dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gregory2102

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie dom piętrowy 135 m kw

    Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum

    Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu z użytkowym poddaszem ok. 135 m kw. https://www.archon.pl/projekty-domow...m2be233aa6ef56

    Założenia na początek:
    • ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach (oczywiście za wyjątkiem kotłowni i spiżarni)
    • zwarta bryła bez garażu
    • na parterze wszędzie płytki, na górze panele
    • kominek zwykły bez płaszcza wodnego (czytałem kilka artykułów, że PC i kominek z płaszczem w jednym obiegu to same problemy)
    • do działki mamy doprowadzone prąd oraz wodę
    • przyłącze gazowe na tą chwilę pozostaje w sferze gdybań, ponieważ sąsiedzi zainwestowali sobie w butle propanu, a gazownia potrzebuje więcej chętnych, żeby kiwnąć palcem

    Powiem szczerze, że pomysł wielkiego baniaka z gazem na placu jakoś do mnie nie przemawia, dlatego szukam innego wyjścia. Po przewertowaniu internetu na początku skłaniałem się do kotła na pellet, później ciekawie wyglądał pomysł kocioł na pellet CO + pompa ciepła CWU. Jednak najbardziej przekonuje mnie zestaw pompa ciepła powietrze-woda CO/CWU + rekuperacja z odzyskiem ciepła.

    Najchętniej poznałbym opinię użytkowników takiego rozwiązania, ponieważ marketingowa papka producentów wydaję się zbyt różowa... a do tego rodzina straszy, że takie wynalazki (PC) to jedna wielka ściema i żeby było ciepło, to musi coś się palić

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

  2. #2

    Domyślnie

    PC PW i zlikwiduj komin, bo do niczego nie jest potrzebny.
    Chyba że na siłę musisz mieć ten komin.
    Jeśli poczytasz trochę forum, to znajdziesz wiele osób, które na samym początku takie ustrojstwo pasowało (kominek), a po czasie, palą kilka razy w roku.
    Szkoda kasy.
    Sam budżet na kominek, to pewnie z połowa dobrej pompy, o ile nie więcej z kominem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 22-01-2020 o 15:29
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory2102 Zobacz post
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
    Wielkie dzięki, że nie użyłeś szukajki. Mogę sobie nabić dzięki temu kolejnego posta.
    Klik w sygnaturkę (wielokrotnie)
    I do tego:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7844623
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...99-op%C5%82aca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony