dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Piec na pellet do domu 80m2

    Cześć! Mam pytanie odnośnie jaki piec na paliwo stałe dobrać do domu 80m2 budowanego w latach 70-80, dom nieocieplony, na dachu eternit, poddasze również bardzo słabo ocieplone. Chciałbym również zakupić do tego pieca bufor cwu 600L. Ma ktoś podobnie? Jak to wychodzi w praktyce? ile pelletu spalę? przeglądałem piece eko z zasypem 200kg - na ile dni starczyłby zasyp? Doradźcie coś! Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Kup sobie mały kociołek na ekogroszek w 5 klasie max 10 kw i tanio objedziesz .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Przy nieocieplonym w żaden sposób zejdzie 4-5t peletu , nawet więcej jak ściany cienkie, jak lubisz ciepełko tym bardziej .
    Przy takim domu zasobnik wystarczy na 4-5 do 10 dni w zależności od tego co powyżej oraz tego ile na dworze .
    Z takim zużyciem startowałem na podobnej powierzchni , po ociepleniu ścian, wymianie okien , wykończeniu i ociepleniu poddasza ( podwojeniu metrażu do 150m2) zużywam 3-3,5t wraz z cwu . Mój kocioł ma 15kW ale moduluje do 20% i większość czasu chodzi na maks 50%

    Podstawa to ocieplenie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony