dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Mój to Solax 4kW , cała tylnia część to wielki radiator, przy maksymalnej mocy ledwie letni tak ok. 35 C. Ciche stukanie przekażników przy załączeniu i czasem gdy zwiększa moc wydaje dość przyjemny dla ucha dźwięk.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelromanski85

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-018
    Posty
    14

    Domyślnie

    zawsze możesz zamontować inwerter na zewnątrz budynku

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekmaz

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-642
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie falownik Huawei klasa, w ogóle nie przeszkadza na codzień i jest też bardzo ładny w porównaniu do innych. Proponowali mi jeszcze Froniusa, też słyszałem, że jest bardzo dobry ale względy estetyczne wygrały

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Mój to Solax 4kW [...] Ciche stukanie przekażników przy załączeniu i czasem gdy zwiększa moc wydaje dość przyjemny dla ucha dźwięk.
    O kurcze! Ja wiem, ze tutaj jest wielu fanatyków, ale żeby aż tak?

  5. #105

    Domyślnie

    czy falownik SolarEdge 15kW jest głośny, awaryjny?
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    czy falownik SolarEdge 15kW jest głośny, awaryjny?
    A czy jesteś pewien, że chcesz solar edge. To specyficzne rozwiązanie dobre w przypadku gdzie mamy do czynienia z cieniem lub przy wielu płaszczyznach. Jeśli masz stosunkowo dobre warunki to rozważa inny falownik. Sam w sobie nie jest ani bardziej ani mniej awaryjny.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A czy jesteś pewien, że chcesz solar edge. To specyficzne rozwiązanie dobre w przypadku gdzie mamy do czynienia z cieniem lub przy wielu płaszczyznach. Jeśli masz stosunkowo dobre warunki to rozważa inny falownik. Sam w sobie nie jest ani bardziej ani mniej awaryjny.
    Potrzebuje do instalacji 19kWp
    PC w domu wiec zużywam ok 15MWh rocznie
    dach niekorzystny nic na południe...
    tylko wschód i zachód
    w sumie będą 4 połacie, 3na wschód 1 na zachód
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  8. #108

    Domyślnie

    Szanowni Panowie!

    szukam cichego inwertera... mój scenariusz wygląda tak:
    mieszkam w kamienicy i jedyne miejsce gdzie mogę zamontować inwerter to przy skrzynce elektrycznej w przedpokoju przy samej sypialni.
    słyszałem że inwertery buczą, hałasują wentylatorem albo piszczą...

    1. w 99% czasu mój inwerter ma być używany jako UPS dla routera, modemu, kamery i paru drobnych urządzeń elektronicznych (w sumie na pewno <100W). przy normalnym napięciu z sieci ma być bezgłośny. Przez 99% czasu nie będę używał solarów.
    2. w sytuacjach krótkiego braku prądu ma się przełączyć na akumulator, a w przypadku powrotu napięcia - ma doładować akumulator (rozumiem, że wtedy pewnie będzie hałas - i to jest okej)
    3. w sytuacjach awaryjnych (inwazja zombie, walka o przetrwanie, braki wody i prądu) - wyciągnę z pawlacza składane solary off-grid, rozłożę na dachu no i wtedy będę wspomagał się nimi oraz akumulatorem - wtedy również dopuszczam hałas.

    czy jesteście coś w stanie polecić?
    będę bardzo zobowiązany (jestem zielony w temacie)
    Serdeczne pozdro,
    Rafał

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał nelis Zobacz post
    Szanowni Panowie!

    szukam cichego inwertera... mój scenariusz wygląda tak:
    mieszkam w kamienicy i jedyne miejsce gdzie mogę zamontować inwerter to przy skrzynce elektrycznej w przedpokoju przy samej sypialni.
    słyszałem że inwertery buczą, hałasują wentylatorem albo piszczą...

    1. w 99% czasu mój inwerter ma być używany jako UPS dla routera, modemu, kamery i paru drobnych urządzeń elektronicznych (w sumie na pewno <100W). przy normalnym napięciu z sieci ma być bezgłośny. Przez 99% czasu nie będę używał solarów.
    2. w sytuacjach krótkiego braku prądu ma się przełączyć na akumulator, a w przypadku powrotu napięcia - ma doładować akumulator (rozumiem, że wtedy pewnie będzie hałas - i to jest okej)
    3. w sytuacjach awaryjnych (inwazja zombie, walka o przetrwanie, braki wody i prądu) - wyciągnę z pawlacza składane solary off-grid, rozłożę na dachu no i wtedy będę wspomagał się nimi oraz akumulatorem - wtedy również dopuszczam hałas.

    czy jesteście coś w stanie polecić?
    będę bardzo zobowiązany (jestem zielony w temacie)
    Serdeczne pozdro,
    Rafał
    To raczej potrzebujesz UPSa

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    To raczej potrzebujesz UPSa
    gdybym potrzebował UPS'a - to dawno kupiłbym go sam.
    niestety raczej potrzebuję tego czego napisałem... stąd moje uprzejme pytania do ekspertów tu na grupie...
    jeszcze raz: będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i rady...

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie pracują dwa :
    Fronius - ten pracuje jak "wariat", duży komputer stacjonarny i wydostające się "piski" - napiszę szczerze - jest głośny - dobrze, że u mnie pracuje w garażu.
    Drugi to SamilSolar - wagowo odpowiada wielkością tylnego radiatora duży radiator zapewnia idealne pasywne chłodzenie - ten jest bezgłośny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #112

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:32

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Na podstawie tego co napisałeś (odbiorniki potrzebujące 100W) UPS jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
    Aby ten UPS pracował dłużej przy braku sieci, podłącz do jego baterii ładowarkę MPPT (Victron robi bardzo dobre i bezgłośne) z kilkoma panelami PV.
    Wszystko będzie kosztowało mniej niż 2500 zl (razem z panelami).
    bardzo Ci dziękuję za tę sugestię... czy możesz zasguerować UPS'a który pociągnie te 100W przez np. 12-18 godzin i będzie miał możliwość ingerencji w ładowanie baterii z zewn? i jakoś rozwiąże priorytet, czy ładować ją z sieci (gdy prąd wróci) czy z solarów? (nie znam się na tym, wiem, że inwerter to potrafi, a nie słyszałem o takim UPS).

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    U mnie pracują dwa :
    Fronius - ten pracuje jak "wariat", duży komputer stacjonarny i wydostające się "piski" - napiszę szczerze - jest głośny - dobrze, że u mnie pracuje w garażu.
    Drugi to SamilSolar - wagowo odpowiada wielkością tylnego radiatora duży radiator zapewnia idealne pasywne chłodzenie - ten jest bezgłośny.
    dzięki za tą sugestię... jestem zielony w temacie... przejrzałem net... masz Samil SolarRiver czy SolarPower? jakiś konkretny model jest z tym pasywnym chłodzeniem? nie ma buczenia transformatora?
    serdeczne pozdro!

  15. #115

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:32

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeżeli chcesz coś gotowego i markowego poczytaj o produktach firmy Victron.
    Jednak oni są drodzy.
    Ja kiedyś zrobiłem to na zwykłym UPS-e firmy APC.
    ...
    Dałeś mi MASĘ fajnych informacji - bardzo BARDZO Ci dziękuję.
    Siadam do klikania, i pewnie będę klikał i uczył się przez weekend.
    Raz jeszcze dzięki - wszystkiego dobrego dla Ciebie!
    Rafał

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja kiedyś zrobiłem to na zwykłym UPS-e firmy APC.
    myślę o tym, żeby kupić jakiś mały UPS, do którego potem podłączyłbym baterię...
    myślałem o czymś takim.
    czy wiesz może czy do niego da się podłączyć to MPPT a przez niego Solary? czy da się go rozbudować o baterię?
    może polecisz jakiś inny, sprawdzony?

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Do tego akumulator podłączasz ładowarkę MPPT Smartsolar Victrona i masz prosty system ładowania akumulatora z sieci gdy ta jest, albo z Słońca gdy to świeci.
    Ładowarkę MPPT dobierasz do ilości posiadanych paneli i napięcia akumulatora.
    Jest bardzo dużo modeli tego Victrona. Nie do końca rozumiem co powinienem wybrać...
    Myślałem na początek o takich panelach
    Ale w zasadzie wybrałem te przez rozmiar i możliwość złożenia i przechowywania w pawlaczu.
    Fajne są też te rozwiązania te rozwiązania - ale chyba powinienem dobrać napięcie na baterii w UPS (każdy APC ma chyba 24V?) do napięcia jaki daje solar (12 albo 18-22V).
    Trochę poległem tu.

    Widzę, że robiłeś to sam i masz mega wiedzę, więc chciałem złożyć Ci propozycję/prośbę o profesjonalną porady... Będzie to dla mnie na pewno tańsze niż kupienie złego/niepasującego sprzętu... Ale nie masz włączonych wiadomości PRIV.
    Ostatnio edytowane przez nelis ; 03-12-2021 o 10:34

  18. #118

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:32

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony