dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 118
  1. #81

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowało to zmierzyłem temp. obudowy Froniusa przy prawie max obciążeniu. Zdaje się, że obudowa jest zrobiona z jakiegoś stopu metalu, wiec nie izoluje mocno bebechów. Wentyl warczy ale temp. niska, ok. 31 stopni - falownik lekko letni, w garażu 18 stopni.
    Pomiar oczywiście zrobiony amatorskim miernikiem.

    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 15-03-2020 o 15:36

  2. #82

    Domyślnie

    Mój Huawei dziś na pełnej mocy około 43-44 stopnie - kompletna cisza bo radiator. Inwerter ma swój czujnik i wyświetla temperaturę w aplikacji i na stronie. Niestety kotłownia, w której jest około 25 stopni.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  3. #83

    Domyślnie

    U mnie inwerter z chłodzeniem pasywnym GoodWe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	441842
    Po południu zainstalowałem wiatraczek nad inwerterem aby mieszał powietrze po radiatorze, stwierdziłem że prawie 48*C to dość sporo.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    U mnie inwerter z chłodzeniem pasywnym GoodWe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	441842
    Po południu zainstalowałem wiatraczek nad inwerterem aby mieszał powietrze po radiatorze, stwierdziłem że prawie 48*C to dość sporo.
    pokaż jeszcze ten 'pik' na wykresie produkcji
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #85

    Domyślnie

    Czyli mój Huawei nie ma tak źle. Jutro zamontuję nad nim wentylator komputerowy 140mm. Zużycie prądu znikome a może coś obniży temperatury.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    pokaż jeszcze ten 'pik' na wykresie produkcji
    Pokazywałem jak byłem mały teraz się wstydzę. No co mam pokazać jak 3kW inwerter
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pokazywałem jak byłem mały teraz się wstydzę. No co mam pokazać jak 3kW inwerter
    czy to chłodzenie dające widoczny skok w temperaturze odzwierciedla się również w widocznym skoku na plus w produkcji, bo z moich obserwacji brak widocznego efektu bo do 50/60 stopni inwerter pracuje normalnie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7911940


    Wczoraj pogoda podobna jak dziś, instalacja zrobiła niespełna 30kWh, dziś zapuszczony wentylatorek dodatkowy na radiator i instalacja zrobiła 0,3 kWh mniej niż wczoraj do tego wentylator zeżarł 'jakiś' prąd . Instalacja leciała na maks 85% (odstawiona na zachód, na dachu 45*, słońce świeci na wprost dopiero i 15tej, a od 15:30 o tej porze roku już leci cień na dolny string, godzinę póżniej pierwsze panele z drugiego)
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #88

    Domyślnie

    No i stało się wentylator w moim Froniusie Symo 10.0-3-m został wymieniony.
    Kultura pracy nowego wentylatora jest identyczna jak starego :|
    Ci co wypowiadali się że Fronius jest głośny, bo po prostu "ten typ tak ma" mieli rację.
    Chłodzenie jakie jest montowane we Froniusach to typowe chłodzenie typu Blower, niewielki radiator + tunel + wysokoobrotowym wentylator (ten kto miał kiedyś styczność z kartami GPU wie o co chodzi).

    U mnie zamontowany jest wentylator firmy NMB model 08038RA-12N-GA (12V DC , 0,52A), opartego na łożysku kulkowym.
    Na stronie producent nie udało mi się znaleźć identycznego modelu.
    https://www.nmbtc.com/product-catego...-size%5B%5D=80

    Podsumowanie:
    Jeśli ktoś szuka cichego falownika, niechaj omija Froniusy szerokim łukiem
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 05-06-2020 o 15:41

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    mam Froniusa 6kW i ni ejest głośny. Może tylko wyższe mocowo modele tak mają?

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mam froniusa 3,7. Przez ścianę na której wisi nie słyszalny. W pomieszczaniu w którym wisi słyszalny przy pełnej mocy ale nie jakoś specjalnie. Na moje jest ok.

    Zato Volt ofgridowy buczy jak diabli
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #91

    Domyślnie

    Mój Sofar Solar 6.6 ktl‑x przy panelach 7,14kW przedwczoraj, czyli w najcieplejszym dniu w maju, osiągał 55-57*C, a panele na dachu też coś koło tego.
    Zauważyłam, że im większe napięcie podaje do sieci, tym większa temp. pracy falownika, nawet w chłodniejsze dni i przy różnej produkcji prądu też zachodzi taka zależność.
    U mnie napięcie podawane waha się w granicach 241-246V i w uproszczeniu można przyjąć, że 1Volt odpowiada 1*C nagrzania falownika, zaczynając od 52*C., bo taka temperaturę osiąga nominalnie.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 08-06-2020 o 17:11

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    mam Froniusa 6kW i ni ejest głośny. Może tylko wyższe mocowo modele tak mają?
    Mój Fronius Symo 10.0-3-m, zamontowany jest w garażu. Po wejściu do domu w wiatrołapie z którego mam drzwi do garażu falownik jest słyszalny już przy mocy ok. 5kW. Przy temperaturze w garażu ok. 15C wentylator pracuje na ok. 40% (taką wartość można odczytać z menu falownika).
    Przy pracy na poziomie 8-9kW wentylator rozkręca się do 55%.

    Wg mnie montowanie takiej turbiny w falowniku za prawie 10 tys. zł to jest nie porozumienie.

  13. #93

    Domyślnie

    Ciekawe, co się będzie działo, kiedy rozkręci się do 99,9%?
    Odleci wraz z falownikiem?

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ciekawe, co się będzie działo, kiedy rozkręci się do 99,9%?
    Odleci wraz z falownikiem?
    Nie odleci bo waży 35kg, ale pracuje głośno jak odkurzacz.
    Tutaj masz TEST w którym wentylator kręci się na 100%.

    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 09-06-2020 o 19:04

  15. #95

    Domyślnie

    Oj, taki żarcik...

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Oj, taki żarcik...
    Wiem wiem, ogólnie nie znalazłem identycznego wentylatora na stronie producenta, ale patrząc na podobne obstawiam, że przy 100% rozkręca się do prędkości 5000-5500 obr./min.
    A Wszyscy Ci to tak bezpardonowo opluwają chińskie falowniki niechaj zerkną gdzie produkowane są bebechy austriackiego falownika

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200605_101627633.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	445043

  17. #97

    Domyślnie

    Razem z panelami do Wiednia przypłynął. A nie... czekaj... w Wiedniu nie ma portu! Barkami Dunajem go jakoś przepchnęli

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Może da się go zastąpić zamiennikiem o tym samym CFM, a mniejszą ilością dB?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może da się go zastąpić zamiennikiem o tym samym CFM, a mniejszą ilością dB?
    Aby uzyskać podobny CFM przy znośnych obrotach to trzeba by dać wentyla o większej średnicy, a nie marne 8 cm. Niestety Forniusy mają konstrukcję chłodzenia typu Blower, trzeba sporo wiatru w tunelu aby skutecznie chłodzić niewielkich rozmiarów radiator.

    Chyba nie ma co kombinować, bo gwarancja ...
    ... a właśnie kwestia gwarancji we Froniusie to też "ciekawa" kwestia, pozwolę sobie kiedyś to opisać w oddzielnym wątku

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    ... a właśnie kwestia gwarancji we Froniusie to też "ciekawa" kwestia, pozwolę sobie kiedyś to opisać w oddzielnym wątku
    opisz proszę

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony