dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rayor00

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    2

    Domyślnie Ocieplenie podłogi od wewnątrz w pokoju zewnętrznym.

    Cześć

    Piszę do was z prośbą i wielką nadzieją że doradzicie mi co najlepsze było by zrobić w danej sytuacji.
    Otóż mamy pokój w którym jest normalna wylewka, posmarowana czymś w typie smoły i na to został ułożony parkiet ( tak się podobno robiło 40 temu).
    Nie było by mojego pytania gdyby nie fakt że pokój ten znajduje się nad wejściem głównym do domu które jest na dworze. Pokój jest zewnętrzny ma 2 ściany które są zewnętrzne oraz automatycznie podłoga tego pokoju to strop nad schodami wewnętrznymi. Moje pytanie brzmi w jaki sposób można ocieplić podłogę w tym pokoju. Budynek nie jest ocieplony styropianem.
    Myślałem o położeniu paneli z pianką ale podejrzewam że nie zda to egzaminu.
    Przeszło mi przez myśl by zerwać parkiet, wyłożyć styropianem twardym podłogowym i na to folia + panele.
    Jeszcze zrodził się pomysł by zainwestować w maty grzewcze pod panele. Zaznaczę że na tą chwilę nie wchodzi ocieplenie tego pokoju z zewnątrz styropianem. Taki ruch z różnych przyczyn będzie można wykonać dopiero na wiosnę. Zauważyłem że na podłodze kiedy stało tam łóżko zbierała się tam wilgoć... Czy teraz widzicie jakiś prosty i tymczasowy sposób by ocieplić podłogę? Bo kiedy się tam wchodzi jest naprawdę bardzo zimno. Najlepszy był by sposób który nie kolidował by w przyszłości z ewentualnym ociepleniem budynku oraz tego pokoju z zewnątrz.
    Bardzo proszę o podpowiedzi czy wymianę doświadczeń, jest zima i chciałbym jakoś zaradzić by móc znów korzystać z pokoju.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak tylko do wiosny i parkiet jest OK to bym nie ocieplał. Jak na parkiet byś położył styropian i panele to nie ma pewności, czy nawet porządna folia zabezpieczy przed wilgocią.
    Zamontuj klimę i grzej. Ewentualnie jeszcze dywan na podłogę a może i na ściany.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rayor00

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ale może można coś wykombinować co sprawi że samo ocieplenie od środka rozwiąże problem i zda egzamin. Wtedy bym nie ocieplał tego od zewnątrz bo niestety ale nie będzie to ocieplanie całego budynku.
    Myślałem o zerwaniu parkietu, położeniu foli paroizolacyjnej na to STYRODUR ok 4 cm i ewentualnie mata grzewcza i na to folia i panele. Tylko nie wiem czy przypadkiem STYRODUR i Mata grzewcza wzajemnie się nie wykluczają...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony