dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie strychu

    Witam, nad pelnowymiarowym piętrem(bez skosów) mam strych który zaplanowałem że będzie nieużytkowy.
    Czy więc teraz ocieplić płytę od góry? To powinna być wełna czy styropian? I jaka grubość najlepiej.
    Zastanawiam się teraz czy jeśli to będą podobne pieniądze to czy nie ocieplić jednak dachu.
    Powierzchnia płyty to ~120m2, powierzchnia dachu ~250m2.
    Myślę, że lepiej teraz ocieplić płytę i tyle.
    Jak mi będzie brakowało strychu to zawsze mogę ocieplić dach wtedy.
    Proszę o opinie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nic?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja ocieplałem dach chociaż chciałem tylko podłogę strychu ale w sumie zrobiłem dobrze bo na strychu duużo cieplej i nie ciągnie drzwiami taka fala chłodu jak przedtem a dom jak juz załapie odpowiednią temperaturę to nawet gwałtowna zmiana pogody nie jest w stanie w ciagu 5 dni nic zmienic fajnie to działa , w krokwie dałem 15cm oraz w poprzek drugie 15cm najtańszej wełny po 6,50 za m2 efekt przerósł oczekiwania .

  4. #4

    Domyślnie

    Aha, ja się ciągle waham. Czy tylko dach czy tylko podłoga. Jeśli dach to wełna czy piana a jeśli płyta to wełna czy styropian...
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak płyta to raczej wełna , styro pod dach raczej nikt nie daje chyba że od góry tzw styropapa .

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że mowisz o płycie. Wtedy na wełnę wylewka może iść jakaś?
    Zapewne po otwarciu włazu na strych będzie właśnie wir zimnego powietrzna natomiast zastanawiam się co bardziej zabezpieczy mi samo piętro przed wychładzaniem.
    Ocieplenie płyty nad piętrem właśnie czy dachu. Chyba zacznę od ocieplenia płyty a może potem kiedyś jakaś piana na dach jakby strych był potrzebny.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Przede wszystkim powinieneś skupić się na izolacji po obrysie pomieszczeń ogrzewanych. Wówczas kubatura cześci ogrzewanej budynku jest najmniejsza czyli po prostu nie dogrzewasz niepotrzebnie nieużytkowej części strychu. W pierwszej kolejności więc poleciłbym Ci skupić się na izolacji stropu a następnie jeżeli w pomieszczeniu stryszku będziesz chciał miec wyszsze temp zimą niż na zewnątrz a latem chłodniej to wówczas warto rozważyć dodatkowe ocieplenie dachu.

    Jako materiał termoizolacyjny poleciłbym TOPROCK SUPER +SUPERROCK w grubości ok 30cm . Wówczas uzyskasz parametry przegrody energooszczednej.

    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8

    Domyślnie

    Na ten materiał może iść wylewka?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    W opisanym przypadku, zdecydowanie ocieplić płytę stropową płytami PIR w okładzinie AL grubości 12-14cm. Sensowny format 120x240cm. Na takiej izolacji wystarczy ułożyć bezpośrednio płyty OSB. Zadbać o "mankiety termiczne na kominach i od wewnątrz ścian zewnętrznych. Klatkę schodową (o ile jest) wydzielić izolowaną ścianką szkieletową oraz ocieplić nad nią połać dachową. Drzwi odcinające klatkę o dobrej termoizolacyjności . Jeżeli jest tylko wyłaz to wykonać solidnej grubości klapę termiczną.
    Ale zapewne jest w pobliżu konsultant termoizolacji?
    Pozdrav,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 27-01-2020 o 21:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony