dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie likwidacja pieca - zatkanie/zamurowanie dziury w ścianie

    Witam
    jak prawidłowo zatkać dziurę w ścianie (kominie) która pozostanie po przyłączeniu pieca/kozy (mała okrągła średnica).
    W bliźniaku mam wspólne kominy z sąsiadem, a on ma tendencje wbijania się w nie swoje kominy. Aktualnie testuje palenie w piecu w szachcie wentylacyjnym wiec jest ryzyko, że może się wbić w mój komin. Tak wiec zależy mi na porządnym zatkaniu (zamurowaniu?) dziury.

    pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Czym tego nie zakleisz , nie zasłonisz , może wybić dziurę w innym miejscu .
    Zamuruj cegłą albo przykręć blachę , a śruby objedz gumówką tak by nie dało się wykręcić .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy do końca zostałem dobrze zrozumiany (pomińmy watek o sąsiedzie).
    Chce zlikwidować piec w domu. Aktualnie wygląda to tak:





    Normalnie wyjąłbym ten metalowy fragment i pokazał cegły ale chyba zostało to czymś mocno "przyklejone". Tak czy owak po pozbyciu się tej metalowej części będę miał ścianę z poszarpanym okrągłym otworem o średnicy około 16cm, który chciałbym jakoś porządnie zatkać. Jestem amatorem, który się pyta czy wystarczy kawałek zwykłej pełnej cegły + zaprawa cemonoto-wapienna czy przy kominie należy zrobić to jakoś inaczej?

    pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cegła + beton wystarczy. Cegłę osadź z 1cm głębiej od lica ściany, zaprawy ukręć tyle by wystarczyło na zatynkowanie (zrównanie) z tynkiem na ścianie, jak masz farbę to przemaluj.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 21-01-2020 o 18:23
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony