dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie nad halą garażową pytanie czy wystarczająca izolacja termiczna,akustyczna

    Witam,
    Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na parterze, które znajduje się nad halą garażową, mieszkanie jest jako drugie od bramy wjazdowej (wjazd ma postać dłuższego tunelu zakończonego bramą).
    Informacja od dewelopera odnośnie przekroju stropu miedzy mieszkaniem a garażem:
    - panele podłogowe, wykładzina pcv, terakota (w łazienkach elastyczna masa uszczelniająca np. WODER E f. Atlas) - posadzki pływające 2,0 cm
    - Jastrych cementowy 5MPa, z dodatkiem włókien polipropylenowych w ilości 0,6kg/m3, zatarty na gładko, dylatowany obwodowo styropianem FS 20 o grubości 1 cm - podłoga pływająca 5,0 cm
    - Folia polietylenowa
    - Styropian EPS 5,0 cm
    - Strop filigran 18,0 cm
    - Fazowana wełna mineralna lamelowa klejona 15,0 cm
    - farba gruntująca
    - farba strukturalna

    Proszę wymianę doświadczeń osób mieszkających w tego typu mieszkaniach.
    Pytanie do osób znających się na budownictwie, czy taka konstrukcja stropu będzie wystarczająca w zimie? Czy to jest dostateczna bariera akustyczna aby wyciszyć odgłosy z garażu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    15 cm wełny to szału nie ma, ale nie jest najgorzej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za opinię, projekt mieści się w normach mimo to mam pewne obawy, dlatego zdecydowałem się zapytać forumowiczów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony