dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Koszt wykonania stanu deweloperskiego

    Mam w tym temacie pytanie zwłaszcza do osób które już się wybudowały lub są w trakcie wykonywania stanu deweloperskiego. Ile policzyła sobie Wasza firma (-y) za prace? Obecnie mam SSO (powierzchnia domu parterowego z poddaszem użytkowym po podłodze 155m2). Okna + rolety + drzwi wejściowe + brama garażowa po mojej stronie.
    Dostałem jedną ofertę (wartość netto) na:
    1/ wykonanie posadzek - ok. 11 tys zł,
    2/ tynki gipsowe na ścianach - ok. 38 tys zł,
    3/ ocieplenie wewn. garaż (28m2) - ok. 8,5 tys zł,
    4/ elewacja (ocieplenie + tynkowanie + malowanie + wykonanie podbitki) - ok. 59 tys. zł
    5/ wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewania podłogowego - ok. 45 tys zł,
    6/ instalacje elektryczne - ok. 17 tys. zł

    Mam również od innej firmy ofertę na wykonanie części z tych prac (pkt. 4 i pkt 5) ale firma od której otrzymałem całościową ofertę nie udostępnia cen poszczególnych składowych każdego z etapu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Mam w tym temacie pytanie zwłaszcza do osób które już się wybudowały lub są w trakcie wykonywania stanu deweloperskiego. Ile policzyła sobie Wasza firma (-y) za prace? Obecnie mam SSO (powierzchnia domu parterowego z poddaszem użytkowym po podłodze 155m2). Okna + rolety + drzwi wejściowe + brama garażowa po mojej stronie.
    Dostałem jedną ofertę (wartość netto) na:
    1/ wykonanie posadzek - ok. 11 tys zł,
    2/ tynki gipsowe na ścianach - ok. 38 tys zł,
    3/ ocieplenie wewn. garaż (28m2) - ok. 8,5 tys zł,
    4/ elewacja (ocieplenie + tynkowanie + malowanie + wykonanie podbitki) - ok. 59 tys. zł
    5/ wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewania podłogowego - ok. 45 tys zł,
    6/ instalacje elektryczne - ok. 17 tys. zł

    Mam również od innej firmy ofertę na wykonanie części z tych prac (pkt. 4 i pkt 5) ale firma od której otrzymałem całościową ofertę nie udostępnia cen poszczególnych składowych każdego z etapu.
    Niezły kosmos. Chyba się przeniosę do budowlanki bo widzę, że obok prywatnych lekarzy to najlepiej złodziejska profesja.
    Napiszę ci ile mnie wzięła firma za te rzeczy tylko ja mam 100m2 po podłodze. Wszystko robocizna już z materiałem. Rok wykonania 2018.
    1. Posadzki 30zł za m2 czyli 3000zł. U ciebie 155m2 za 11tyś. Czyli 70zł za m2 !!!
    2. Też tynki gipsowe twarde Knauf diamant. 410m2. Wzięli 10 tyś. Nie wiem ile masz ścian ale cena to jakiś absurd.
    3. Nie mam
    4. Robiłem sam więc materiał ok 15 tyś.
    5. Za dużo liczenia bo część sam i trochę firma. Max połowa tego co ty.
    6. 5000zl. Instalacja bez bajerów i inteligentnego domu.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Tu miałam wypisany koszt poszczególnych etapów stanu deweloperskiego (z 2019 roku);
    https://forum.muratordom.pl/showthre...(ver-2)/page13
    Post #246 (nie potrafię dać linka bezpośrednio do konkretnego postu).

    Natomiast koszt przyłączy mediów:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...(ver-2)/page12
    Post #229.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Aktualne koszty:
    Tynki CW - 42 zł/m2 (materiał+robocizna)
    Posadzki - 35zł/m2 (materiał+robocizna) do tego styropian i rozłożenie ~5000zł
    Elewacja zewnętrzna 30 000 zł (230 m2, materiał+robocizna) bez tynku i elementów dekoracyjnych
    Hydraulik 25 000 zł (woda, kanalizacja, podłogówka, przyłącze ze studni)
    Instalacja WM z reku 16 000 zł
    Elektryk 13 000 zł

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Mam w tym temacie pytanie zwłaszcza do osób które już się wybudowały lub są w trakcie wykonywania stanu deweloperskiego. Ile policzyła sobie Wasza firma (-y) za prace? Obecnie mam SSO (powierzchnia domu parterowego z poddaszem użytkowym po podłodze 155m2). Okna + rolety + drzwi wejściowe + brama garażowa po mojej stronie.
    Dostałem jedną ofertę (wartość netto) na:
    1/ wykonanie posadzek - ok. 11 tys zł,
    2/ tynki gipsowe na ścianach - ok. 38 tys zł,
    3/ ocieplenie wewn. garaż (28m2) - ok. 8,5 tys zł,
    4/ elewacja (ocieplenie + tynkowanie + malowanie + wykonanie podbitki) - ok. 59 tys. zł
    5/ wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewania podłogowego - ok. 45 tys zł,
    6/ instalacje elektryczne - ok. 17 tys. zł

    Mam również od innej firmy ofertę na wykonanie części z tych prac (pkt. 4 i pkt 5) ale firma od której otrzymałem całościową ofertę nie udostępnia cen poszczególnych składowych każdego z etapu.

    Gdzie tak kasują, tzn. w którym województwie? Najtaniej to nie jest...

  6. #6

    Domyślnie

    Nie znam dokładnych danych ale wygląda na cenę kosmos. Tynków masz pewnie z 550-600 m a cena jak za dobry tysiąc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony