dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrewarm

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    5

    Domyślnie Wylewka na gruncie, zimna podłoga

    Witam

    Mam problem z zimną podłogą począwszy od jesieni, a skończywszy na wczesnej wiośnie.

    Mój domek parterowy stoi na przypuszczalnym gruncie . 5 bloczków ponad poziom gruntu. Na bloczkach mam wymurowaną opaskę z cegły.
    Dalej jest ściana z porothermu 38 cm ocieplona 15 cm styro grafit.
    Chudziak jest wylany do poziomu gdzie kończą się bloczki, a zaczynają cegły. Hydroizolacja to folia budowlana, 2 warstwy . Styropian grubości 10 cm, 2x 5 cm
    ( teraz wiem że mało). Na to idzie 5 cm wylewki i parkiet dębowy 16 mm. Wylewka jest odizolowana od ścian taśmą dylatacyjną.( miejscami trochę słabo )

    Moje pytania:

    1 Czy murarz słusznie postąpił nie dolewając chudziaka do pozimu cegieł ?. Te 10 cm styropianu ledwo wychodzi nad poziom cegieł i siłą rzeczy może ciągnąć od fundamentów na wylewkę. Czy to może być przyczyną zimnej podłogi ?
    2. Czy wycięcie posadzki przy ścianach zewnętrznych i włożenie tam np styroduru 2 cm do dobry pomysł ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200121_150700.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	439750  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem w czym masz problem, dlaczego wg Ciebie gdyby chudziak był 5-10 cm wyżej podłoga byłaby ciepła? Chudziak powinien być na równo z poziomą izolacją ściany ale to ze względu na ciągłość izolacji "przeciw wilgociowej".
    Taśma dylatacyjna ma dylatować a nie ocieplać.
    Ściana fundamentowa powinna być porządnie ocieplona i nie będzie od niej "ciągnąć"
    Jak chcesz mieć ciepłą podłogę zrób podlogówkę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrewarm Zobacz post
    Mam problem z zimną podłogą począwszy od jesieni, a skończywszy na wczesnej wiośnie.
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ściana fundamentowa powinna być porządnie ocieplona i nie będzie od niej "ciągnąć"
    Nie napisałeś, czy masz ścianę fundamentową ocieploną, to o czym wspomniał jajmar.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrewarm

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ściana fundamentowa ocieplona 12 cm styro.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    To co znaczy że podłoga jest zimna? Do czego ją porównujesz?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrewarm

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Porównuje ją do podłogi w domu moich rodziców., też parter, a jednak sporo cieplej. Podłoga u mnie jak i rodziców to parkiet dębowy.
    Tak właśnie myślę, że jak by chudziak był wyżej to styropian by zachodził już na mur właściwy domu wykonany z porohtermu, a i sama posadzka była by dalej od cegły czy bloczka betonowego fundamentu i by tak nie ciągało zimno. Czytałem między innymi na tym forum, że to ma znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Andrewarm ; 24-01-2020 o 14:07

  7. #7

    Domyślnie

    Kup sobie jakiś pirometr, choćby najtańszy.
    Da obraz sytuacji.
    Tylko jak wejdziesz z zewnątrz do domu, niech poleży z 15 minut by osiągnał temperaturę pokojową.
    Wtedy polatasz i zobaczysz co jest.
    Porównasz dodatkowo z domem rodziców.

    Rodzice mają piwnicę?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrewarm

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rodzice nie posiadają piwnicy. Z tym pirometrem też mi przeszło przez myśl. Ok tak zrobię i dam znać . Dzięki

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrewarm Zobacz post
    Porównuje ją do podłogi w domu moich rodziców., też parter, a jednak sporo cieplej. Podłoga u mnie jak i rodziców to parkiet dębowy.
    Tak właśnie myślę, że jak by chudziak był wyżej to styropian by zachodził już na mur właściwy domu wykonany z porohtermu, a i sama posadzka była by dalej od cegły czy bloczka betonowego fundamentu i by tak nie ciągało zimno. Czytałem między innymi na tym forum, że to ma znaczenie.
    Nie odpowiedziałeś czy i czym masz ocielone bloczki?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrewarm

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Powyżej napisałem, że bloczki ocieplone 12 cm styropianem. Poniżej bloczków obkopałem fundament na głębokość około 60 cm i dałem jeszcze 5 cm styropianu Aqua.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony