dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Przyklad sprzed kilku miesiecy(lipiec-pazdziernik 2019). Budowlem dom wg projektu z241.
    Sso od fundamentu po dachowke kosztowalo okolo 110k (bez papierow pozwolen etc). Budowala firma.
    Zdjecia na priv jak ktos nie wierzy.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Patrząc na to co dzieje się z klimatem obecnie, można przewidywać ten trend w najbliższej przyszłości.
    Mamy ocieplenie GLOBALNE. Lokalnie może być zaskakująco. Jest podobno opcja, że Golfsztrom zniknie i będziemy mieli zimy jak na Syberii, bo będzie napływać powietrze z północy, a nie znad gorącego prądu atlantyckiego.
    Nie ma co zakładać, że będzie cieplej, niż jest - tak z ostrożności przynajmniej warto mieć przemyślane, co zrobić, jakby jednak zimą zrobiło się znacząco zimniej, niż jest (a latem cieplej).

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Przyklad sprzed kilku miesiecy(lipiec-pazdziernik 2019). Budowlem dom wg projektu z241.
    Sso od fundamentu po dachowke kosztowalo okolo 110k (bez papierow pozwolen etc). Budowala firma.
    Zdjecia na priv jak ktos nie wierzy.
    No dobra...to teraz zapytaj swoją firmę, czy by wzięła taką samą kasę za budowę rozpoczynającą się np. w lipcu?
    No i wcale nie powiedziane, ze akurat Ci inwestorzy mają mozliwość budowania Twoją firmą, bo są z daleka a tam obowiązują inne ceny.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #24

    Domyślnie

    Ja właśnie dzisiaj dostałam wycenę da budowę i jestem załamana. Co prawda wycena od jednego wykonawcy na całą budowę (w tym 5 lat gwarancji na budynek), więc spodziewałam się, że kwota będzie wyższa niż za budowę systemem gospodarczym, jednak nie przypuszczałam, że będzie to aż 1000 zł za mkw więcej.
    Dom będzie parterowy, powierzchnia użytkowa 110mkw. Projekt indywidualny na bazie muratorowego "Zielonego ogrodu" w wersji m72a. Budowa we wsi pod Lublinem (około 15 km od miasta), czyli ściana wschodnia, co teoretycznie oznacza najniższe koszty budowy w Polsce.
    Wycena opiewa na kwotę 420 tys zł netto. Do tego należy doliczyć 8% vat. Razem około 450 tys zł za stan deweloperski.
    Warunki gruntowe mamy dobre, więc nie trzeba zbroić fundamentu jak bunkra. Bryła domu na planie prostokąta, dach dwuspadowy (z daszkiem nad wejściem - to moja fanaberia). Żadnych szczególnych udziwnień. Mur z silki e24, po 20 cm styropianu na ścianach, pod posadzkami i na stropie.
    Zapomniałabym dodać, że wycena nie zawiera okien, bo te zostaną zlecone innemu wykonawcy. Z oknami (drewnianymi) wyszłoby 475 tys zł. To daje około 4300 zł za mkw powierzchni domu. Ja rozumiem, że takie ceny są standardem (może nawet promocją) w metropoliach, gdzie zarobki są nieco wyższe niż na lubelszczyźnie, ale tutaj ta kwota to po prostu abstrakcja.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    No dobra...to teraz zapytaj swoją firmę, czy by wzięła taką samą kasę za budowę rozpoczynającą się np. w lipcu?
    No i wcale nie powiedziane, ze akurat Ci inwestorzy mają mozliwość budowania Twoją firmą, bo są z daleka a tam obowiązują inne ceny.
    Tak sie sklada ze w czerwcu zaczynam budowe tego samego projektu przez inna ekipe. Cena dokladnie ta sama

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Nie moge edytowac poprzedniego posta

    Ta sama ekipa wzielaby 1-2k wiecej ale nie maja wolnego terminu na ten rok.

  7. #27

    Domyślnie

    nie mieszkam w klitce 30m ������
    Mieszkam w domu 140 m kw+100 m pomieszczenia gospodarcze, ale niestety dla dwóch osób jest to OGROMNY dom , dlatego chcemy mieć swój taki malutki .
    Rozmawiałam wczoraj z panem który buduje domu w pobliżu dużego miasta i sprzedaje je pod klucz osobom prywatnym . Stwierdził , że budując bez szaleństw dom ok 70 m kw w naszym rejonie (małe miasto ,ok 20tys.mieszkancow) do stanu takiego że są drzwi okna dach , wylane podłogi i tynki wyjdzie 150-160 tyś. Reszta jak położenie płytek czy paneli zrobimy sami , nie jeden remont robiliśmy. Myślę , że wie co mówi skoro buduje domy już 20 lat. Mówił że, w naszym rejonie fachowcy się tak nie cenią, i np elektryk za podłączenie wraz z materiałem bierze 7 tyś.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandra2020 ; 22-01-2020 o 11:42

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    No..... skoro mówi że za tyle ludziom buduje to niech ci ten domek postawi w tych pieniążkach i po sprawie... w czym problem? Po co pytasz na forum?
    Jednak założe sie że akurat nie ma czasu albo ochoty stawiać tego budynku i każe ci poszukać gdzie indziej, a gdzie indziej to ceny masz realnie przytoczyne w paru postach wyżej. Jak masz 300tyś to zaczynaj, jak nie to dobrze sie zastanów i zbierz wyceny realnych firm a nie cwaniaczków którzy mocni sa tylko w gebie.
    Dlaczego często ludzie na forum myslą że budowa domu to SSZ plus panele i malowanie. Zapominają że po drodze są instalacje, tynki, ocieplenie i masa innych niespodzianek ktore sa najdroższe w tej imprezie.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 22-01-2020 o 12:00

  9. #29

    Domyślnie

    Pytałam się na forum kilka dni wcześniej , a wczoraj miałam okazję z nim porozmawiać.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Haaa jeszcze nigdy mnie tyle razy nie cytowano w jednym temacie Dokładną cenę za robote do SSO będę mógł podać na jesień ale już teraz wiem, że będzie to mniej więcej 22-23 tys. Mogę się machnąć o jakieś 1,5k. Budowlaniec ok 13tys, dekarz 9tys. Rozumiem tych co mówią, że dom może kosztować kilkaset tysi. Kilka dni temu mój kolega kupił działkę ale do tego musza sami sobie zrobić kanalizacje, drogę utwardzić itd. Z działki za 160tys robi się na miękko 210tys. Ja kanalizacji nie mam więc liczę szambo za 2500.
    Ja się nie chce z nikim licytować. Jednym wyszło tyle, drugim wyjdzie/wyszło tyle. Ja swojego budynku do stanu deweloperskiego nie określam bo nie wiem jeszcze jakie przyjmę rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 22-01-2020 o 12:47

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandra2020 Zobacz post
    Stwierdził , że budując bez szaleństw dom ok 70 m kw w naszym rejonie (małe miasto ,ok 20tys.mieszkancow) do stanu takiego że są drzwi okna dach , wylane podłogi i tynki wyjdzie 150-160 tyś. Reszta jak położenie płytek czy paneli zrobimy sami , nie jeden remont robiliśmy. Myślę , że wie co mówi skoro buduje domy już 20 lat. Mówił że, w naszym rejonie fachowcy się tak nie cenią, i np elektryk za podłączenie wraz z materiałem bierze 7 tyś.
    O elektryce było niedawno - 7tys. to za mało na same materiały. Chyba, że na zasadzie "poproszę to, co najtańsze, byle jakoś działało" - i tak pewnie robi deweloper. Atrapa przepięciówki, albo i żadnej chociaż przepisy wymagają. Jedna różnicówka i ze trzy nadprądowe i już ze cztery tysiące oszczędzi względem sensownie uzbrojonej rozdzielnicy. Obwodów też ogólnych dwa na cały dom, jeden oświetleniowy - to i kabla niewiele pójdzie. A przecież co nie jego problem, że jak coś zeświruje, i będzie wybijać różnicówkę, to w całym domu ciemno i lodówka rozmarza... A zdiagnozować trudno, jak różnicówka jedna i wiele gniazdek i urządzeń pod jednym bezpiecznikiem.
    Razem z robocizną ponad 10K trzeba liczyć nawet w tak małym domku w oszczędnym, ale solidnym standardzie na całą elektrykę od licznika - po żarówkę i gniazdko.
    Pytanie też, czy pamięta o wzrastających ciągle wymaganiach technicznych? To, co było nawet przed 2014 r (kiedy wprowadzono pierwsze limity na EP, zaostrzone w 2017 a od przyszłego roku znowu w górę) to prehistoria. Już teraz zmieścić się w EP bez rekuperacji (jak robi firma to trzeba kilkanaście tysięcy liczyć) ciężko się zmieścić. A w przyszłym się nie da.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dokładną cenę za robote do SSO będę mógł podać na jesień ale już teraz wiem, że będzie to mniej więcej 22-23 tys. Mogę się machnąć o jakieś 1,5k. Budowlaniec ok 13tys, dekarz 9tys.
    Mały cytat z innego wątku - jest tam dłuższa dyskusja, którą warto przejrzeć. I nie mów hop, jak jeszcze nie masz postawione i nie wiesz, ile to kosztowało. Bo się okaże, że to zbieranina żuli, co drugi dzień zmiana składu bo... Kto chce pracować za ... No właśnie. Myślisz, że ile to roboczogodzin czy roboczodni i ile robotnikowi wychodzi na rękę?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie czteroosobowa ekipa od SSO pracowała 32 dni licząc nawet po 8h (pracowali więcej) wychodzi 4 os x 32 dni x 8h x 50zł/h=51200 zł... Tyle powinienem zapłacić, żeby każdy z robotników dostawał co miesiąc 2856zł na rękę.
    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja kanalizacji nie mam więc liczę szambo za 2500.
    To mało liczysz. Mnie szambo z dostawą kosztowało 3100 zł brutto. Do tego koporkowy za montaż 450. Nie robiłem przyłączy w ogrodzeniu, żeby szambelan mógł pod nieobecność wybierać.

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja się nie chce z nikim licytować. Jednym wyszło tyle, drugim wyjdzie/wyszło tyle. Ja swojego budynku do stanu deweloperskiego nie określam bo nie wiem jeszcze jakie przyjmę rozwiązania.
    I ekipa wyceniła robociznę nie wiedząc, jakie przyjmiesz rozwiązania? Czy strop monolityczny, czy lekki na wiązarach nie wpływa na cenę?
    Też jak zaczynałem, to chętnie wierzyłem w te optymistyczniejsze wyceny. Przecież jestem oszczędny, internetowy (a internetowi płacą mniej - co tu akurat okazało się kompletną nieprawdą) i potrafię znaleźć jeszcze tańsze oferty. Tylko te tanie wychodziły albo ryzykownie (przykład), albo drogo przez transport czy inne opłaty, czy kłopotliwie, bo przyjeżdżał TIR a nie HDS i trzeba było zorganizować rozładunek a za postój płacić itd. itp. Dlatego prawie wszystko "duże" zamawiałem w jednym, lokalnym składzie który może najtańszy nie był, ale po uwzględnieniu transportu, braku problemów ze zwrotami jak coś zostało (i to bez kosztów transportu - bo zabierał HDS jak przywiózł nową dostawę), wygody i oszczędności czasu na szukanie najtańszej oferty uważam, że lepiej wybrać taka opcję.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandra2020 Zobacz post
    Stwierdził , że budując bez szaleństw dom ok 70 m kw w naszym rejonie (małe miasto ,ok 20tys.mieszkancow) do stanu takiego że są drzwi okna dach , wylane podłogi i tynki wyjdzie 150-160 tyś. Reszta jak położenie płytek czy paneli zrobimy sami , nie jeden remont robiliśmy.
    Dobrze wiedzieć, że po stanie surowym zamkniętym + tynki i wylewki nie ma już nic. Wystarczy panele, malowanie i można się wprowadzać. A ja głupi wydałem tyle kasy na ocieplenie, elewację, elektrykę, hydraulikę, instalację CO, rekuperację, pompę ciepła i jeszcze muszę teren ogarnąć...

    Mimo wszytko powodzenia.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Dobrze wiedzieć, że po stanie surowym zamkniętym + tynki i wylewki nie ma już nic. Wystarczy panele, malowanie i można się wprowadzać. A ja głupi wydałem tyle kasy na ocieplenie, elewację, elektrykę, hydraulikę, instalację CO, rekuperację, pompę ciepła i jeszcze muszę teren ogarnąć...

    Mimo wszytko powodzenia.
    a kto napisał że nie ma już nic ?.
    Niezbędna do mieszkania jest instalacja elektryczna i hydraulika, która zresztą musi byc już w domu po wylewkach i tynku ( nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kuł tynku czy betonowej podłogi zeby umiescic w nich kable czy rury ) Bez rekuperacji ,instalacjo CO , pompy ciepła czy elewacji można żyć i się wprowadzić. Fakt że w sezonie zimowym będzie drogo i to bardzo - sam wprowadziłem się do swojego domu tak wcześnie jak tylko mogłem mieszkałem w budynku z ytonga bez docieplenia ogrzewanym piecykami elektrycznymi olejowymi. Wolałem to niż mieszkanie u teściowej czy wynajmowanie lokum ( we wro bez 2500pln za miesiąc mieszkania dla rodziny nie znajdziesz )
    W kolejnym roku zrobiłem elewacje w następnym zamieniłem olejaki na grzejniki powierzchniowo akumulacyjne. Reku + PC to inwestycja która nie zwróci mi się pewnie za mojego życiia i wole w sezonie zimowym płacić po 800pln za prąd za miesiąc przez 4 miesiące niż na raz wywalić z 70k PLN albo i więcej. Jedyne nad czym warto się zastanowić to panele na dach. Także bez przesady . Każdy buduje dom na swoje możliwości i nie każdy musi miec drogie systemy wentylacji czy ogrzewania w szczególności że obecna zima to praktycznie jesień.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-01-2020 o 14:30

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mały cytat z innego wątku - jest tam dłuższa dyskusja, którą warto przejrzeć. I nie mów hop, jak jeszcze nie masz postawione i nie wiesz, ile to kosztowało. Bo się okaże, że to zbieranina żuli, co drugi dzień zmiana składu bo... Kto chce pracować za ... No właśnie. Myślisz, że ile to roboczogodzin czy roboczodni i ile robotnikowi wychodzi na rękę?





    To mało liczysz. Mnie szambo z dostawą kosztowało 3100 zł brutto. Do tego koporkowy za montaż 450. Nie robiłem przyłączy w ogrodzeniu, żeby szambelan mógł pod nieobecność wybierać.



    I ekipa wyceniła robociznę nie wiedząc, jakie przyjmiesz rozwiązania? Czy strop monolityczny, czy lekki na wiązarach nie wpływa na cenę?
    Też jak zaczynałem, to chętnie wierzyłem w te optymistyczniejsze wyceny. Przecież jestem oszczędny, internetowy (a internetowi płacą mniej - co tu akurat okazało się kompletną nieprawdą) i potrafię znaleźć jeszcze tańsze oferty. Tylko te tanie wychodziły albo ryzykownie (przykład), albo drogo przez transport czy inne opłaty, czy kłopotliwie, bo przyjeżdżał TIR a nie HDS i trzeba było zorganizować rozładunek a za postój płacić itd. itp. Dlatego prawie wszystko "duże" zamawiałem w jednym, lokalnym składzie który może najtańszy nie był, ale po uwzględnieniu transportu, braku problemów ze zwrotami jak coś zostało (i to bez kosztów transportu - bo zabierał HDS jak przywiózł nową dostawę), wygody i oszczędności czasu na szukanie najtańszej oferty uważam, że lepiej wybrać taka opcję.
    Proszę czytać dokładnie. Fundament już mam i za niego zapłaciłem. Na ściany i wieńce też mam gotowa wycene. Ta ekipa robi tylko sprawy związane z murowaniem dobwienca plus jeden rzad pustaków plus komin h-5mb. Może zaplace ciut mniej bo się koncepcja delikatnie zmieniła. Mój strop to 24 belki drewniane więc go nie liczę w robociźnie. Szambo ok, nie doliczyłem koparki ale właśnie czekam na wycenę szamba z całą robocizna.
    Brat cioteczny temu samemu bufowlancowi za 104m2 ze stropem strunobetonowym płacił 15tys za robotę.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Kto Ci takich głupot nagadał, a co gorsze Ty mu uwierzyłeś.
    taki mądry jesteś przez internet to daj namiary na firmy które mi to taniej zainstalują we Wrocławiu i wystawią fakturę VAT. Czekam . Na forum w tym wątku wkleję ich wyceny.

    2 lata temu tym się nawet interesowałem. Za kompletny system rekuperacji na porządnej centrali wentylacyjnej podwieszanej z montażem dostawałem wyceny rzędu 25- 30k pln
    za PC + CO od 40k do nawet 60k PLN... Po skalkulowaniu kosztów zwrotu tych inwestycji odpuściłem.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-01-2020 o 15:31

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    a kto napisał że nie ma już nic ?.
    Tak wynika z cytowanego posta. SSZ, tynki, wylewki a potem już płytki, panele i malowanie....

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Reku + PC to inwestycja która nie zwróci mi się pewnie za mojego życiia i wole w sezonie zimowym płacić po 800pln za prąd za miesiąc przez 4 miesiące niż na raz wywalić z 70k PLN albo i więcej. Jedyne nad czym warto się zastanowić to panele na dach. Także bez przesady . Każdy buduje dom na swoje możliwości i nie każdy musi miec drogie systemy wentylacji czy ogrzewania w szczególności że obecna zima to praktycznie jesień.
    Powietrzna pompa kosztowała mnie 28 tyś na gotowo i to drogi model. Prawie 9 tyś dostałem zwrotu z Czystego powietrza. Jakby nie zwrot brałbym taką za 22.
    Żeby nie było - miałem mnóstwo wycen za 40-50 tyś, co nie znaczy że za tyle muszę kupić.

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    2 lata temu tym się nawet interesowałem. Za kompletny system rekuperacji na porządnej centrali wentylacyjnej podwieszanej z montażem dostawałem wyceny rzędu 25-30k pln
    Reku robi się dla wygody, nie oszczędności, bo oszczędność z tego żadna. Instalację zrobiłem sam (2 dni roboty), koszt całości ok 10 tys.

    Jakie to wszytko przewrotne: jak trzeba wybudować dom to da się za 200 tys (chociaż tak naprawdę ciężko). Jak trzeba pompę to nagle kosztuje 70 tyś. chociaż ofert za 25 jest zatrzęsienie....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Tak wynika z cytowanego posta. SSZ, tynki, wylewki a potem już płytki, panele i malowanie....
    A co jeszcze zostaje ja już jest doprowadzone do stanu takiego że są drzwi okna dach , wylane podłogi i tynki wyjdzie 150-160 tyś.
    Taki stan oznacza, że instalacje są już położone.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Powietrzna pompa kosztowała mnie 28 tyś na gotowo i to drogi model. Prawie 9 tyś dostałem zwrotu z Czystego powietrza. Jakby nie zwrot brałbym taką za 22.
    Gratulacje. W tym cała kotłownia, podłogówka, rozdzielacze itd?

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Reku robi się dla wygody, nie oszczędności, bo oszczędność z tego żadna. Instalację zrobiłem sam (2 dni roboty), koszt całości ok 10 tys.
    Mi tyle wyszło tyle (bez kilku stówek) - ale 100% własnej roboty. I rocznie oszczędzam jakieś 500zł - tu wyliczenia. Jak dla mnie to znacząca oszczędność.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jakie to wszytko przewrotne: jak trzeba wybudować dom to da się za 200 tys (chociaż tak naprawdę ciężko). Jak trzeba pompę to nagle kosztuje 70 tyś. chociaż ofert za 25 jest zatrzęsienie....
    Pewnie... To nie czasy i ceny się zmieniły, tylko ludzie teraz mniej zdolni i w takiej cenie nie potrafią zamontować. A wcześniej też się okazywało, że wycena nie obejmuje masy gratów. Albo i robocizny.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Dobrze wiedzieć, że po stanie surowym zamkniętym + tynki i wylewki nie ma już nic. Wystarczy panele, malowanie i można się wprowadzać. A ja głupi wydałem tyle kasy na ocieplenie, elewację, elektrykę, hydraulikę, instalację CO, rekuperację, pompę ciepła i jeszcze muszę teren ogarnąć...

    Mimo wszytko powodzenia.
    Akurat z rekuperacją i pompą ciepła to dałeś zrobić się w balona. Lepiej tą kasę mogłeś przeznaczyć na WOŚP.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co jeszcze zostaje ja już jest doprowadzone do stanu takiego że są drzwi okna dach , wylane podłogi i tynki wyjdzie 150-160 tyś.
    Taki stan oznacza, że instalacje są już położone.
    I naprawdę myślisz że w takim stanie ktoś wybuduje domek 75m2 za 150-160 tyś? To super biere 4 szt...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gratulacje. W tym cała kotłownia, podłogówka, rozdzielacze itd?
    Bez podłogówki, pompa + kotłownia z montażem

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi tyle wyszło tyle (bez kilku stówek) - ale 100% własnej roboty. I rocznie oszczędzam jakieś 500zł - tu wyliczenia. Jak dla mnie to znacząca oszczędność.
    Wszystko fajnie, tylko zakładasz że wentylacja grawitacyjna jest tak samo wydajna jak mechaniczna. A nie jest i nigdy nie będzie, chyba że otworzysz okna. Prawda jest taka, że jak masz grawitacyjną to się kisisz w zaduchu, ale strat nie ma dużych. Przy mechanicznej wymiana powietrza jest znacznie większa - przynajmniej kilkukrotnie. Nawet z dużą sprawnością odzysku, wiele nie przyoszczędzisz bo dochodzi sprawa prądu dla reku i filtrów. Za to świeże powietrze w domu jest nie do przecenienia.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony