dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    Ile razy patrzylam na plyte na wyspie, to sobie myslalam, ze szkoda, ze to nie dla mnie. Bo ja chyba nie umiem gotowac; ile razy, nie wiem jak ostroznie, klade taka np. watrobke na patelnie - to tluszcz pryska wszedzie. Jak robilam przecier pomidorowy, to potrafil mi chlapnac dosyc wysoko .Teraz, wystarczy przetrzec sciane za plyta i okolice, ale jakbym tak musiala cala wyspe, i wkolo niej,.. No, a okap wpuszczany w wyspe, calkowicie odpada. Nie wyobrazam sobie jego ciaglego mycia, nie mowic juz o tym, ze jak cos wykipi, to i do dziury naleci (nie mam zadnego zaufania do uszczelek). Zwlaszcza, jesli akurat jest wysuniety.

    Pytalas, co sie uwielbia w kuchni - ja nie moglabym zrezygnowac z elastycznej baterii, z duzego, wygodnego zlewu i szafki, w ktorej jest schowany caly sprzet robotowo-mlynkowy, z duzym blatem roboczym przed. I z szuflad, oczywiscie...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Witam,
    Ile razy patrzylam na plyte na wyspie, to sobie myslalam, ze szkoda, ze to nie dla mnie. Bo ja chyba nie umiem gotowac; ile razy, nie wiem jak ostroznie, klade taka np. watrobke na patelnie - to tluszcz pryska wszedzie. Jak robilam przecier pomidorowy, to potrafil mi chlapnac dosyc wysoko .Teraz, wystarczy przetrzec sciane za plyta i okolice, ale jakbym tak musiala cala wyspe, i wkolo niej,.. No, a okap wpuszczany w wyspe, calkowicie odpada. Nie wyobrazam sobie jego ciaglego mycia, nie mowic juz o tym, ze jak cos wykipi, to i do dziury naleci (nie mam zadnego zaufania do uszczelek). Zwlaszcza, jesli akurat jest wysuniety.

    Pytalas, co sie uwielbia w kuchni - ja nie moglabym zrezygnowac z elastycznej baterii, z duzego, wygodnego zlewu i szafki, w ktorej jest schowany caly sprzet robotowo-mlynkowy, z duzym blatem roboczym przed. I z szuflad, oczywiscie...
    No nabiłaś mi ćwieka tym pryskaniem do okapu To ja naiwna myślałam, ze on mnie przzed pryskaniem uchroni a tu jeszcze jego trzeba myć
    Teraz mam nad płytą na ścianie malowaną szybę na jasno szaro i nie mogę juz na nią patrzeć....ciągle wycieram. Robiłam meble 11lat do tyłu jeszcze nie było lakobelu, dlatego malowana szyba.
    To muszę się nad tym okapem zastanowić....

    Sprzęt robotomłynkowy i czajnikowy planuję mieć w duzej zabudowie( 70cm głębokości), drzwiczki otwierane do góry.
    coś jak tu, tylko nizej , tak by było wygodnie z nich korzystać.

    http://www.biznesmeblowy.pl/produkcj...48598.html#img


    Elfir, nie chcę by była wyspa bardzo na przejściu, dlatego chcę ją cofnąć do tyłu.
    Aaa i miejsce do jedzenia będzie mniejsze, takie dla 2 osób. Wyspa będzie w sumie miała ok 230cm długości.
    Poza tym stół tak nie będzie stał, więc będzie tam duza przestrzen.
    lookatorka
    będziemy zamawiać konstrukcję i fronty przycięte na wymiar w zaprzyjaźnionej hurtowni płyt. Juz tak robiliśmy nie raz....
    A potem fronty obklejać sami tym fornirem kamiennym część a drugą część malować. Najwyzej pomoze nam jakiś pracownik męza.

    Obecnie mam zrobione meble przez nas i pracowników męza, tylko fronty są obklejone fornirem drewnianym.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 23-01-2020 o 14:16
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój zlew ma 50x45 cm. Jest spory. Nie zmieściłby się w zwężonej do 50 cm szafce.

  4. #24

    Domyślnie

    Elfir przeczytaj wyzej mój post, bo go zmieniłam.
    Czyli co proponujesz ze zlewem? Nie zmniejszać pojemności szafek i mieć węzszą wyspę?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie masz za bardzo miejsca by przesuwać się z wyspą w głąb kuchni - już teraz jest bardziej wąsko niż zalecane wymiary. Wyspa w twoim przypadku powinna być jedynie blatem roboczym.

    Moim zdaniem pom. gospodarcze powinniście mieć w gabinecie a gabinet w pom. gospodarczym. Wówczas gospodarczy pełniłby też rolę spiżarki.
    Bo twoja spiżarka nie jest zbyt ustawna, gdy ma wejście od szczytu.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie masz za bardzo miejsca by przesuwać się z wyspą w głąb kuchni - już teraz jest bardziej wąsko niż zalecane wymiary. Wyspa w twoim przypadku powinna być jedynie blatem roboczym.

    Moim zdaniem pom. gospodarcze powinniście mieć w gabinecie a gabinet w pom. gospodarczym. Wówczas gospodarczy pełniłby też rolę spiżarki.
    Bo twoja spiżarka nie jest zbyt ustawna, gdy ma wejście od szczytu.
    Zgadzam się, co do spizarki, dlatego myślę cicho o jednym cargo... Na jednej ścianie będzie max 30cm półki w głębi 60cm i tyle....
    Gabinet musi tu być, bo lubimy sobie z męzem pogadać jak ja coś robię w kuchni a on pracuje w gabinecie
    A pralnio-pomieszczenie gospodarcze jakoś mi tam pasuje, bo blisko do wc, jak będziemy na dworze. No i z pomieszczenia gospodarczego będę miała blizzej do garazu, który na wiosnę budujemy, obok wiatrołapu.
    I jeszcze jest jeden powód, ze tu akurat mam to pg, bo sąsiaduje z drewnianym 9m2 domkiem gospodarczym, który zasłaniałby widok z gabinetu a tak maz ma teraz widok na brzozowy las

    Czyli wyspa musi trochę wystawać? szkoda, ale i tak będzie przed nią przestrzeń.
    W kuchni robię tylko i wyłącznie ja sama...mąz lewus, nie wie nawet gdzie sól jest w kuchni
    to moze tylko na mnie te 80-90cm przestrzeni wystarczy miedzy szafkami??//
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 23-01-2020 o 14:48
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #27

    Domyślnie

    "No nabiłaś mi ćwieka tym pryskaniem do okapu To ja naiwna myślałam, ze on mnie przzed pryskaniem uchroni a tu jeszcze jego trzeba myć
    Teraz mam nad płytą na ścianie malowaną szybę na jasno szaro i nie mogę juz na nią patrzeć....ciągle wycieram."

    Obowiazku mycia nie ma
    . Ale to, z czego wycierasz w tej chwili sciane, bedzie potem ladowac na wysunietym okapie, bo instaluje sie je dosc blisko plyty. Mozesz sobie wyobrazic, jak bedzie on wygladal po jakims czasie, a i pachniec moze roznie, zaleznie od tego, co na niego padnie. Popros w jakims salonie kuchennym, zeby Ci pokazali, jak on dziala, albo chociaz wysuneli. Postaw na plycie patelnie, czy jakis rondel, i wyobraz sobie ciag dalszy...

  8. #28

    Domyślnie

    Edit. to, z czego wycierasz w tej chwili sciane, bedzie rowniez ladowac na wyspie, a czasami i okolicach

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    "No nabiłaś mi ćwieka tym pryskaniem do okapu To ja naiwna myślałam, ze on mnie przzed pryskaniem uchroni a tu jeszcze jego trzeba myć
    Teraz mam nad płytą na ścianie malowaną szybę na jasno szaro i nie mogę juz na nią patrzeć....ciągle wycieram."

    Obowiazku mycia nie ma
    . Ale to, z czego wycierasz w tej chwili sciane, bedzie potem ladowac na wysunietym okapie, bo instaluje sie je dosc blisko plyty. Mozesz sobie wyobrazic, jak bedzie on wygladal po jakims czasie, a i pachniec moze roznie, zaleznie od tego, co na niego padnie. Popros w jakims salonie kuchennym, zeby Ci pokazali, jak on dziala, albo chociaz wysuneli. Postaw na plycie patelnie, czy jakis rondel, i wyobraz sobie ciag dalszy...
    Albo podpytam .....na fm jest forumowicz, co rok temu taki okap zamontował. Ciekawa jestem jego opinii.
    Dla mnie miał być tez zasłoną garów, kiedy ja coś pichcę a akurat są goście.
    Hehe wymyśliłam wieszać na nim ,,ścierę'' to ściera się pobrudzi nie on....ale nie mam dziś chyba dobrego dnia na myślenie
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Edit. to, z czego wycierasz w tej chwili sciane, bedzie rowniez ladowac na wyspie, a czasami i okolicach


    No niestety tego juz nie zmienię...mogłam pomyśleć przed projektowaniem płyty fundamentowej. Ale, ze az tak Ci pryska????
    Moze ja gotuję mniej ,,rozrzutnie''
    Bo u mnie to przede wszystkim wkurzają mnie ślady, maziaje po wycieraniu....nie mogę tego za pierona idealnie wytrzeć. Chociaz po pryskaniu tez są.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wychodzi mi przewracanie na druga strone . I czasami cos wykipi, jak przykrywka, co byla w polowie garnka przesunie sie, i przykryje caly. To wtedy taki makoron i inne rzeczy wyplywaja poza przeznaczony im pojemnik... A mnie akurat wtedy w kuchni nie ma

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    No niestety tego juz nie zmienię...mogłam pomyśleć przed projektowaniem płyty fundamentowej. Ale, ze az tak Ci pryska????
    Moze ja gotuję mniej ,,rozrzutnie''
    Bo u mnie to przede wszystkim wkurzają mnie ślady, maziaje po wycieraniu....nie mogę tego za pierona idealnie wytrzeć. Chociaz po pryskaniu tez są.
    Ale czemu nie możesz przenieść płyty z wyspy gdzieś na blat ? Może warto rozważyć wyjazd płyty gdzieś indziej a wyspę zostawić jako elegancki dodatkowy blat roboczy z miejscówką na szybkie śniadanie ?
    Mój zlew też by się na 50 cm blacie nie zmieścił 49 cm na 42,5 to ma sama komora i to wewnątrz ...
    Ostatnio edytowane przez Lookatorka ; 23-01-2020 o 17:20

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Nie wychodzi mi przewracanie na druga strone . I czasami cos wykipi, jak przykrywka, co byla w polowie garnka przesunie sie, i przykryje caly. To wtedy taki makoron i inne rzeczy wyplywaja poza przeznaczony im pojemnik... A mnie akurat wtedy w kuchni nie ma
    hehehe to moze garnki masz za małe
    a tak powaznie, to rózne są losy mojego gotowania....nawet kiedyś spaliłam garnek i zastanawiam się co z tym fantem dziewczyny mam zrobić?
    Bo ja to mam dwa oblicza;
    nierozgarniętej romantyczki i
    cynicznej, funkcjonalnej i nowoczesnej osoby
    No i dlatego ten mój dom to taki mieszany....zalezy które moje oblicze wygra.
    Tu miała być wyspa z płytą, bym w trakcie pichcenia mogła sobie przez duze okno tarasowe zwierzątka i rośliny podziwiać.
    Gdzie ją byś Lookatorko przeniosła?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #34

    Domyślnie

    zlew znalazłam jakiś o szerokości 47cm , ale niestety zmywarka ma juz 55cm głębokości ...czyli kicha
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    zlew znalazłam jakiś o szerokości 47cm , ale niestety zmywarka ma juz 55cm głębokości ...czyli kicha
    Zlew 47 potrzebuje blatu minimum 60 bo przecież musi zostać choć parę cm blatu przed i za zlewem i to na tyle szeroko by się nie wykruszyło i dało wyfrezować otwór na zlew ...
    Które elementy w kuchni nie mogą zmienić miejsca ze względu na odpływy i inne takie ? Rozumiem że lodówka zmienia miejscówkę i te szafki za nią nie będą robione ?

  16. #36

    Domyślnie

    A moze zlew Havsen z Ikei ? https://www.ikea.com/pl/pl/p/havsen-...SABEgJPJPD_BwE
    On nie potrzebuje blatu z przodu, i jesli sami robicie zabudowe, to mozecie dac blat o szer. 52-53 cm ? A zmywarka moglaby isc na koniec tego ciagu roboczego, kolo drzwi do gabinetu. Bedzie ciutke wystawac, ale to chyba nie powinno bardzo przeszkadzac ?

  17. #37

    Domyślnie

    Przepraszam, zapomnialam, ze chcesz czarny zlew

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Zlew 47 potrzebuje blatu minimum 60 bo przecież musi zostać choć parę cm blatu przed i za zlewem i to na tyle szeroko by się nie wykruszyło i dało wyfrezować otwór na zlew ...
    Które elementy w kuchni nie mogą zmienić miejsca ze względu na odpływy i inne takie ? Rozumiem że lodówka zmienia miejscówkę i te szafki za nią nie będą robione ?
    dokładnie...lodówka idzie na przeciwną ścianę a reszta szafek get out.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Pod koniec zeszłego roku doczekałem się w końcu wysuwanego śmietnika . Mam możliwie największe kosze 2x29L oraz 2x8L
    Zwykle są dużo mniejsze , jeśli duże to z kolei dwa...
    A i cenę wyrwałem lepszą niż kiedyś.

    http://wszystkodokuchni.pl/kosze-na-...062s-peka.html

    Mam też boczne szufladki cargo przy piekarniku , ale jedną z drutów przerobiłem na metalowe korytka z przegrodami pasującym pod tytki z przyprawami.

    W kuchni koniecznie indukcja , najlepiej 90tka.
    Jak lubisz pichcić używając wook'a to są już też takie , ale nie pytaj o cenę.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Pod koniec zeszłego roku doczekałem się w końcu wysuwanego śmietnika . Mam możliwie największe kosze 2x29L oraz 2x8L
    Zwykle są dużo mniejsze , jeśli duże to z kolei dwa...
    A i cenę wyrwałem lepszą niż kiedyś.

    http://wszystkodokuchni.pl/kosze-na-...062s-peka.html

    Mam też boczne szufladki cargo przy piekarniku , ale jedną z drutów przerobiłem na metalowe korytka z przegrodami pasującym pod tytki z przyprawami.

    W kuchni koniecznie indukcja , najlepiej 90tka.
    Jak lubisz pichcić używając wook'a to są już też takie , ale nie pytaj o cenę.
    Dziękuję
    A dlaczego indukcja 90 a nie 60?
    indukcja będzie
    kosze tez, bo mam z obecnego domu 2x2szt takie, tylko kupione zza grosze, bo były lekko porysowane.

    https://www.eco-market.pl/wysuwany-k...odpadow-3x10-l
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony