dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 118
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Przy teście
    Ło kurna jak odkurzacz wsadźcie tam po cienkim patyku i przestaną Wam inwertery hałasować. By słońce wyszło nagrał bym swoje ale wszystkie bezgłośne.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ło kurna jak odkurzacz wsadźcie tam po cienkim patyku i przestaną Wam inwertery hałasować. By słońce wyszło nagrał bym swoje ale wszystkie bezgłośne.
    No niestety ten typ tak ma. Ale rozproszyć 250W ciepła, a 50W ciepła (sprawność 98% przy maksymalnym obicążeniu) to dwa rózne problemy techniczne. MOje przy obicążeniu 1500W wogóle nie kręci wentylatorem, a przy 3000 ledwo ledwo.
    Jak u innych producentów? Któryś ma 10KW pasywnie chłodzone które przy +30C w pomieszczeniu nie obetnie produkcji na maksymalnej mocy? Z ciekawości pytam. Radiator żeby rozproszyć takie 200W to pokaźnych rozmiarów musi być.

  3. #43

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam nawet GoodWe 10kW nie posiada wiatraka mam GoodWe 3kW nie ma wiatraka a przy mocy około 3000W jego temperatura przekraczała nieznacznie 50*C. Dołożyłem wentylator wolnoobrotowy od PC i kręci, zrobiłem to tylko z obawy o bebechy inwertera bo 2 lata tak jeździł, sam inwerter siedzi w gospodarczym obok kociołka na ekogroszek więc jak dla mnie mógłby tam chodzić jak Fronek.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ło kurna jak odkurzacz wsadźcie tam po cienkim patyku i przestaną Wam inwertery hałasować. By słońce wyszło nagrał bym swoje ale wszystkie bezgłośne.
    Odkurzacz odrobinę głośniejszy , ale ma chyba 850W

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przejdź do drugiego pokoju. Odkurzacz będzie wtedy cichszy od Twojego Froniusa.
    Cichszy raczej nie będzie, ale dźwięk będzie miał inną częstotliwość.

    Najbardziej dziwi mnie, że wentyl Fronisa startuje już przy 15% mocy znamionowej, w garażu jest z 15st.
    Ciekawe co będzie latem przy +35st za oknem.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 04-03-2020 o 19:06

  6. #46

    Domyślnie

    Jak to co, darmowe ogrzewanie dodatkowych pomieszczeń w lato.
    A jak Fronki zainstalowane w domu to będzie sauna.
    W sumie planuję saunę może Fronka 10kW tam upchnę - pytanie czy 4m2 ogrzeje do 100*C - możecie to sprawdzić? i potwierdzić??
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    możecie to sprawdzić? i potwierdzić??
    Ok, sprawdzę temp. ale w pomieszczeniu ok. 30m2

    PS. w 10m2 kotłowni z EOP 16kW latem temp. dochodzi o 45C, przy obsłudze kotła trzeba uważać bo jajka mogą się zagotować.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 04-03-2020 o 20:27

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Ok, sprawdzę temp. ale w pomieszczeniu ok. 30m2
    Ja potrzebuję SAUNĘ 4m2 ogrzać a nie 30m2 salon. Bo salon 35m2 i 7m wysoki grzeje teraz klimą 3,5kW i poszła w dF (bo na dworze blisko 0*C)
    Aaaa bo to już -1*C u mnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	441421
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 04-03-2020 o 20:34
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #49

    Domyślnie

    Chmur nie ma to ciepło poszło w kosmos, u mnie też przymrozek - rzadkość tej zimy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	441424

  10. #50

    Domyślnie

    Teraz -0,6*C ale pizga po nogach na polu. Jak takie zimy będą to przesiadam się na elektrykę jako CO.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Czy jest na forum ktoś z Froniusem, kto nie narzeka na głośność wentyla, jeśli tak to proszę o pomiar, amatorski pomiar.
    Fronius 6.0kW, ta apka, mikrofon telefonu 10cm od wylotu powietrza z wentylatora, tryb test - 49dB avg 51dB max.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Fronius 6.0kW, ta apka, mikrofon telefonu 10cm od wylotu powietrza z wentylatora, tryb test - 49dB avg 51dB max.
    u Ciebie to jest jeszcze akceptowalne.

    Posłuchajcie jak u mnie warkocze przy produkcji 7,5kW.



    Zdaje się, że za chwilę będę mógł podzielić z szerszym gronem swoimi doświadczeniami w zakresie gwarancji i sposobu działania serwisu Fronius Polska.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 06-03-2020 o 16:51

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    u Ciebie to jest jeszcze akceptowalne.

    Posłuchajcie jak u mnie warkocze przy produkcji 7,5kW.



    Zdaje się, że za chwilę będę mógł podzielić z szerszym gronem swoimi doświadczeniami w zakresie gwarancji i sposobu działania serwisu Fronius Polska.
    .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawie, jak blok w Elektrowni Rybnik

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    u Ciebie to jest jeszcze akceptowalne.

    Posłuchajcie jak u mnie warkocze przy produkcji 7,5kW.



    Zdaje się, że za chwilę będę mógł podzielić z szerszym gronem swoimi doświadczeniami w zakresie gwarancji i sposobu działania serwisu Fronius Polska.
    Łosz kurde, ja mam falownik w kuchni, niedaleko salonu. Jak by mi tak warczał to bym go chyba wyj...ał w kosmos! . Ciekawe czy wszystkie Froniusy tak naparzają. Może załóż osobny wątek, żeby zobaczyć czy ten typ tak ma.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesiu681 Zobacz post
    Łosz kurde, ja mam falownik w kuchni, niedaleko salonu. Jak by mi tak warczał to bym go chyba wyj...ał w kosmos! . Ciekawe czy wszystkie Froniusy tak naparzają. Może załóż osobny wątek, żeby zobaczyć czy ten typ tak ma.
    Wziąłem Froniusa bo wydawał się być najbezpieczniejszym wyborem, pomimo ze całość wyszła nieco drożej niż na Huawei, Sofar, Solax czy Goodwee.
    Jestem już po kontakcie z serwisem Froniusa, zapowiada się "ciekawie" - mam już sporo materiału na oddzielny wątek, myślę że będzie pomocny dla osób które stoją aktualnie przed wyborem falownika dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 08-03-2020 o 10:32

  17. #57

    Domyślnie

    Chłodzenie aktywne nie próżnuje we Froniusie, już przy 200 W nie pozwala o sobie zapomnieć.

    Abstrahując od decybeli,mam pytanie za 100 pkt.
    Jak te niektóre chińczyki radzą sobie w trybie pasywnym w całym zakresie mocy?, i to przy mniejszych gabarytach/wadze niż przedmiotowy Fronius.

    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 08-03-2020 o 10:50

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post

    Abstrahując od decybeli,mam pytanie za 100 pkt.
    Jak te niektóre chińczyki radzą sobie w trybie pasywnym w całym zakresie mocy?, i to przy mniejszych gabarytach/wadze niż przedmiotowy Fronius.
    jak za 100 to coś napiszę .
    Mam Zevera z radiatorem i latem w największe upały robi robotę z wydajnością 80-85%. Jego temperaturawewnatrz radiatora, gdy go kiedyś zmierzyłem w takie upały wynisiła 56 stopni. Wisi w zejściu do piwnicy, raczej słabo wentylowanym, bo wisi przy drzwiach.


    edit
    Wymiary: 405x498x222 mm

    Waga: 20 kg
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 08-03-2020 o 11:21
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Chłodzenie aktywne nie próżnuje we Froniusie, już przy 200 W nie pozwala o sobie zapomnieć.

    Abstrahując od decybeli,mam pytanie za 100 pkt.
    Jak te niektóre chińczyki radzą sobie w trybie pasywnym w całym zakresie mocy?, i to przy mniejszych gabarytach/wadze niż przedmiotowy Fronius.

    Normalnie temperatura ok 60st, w tym roku zamontowałem czujnik na radiatorze aby mieć podgląd z domoticza.
    Jak by mi tak "warczał" to bym go od razu wyj.. do garażu 20m od domu( nie lubię hałasu).
    Jakby nawet Fronius był tańszy od zwykłego chińczyka to bym wolałbym dopłacić w zamian za ciszę. Nawet sprawność większa o 3% by mi nie przemówiła.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Teraz z dachu leci niespełna 5kW, temperatura w radiatorze 39.9. Błoga cisza
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony