dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie Podlogowka na kominku?

    Witam,
    Dzis na budowie urodzil sie pomysl, zeby pociagnac jedna nitke od podlogowki na scianach zabudowy kominka...
    Tzn na zabudowie z szamotu/ silki itp polozyc rurki pex i zatynkowac grubo. Czy to ma sens? Widzial ktos taka rzezbe kiedys? Jakie zagrozenia ( czy woda w rozdzielaczu nie "zglupieje" )? Koszt zaden a zawsze mozna zakrecic jeden obieg. Prosze o opinie. Pzd

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Witam,
    Dzis na budowie urodzil sie pomysl, zeby pociagnac jedna nitke od podlogowki na scianach zabudowy kominka...
    Tzn na zabudowie z szamotu/ silki itp polozyc rurki pex i zatynkowac grubo. Czy to ma sens? Widzial ktos taka rzezbe kiedys? Jakie zagrozenia ( czy woda w rozdzielaczu nie "zglupieje" )? Koszt zaden a zawsze mozna zakrecic jeden obieg. Prosze o opinie. Pzd
    Był nawet taki system. Chyba z firmy Kaufmann.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Byl, czyli slabo sie sprawdzilo?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A co chciałbyś uzyskać, ogrzewanie kominka podłogówką?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Może grzanie kominkowe bez udziału drewna i gazu?
    TV zamiast wkładu i będzie eko-kominek
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Jezeli ktos nie ma plaszcza wodnego a i tak pali bo lubi np. to czemu by nie podgrzac troche podlogi i rozprowadzic po domu?

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Jezeli ktos nie ma plaszcza wodnego a i tak pali bo lubi np. to czemu by nie podgrzac troche podlogi i rozprowadzic po domu?
    Mam w pralni grzejnik duży grzejnik ,który jest najbliżej mojego nazwę go, węzła ciepłowniczego . Podłogówkę mam spiętą w każde ze źródeł pozyskiwania energii cieplnej .System otwarty z wymiennikiem ciepła. Dlaczego to wspominam.Jak chcesz się zabezpieczyć przed ewentualnym przegrzaniem? Domniemam ,że chcesz z obudowy o której piszesz wyżej ,pexa puścić do podłogówki i grzejników. Pomysł może i dobry ale inwestycja trochę skomplikowana jak dla mnie.Rozumiem ,że grawitacyjnie ciepło ma pójść do podłogówki jak sobie w sobotę i niedzielę w okresie przejściowym grzać będziesz. Bez udziału i wspomagania urządzeń trzecich.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Grawitacyjnie moze niekoniecznie. Pompa obiegowa i tak w kazdym domu jest z podlogowka to niech sobie chodzi. A przegrzanie - jezeli rurki bd osloniete np cienka silka zatynkowane i pow znowu silka to chyba tak duzych temp nie bd ? ( To tylko pex wiec nie mozna za duzo). Uklad tak naprawde to wspomaganie niz grzanie, ale jak kominki przegrzewaja salon to tak zawsze troche pojdzie dalej. Mozna zrobic osobna petle tylko na ta obudowe i do rozdzielacza wpiac bokiem albo w styropianie zeby nie bylo cieplego paska przez srodek pomoeszczenia? To takie tylko rozmyslanie teoretyczne. Ktos glupote palnie i czasami cos madrego powie niechcacy. Ty pewnie masz jeden bufor i z niego rozprowadzenie?

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Grawitacyjnie moze niekoniecznie. Pompa obiegowa i tak w kazdym domu jest z podlogowka to niech sobie chodzi. A przegrzanie - jezeli rurki bd osloniete np cienka silka zatynkowane i pow znowu silka to chyba tak duzych temp nie bd ? ( To tylko pex wiec nie mozna za duzo). Uklad tak naprawde to wspomaganie niz grzanie, ale jak kominki przegrzewaja salon to tak zawsze troche pojdzie dalej. Mozna zrobic osobna petle tylko na ta obudowe i do rozdzielacza wpiac bokiem albo w styropianie zeby nie bylo cieplego paska przez srodek pomoeszczenia? To takie tylko rozmyslanie teoretyczne. Ktos glupote palnie i czasami cos madrego powie niechcacy. Ty pewnie masz jeden bufor i z niego rozprowadzenie?
    Dokładnie tak podobnie mam. ZCWU mam z wężownicami plus grzałka elektr.Jak KZPW to (sterownik dopasowany jest do moich wymogów) , grzeje podłogówkę ,CO -grzejniki i WU, jak słońce na niebie to solar grzeje najpierw podłogówkę ,a potem wodę i jak wystarczy to grzejniki ,KG podobnie ten ze sterownika grzeje jak ma zadane. Fotowoltaika już się konstruuje. Wracając do tematu. Nie wiem ile ciepła pójdzie w podłogówkę z obudowy w silce (moja ustawiona jest na 32 stC) by miało to sens. Moja podłogówka teoretycznie nie stygnie. Zawsze ma jakiś impuls cieplny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony