dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podniesienie cokołu

    Proszę o pomoc w następującej sprawie;

    otóż moja ściana fundamentowa wraz z ławą ma około 110/115 cm. Ze względu na strefę przemarzania musi być zakopana w ziemi na minimum 100/105 cm, co za tym idzie z ziemi wystaje jej dosłownie kilka centymetrów.
    Chciałbym podnieść cokół na minimum 20 cm i co za tym idzie wciągnąć go na ścianę główną budynku. Wiadomo, że między ścianą fundamentową a ścianą główną domu mamy izolację poziomą i teraz pytanie czy mogę tak zrobić; jak tak to jak to najlepiej zrobić i wykończyć. Czy dać styrodur ? czy zabezpieczyć dodatkowo jakoś izolację poziomą?
    Dziękuję

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej izolacje pionową i styrodur >siatka klej i jakaś aplikacja zamykająca chroniąca przed rozbryzgami wody odbijającej się od podłoża.W tym filmie masz wszystkie odpowiedzi jak to powinno być zrobione.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Raczej izolacje pionową i styrodur >siatka klej i jakaś aplikacja zamykająca chroniąca przed rozbryzgami wody odbijającej się od podłoża.W tym filmie masz wszystkie odpowiedzi jak to powinno być zrobione.
    Ok tylko jak dobrze zabezpieczyć przestrzeń między ścianą główną a fundamentowa, żeby woda nie dostała się do izolacji poziomej, albo czym uszczelnić.

  6. #6

    Domyślnie

    Masz zabezpieczyć pionowo ławę ,ścianę fundamentową i ścianę główną (cokół) na wysokość 30 -50 cm nad poziom gruntu> hydroizolacją przeciw wodną i na to dać i XPS 30 - 50 nad grunt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony