pajacom co do domu o zapotrzebowaniu 6-7kW ładują pompy 5kW i mówią ze bez problemy pociągnie, a jak co to grzałka się załączy.
    A mówią tak bo brak zimy nie spowodował weryfikacji tych bzdur a do tego 5kW łatwiej sprzedać niż 7kW.
    Dlatego czasem klient wybiera tańszą i mniejszą pompę a ja wiem że jak przyjdzie trochę zimy to to się spierd.... i wtedy będzie że pompy gówniane, dużo prądu biorą, ciągle na grzałce chodzi, ciepłej wody nie ma, że w domu 19C.
    Bo się takiego idioty instalatora niektórzy słuchają i chłoną głupoty które im mówią a ja spalam swoją energię tłumacząc im co i jak a potem itak wybierają to tańsze.....
    Wtedy wpadam na to forum lekko wkurzony.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    pozwoliło się rozwinąć takim pajacom co do domu o zapotrzebowaniu 6-7kW ładują pompy 5kW i mówią ze bez problemy pociągnie, a jak co to grzałka się załączy.
    A mówią tak bo brak zimy nie spowodował weryfikacji tych bzdur a do tego 5kW łatwiej sprzedać niż 7kW.
    A cóż to za durszlak, że przy dzisiejszych WT i 100m2 potrzebują 7kW?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A cóż to za durszlak, że przy dzisiejszych WT i 100m2 potrzebują 7kW?
    No że od Ciebie dużo teorii można usłyszeć i zero praktyki to ja już wiem od dawna.
    I że przez 5 lat natłukłeś 12tyś postów, (co jest więcej niż cała reszta razem wziętych innych oficjalnych kont) a większość to bez sensu.
    To teraz też się odzywasz i gadasz o WT, gdzie 90% wykonawców, kierowników budów, inwestorów, wie że to tylko takie coś wpisane w projekt i musi być że był odbiór.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    To teraz też się odzywasz i gadasz o WT, gdzie 90% wykonawców, kierowników budów, inwestorów, wie że to tylko takie coś wpisane w projekt i musi być że był odbiór.
    Oczywiście. Pompy Ciepła to wstawiają ci, co mają w poważaniu energooszczędność i budują durszlaki...
    A nie, zaraz. Chociaż takie podejście byłoby logiczne, bo im więcej kWh trzeba, tym większa szansa na opłacalność PC, to jednak durszlaki są ogrzewane ekogrochem czy śmieciuchem.
    Jakież to wyniki masz i w jak ocieplonym domu, praktyku? Faktycznie tyle tych kWh produkują pompy, co promowane przez Ciebie cieplowlasciwie, które w ogóle nie uwzględnia zysków bytowych? Ale kto by się tam teorią przejmował, jak w praktyce potem naiwny się cieszy, że zużył 2000 kWh a miało być 4000kWh, co by uprawdopodobniało ekonomiczną opłacalność PC.

    To Twój zadowolony klient?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-01-2020 o 15:43

  7. #27

    Domyślnie

    Ja tam mam 99m2 po podlogach i na bank zaduza pompe przy temp.(z tygodnia) w nocy -3 w dzien 0 praktycznie bez slonca pompa nie wyprodukowala jeszcze wiecej jak 30kwh na dobe co daje 1,25kw na godzine jakos nie przemawiaja do mnie te ostre zimy bo ile wtedy bede potrzebowal 2,5 ? 3?kw na godzine .Pompa 5kw by mi stykla i to z zapasem a moze i 3kw by se dala rade
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli na 100m2 pompa 5kW to max?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Czyli na 100m2 pompa 5kW to max?
    Zależy jak ocieplony dom moze byc ze i 9kw bedzie za mala
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Zależy jak ocieplony dom moze byc ze i 9kw bedzie za mala
    Podłoga ~15 cm pir
    Ściany 25 grafitu
    Skosy 40 cm celulozy, piany, wełny w granulacie (kolejność ma znaczenie)

    Reku
    Okna 7-mio komorowe na profilu Kommerling
    Drzwi ciepłe pełne

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja tam mam 99m2 po podlogach i na bank zaduza pompe przy temp.(z tygodnia) w nocy -3 w dzien 0 praktycznie bez slonca pompa nie wyprodukowala jeszcze wiecej jak 30kwh na dobe co daje 1,25kw na godzine jakos nie przemawiaja do mnie te ostre zimy bo ile wtedy bede potrzebowal 2,5 ? 3?kw na godzine .Pompa 5kw by mi stykla i to z zapasem a moze i 3kw by se dala rade
    No i widzisz?
    Już ktoś wpadł na pomysł że 5kW na 100m2 to max.
    Dlatego wy się zastanówcie co piszecie, bo ludzie się nie znają i potem są z tego takie wnioski jak widać.
    Nie macie pojęcia ile ludzi to czyta i do jakich wniosków potrafią dojść.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Podłoga ~15 cm pir
    Ściany 25 grafitu
    Skosy 40 cm celulozy, piany, wełny w granulacie (kolejność ma znaczenie)

    Reku
    Okna 7-mio komorowe na profilu Kommerling
    Drzwi ciepłe pełne
    To masz prawie pasywniaka
    Ja mialem taka przewage ze wczesniej grzalem pelletem to znalem zużycie wychodzila mi 5kw ale ze wzgledow ze wersja H miala max.dlugosc przewodow gazowych 15m czyli tyle co jest u mnie to troche sie balem strat i troche tez uleglem instalatorowi który tez troche wydygal i poszla 7kw.
    Nie mam z nia tragedii bo to nie jest jakies wielkie przewymiarowanie i grzeje tylko w taniej taryfie.
    Na twoim miejscu jak masz te 100m2 i tak porzadnie ocieplone to raczej bym bral 5kw ale zrob se moze pozadne ozc albo kup jakis uzywany piecyk c.o elektryczny mozna takie kupic za 1200zl (jesli masz juz podlogówke wszedzie) i pierwszy rok bym polecial na pradzie mial bym wtedy 100% pewnosci jaka pompe kupic . Jak z ozc zapotrzebowanie by bylo male np.4000kwh na rok to rozwazylbym wtedy kable i panele na dach(jesli nie masz jeszcze podlogowki)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Mi tu na moje 114 proponowano T-capa ...... taka była " moda" .... jest 1 faza SDC 9 i co ? spokojnie 7 by obskoczyła a może i jeszcze niżej ... Ale tak musi zostać . Najbardziej śmiać mi się chce jak nadal powielane jest dodawanie czegoś ( mocy ) na ogrzewanie CWU przy PC PW .... Po co ? Aby szybciej zagrzało ? ile ... 5 minut ? 2 minuty ? Nie raz zostałem tu obrażony i zbesztany za to co napisałem .... bo to prawda użytkownika była a nie sprzedawcy/instalatora !
    Kolejnym fajnym ( śmiesznym) wątkiem jest tu temat o miesięcznym zużyciu Przez PC PW ..... czasem nic tylko zgłaszać do rekordów Guinessa !

    Podstawa do wyboru to dobrze policzone OZC !
    Dopilnowanie wykonania domu !
    I myślenie takie zwykłe chłopskie - a nie uleganie Pięknej Gadce Instalatora/Sprzedawcy

    hmmm Siedzę tu i po czasie już widzę Kto jest KTO ..... samo wychodzi , pozdrawiam
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No i widzisz?
    Już ktoś wpadł na pomysł że 5kW na 100m2 to max.
    Dlatego wy się zastanówcie co piszecie, bo ludzie się nie znają i potem są z tego takie wnioski jak widać.
    Nie macie pojęcia ile ludzi to czyta i do jakich wniosków potrafią dojść.
    No z tym to trochę prawda
    Bo niektore tematy tu sa walkowane na okrągło a i tak co pewien czas ktos wpada i trzeba walkowac od nowa ze ozc itp.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał zergeling Zobacz post
    Jaką pompe ciepła ( moc, ew kilka sugerowanych modeli ) do tego projektu https://www.archon.pl/projekty-domow...m50f23d619b401

    ?

    Zakładam że powietrzna będzie rozsądniejszym wyborem?

    Garażu raczej nie chcę ogrzewać, kotłownie powinienem chyba?

    Planuje wszędzie ogrzewanie podłogowe.
    skorzystaj ze strony cieplowlasciwe.pl

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To masz prawie pasywniaka
    Ja mialem taka przewage ze wczesniej grzalem pelletem to znalem zużycie wychodzila mi 5kw ale ze wzgledow ze wersja H miala max.dlugosc przewodow gazowych 15m czyli tyle co jest u mnie to troche sie balem strat i troche tez uleglem instalatorowi który tez troche wydygal i poszla 7kw.
    Nie mam z nia tragedii bo to nie jest jakies wielkie przewymiarowanie i grzeje tylko w taniej taryfie.
    Na twoim miejscu jak masz te 100m2 i tak porzadnie ocieplone to raczej bym bral 5kw ale zrob se moze pozadne ozc albo kup jakis uzywany piecyk c.o elektryczny mozna takie kupic za 1200zl (jesli masz juz podlogówke wszedzie) i pierwszy rok bym polecial na pradzie mial bym wtedy 100% pewnosci jaka pompe kupic . Jak z ozc zapotrzebowanie by bylo male np.4000kwh na rok to rozwazylbym wtedy kable i panele na dach(jesli nie masz jeszcze podlogowki)
    Nie mam jeszcze podłogówki, ale skłaniam się ku PC i wodnej instalacji. Myślałem o kablach, ale jakoś ciężko się przekonać. Panele tak czy inaczej założę. Ale może później, jak już zamieszkam.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Nie mam jeszcze podłogówki, ale skłaniam się ku PC i wodnej instalacji. Myślałem o kablach, ale jakoś ciężko się przekonać. Panele tak czy inaczej założę. Ale może później, jak już zamieszkam.
    Kable sa dobre nie ma sie co popsuc jak masz jeszcze panele ktore pokrywaja cale zapotrzebowanie to w dupie masz czy jest mroz czy nie czy jakies taryfy itp.
    Tylko pewnie masz obawy bo nie wiesz ile bedziesz placil za prad
    Jak by Cie ktos zapewnil ze zalozysz 5kw na dach i starczy to bys pewnie zalozyl
    No i tu pompa jest bezpieczniejsza bo jak sie walniesz z obliczeniami to prawie tego nie odczujesz no ale inwestycja większa i ryzyko awarii większe.
    Nie ma lekko
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Kable sa dobre nie ma sie co popsuc jak masz jeszcze panele ktore pokrywaja cale zapotrzebowanie to w dupie masz czy jest mroz czy nie czy jakies taryfy itp.
    Tylko pewnie masz obawy bo nie wiesz ile bedziesz placil za prad
    Jak by Cie ktos zapewnil ze zalozysz 5kw na dach i starczy to bys pewnie zalozyl
    No i tu pompa jest bezpieczniejsza bo jak sie walniesz z obliczeniami to prawie tego nie odczujesz no ale inwestycja większa i ryzyko awarii większe.
    Nie ma lekko
    A na ile da się kablami sterować temperaturą?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    A na ile da się kablami sterować temperaturą?
    Nie mam to sie nie wypowiadam ale wydaje mi sie ze jest to bardziej sterowalne niz wodne ogrzewanie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej inwestować w pompę ciepła niż w kable. Po pierwsze zużycie energii! Do kabli potrzebujesz większą fotowoltaikę, pobierasz 1:1 a jeszcze tracisz te 20% przez system opustów. Druga sprawa - kablami nie schłodzisz domu latem - pompą już tak. Idziemy do przodu, na chłodzenia latem coraz więcej ludzi zwraca uwagę.

    Złóż u nas zapytanie ofertowe, fotowoltaikę tez mamy, specjaliści dobiorą Ci system dopasowany do Twoich potrzeb. Złożenie zapytania jest całkowicie bezpłatne, więc nic nie tracisz.

    Zapraszam tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony