dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie przebudowa czy budowa od nowa

    Witam wszystkich. Jestem tu nowa i od razu zadam Wam, koledzy, pytanie.
    Otóż mam na swoim siedlisku rolnym budynek, który kiedyś był domem mieszkalnym, a teraz służy jako gospodarczy( warsztat, skład opału).
    Chcielibyśmy go z powrotem przystosować jako mieszkanie, zachowując jego parametry. W grę wchodzi zmiana rozmieszczenia ścian działowych. Dodam, że budynek jest oznaczony na mapce jako G?(czyli, że gospodarczy?) i niestety nie posiadamy żadnych dokumentów jego budowy (około 1947 r). i teraz nie bardzo wiem pod co to podpiąć. Czy jako zmiana przeznaczenia, remont, przebudowa? Jakich formalności muszę dopełnić? Czy będzie potrzebne pozwolenie? Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zmiana przeznaczenia. Przebudowa nie - nie naruszasz konstrukcji i obrysu.
    Ścianki działowe nikogo nie interesują.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sama zmiana przeznaczenia to zgłoszenie do starostwa. Wypełnia się druczek, załącza dokumenty wymienione na druczku i wsio. Jak w ciągu 30 dni nie ma sprzeciwu, to staje się mieszkalnym.
    Zwykle potrzebne dokumenty to rysunek lokalizujący budynek, opis techniczny budynku, ekspertyza techniczna, że w budynku da się mieszkać, zaświadczenie właściciela gruntu, że pozwala na zmiany i ewentualnie zaświadczenie, że budynek mieszkalny nie narusza MPZP


    Ale zastanówcie się czy chodzi tylko o ściany działowe.
    Nie będzie ocieplania elewacji? Nowych otworów okiennych? Dobudowania tarasu?
    Czy budynek spełnia obecne normy dla budynków mieszkalnych?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-01-2020 o 17:54

  4. #4

    Domyślnie

    Wyczytałam wczoraj, że możliwa jest budowa domu na zgłoszenie z projektem. Nie potrzebne jest pozwolenie. Warunek: obszar oddziaływania mieści się w całości na działce na której został zaprojektowany.
    Ktoś słyszał o tym? A może ktoś korzystał z takiego rozwiązania?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-01-21-13-21-15.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	439737   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200121_132103.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	439739  

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia1985 Zobacz post
    Wyczytałam wczoraj, że możliwa jest budowa domu na zgłoszenie z projektem. Nie potrzebne jest pozwolenie. Warunek: obszar oddziaływania mieści się w całości na działce na której został zaprojektowany.
    Ktoś słyszał o tym? A może ktoś korzystał z takiego rozwiązania?
    no to ma to być budowa domu czy co?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony