dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Okna PCV łukowe

    Cześć,

    czy ktoś z Was posiada łukowe okno balkonowe i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami? Chodzi mi przed wszystkim o szczelność i kulturę pracy.

    pozdrowienia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Dużo osób posiada i wiele z nich jest zadowolona.
    Fakt, że plastik na łuk jest słabym materiałem nie znaczy, że nie da się wykonać z niego niezłego okna. Wszystko będzie zależało od samego łuku, jego wielkości, proporcji, funkcji jak i wykonawcy: zarówno producenta i montażysty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Łuki to częsty i regularny mój "pacjent", trochę się wyłamują schematom i nawet dobrym producentom bywa że nie najlepiej wychodzą. Wymagają bardzo indywidualnego podejścia i myślenia zamiast sztywnych katalogowych reguł. Dobrze też mieć myślącego montażystę bo "miękkość" łukowego odcinka ramy ułatwia popełnienie błędów montażowych, najczęściej w balkonach ze słupkiem ruchomym. Z drugiej strony jeszcze nie miałem problemu z doprowadzeniem nawet mocno spapranych łuków do zadowalającego stanu choć to ani łatwe ani tanie.
    Pokaż jakieś rysunki tego co chcesz z wymiarami , wtedy będzie można się wypowiedzieć. Łuk łukowi nierówny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Pokaż jakieś rysunki tego co chcesz z wymiarami, wtedy będzie można się wypowiedzieć. Łuk łukowi nierówny.
    Dzięki za odzew, okno jak na rysunku. Łącznik wypada na ściance działowej o grubości 10 cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_balkonowe_lukowe.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	439890
    Ostatnio edytowane przez Stefan Żelbetowy ; 24-01-2020 o 12:20

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda to nieźle, dobrze było by trochę podnieść niższy bok i wybrzuszyć łuk (jeśli jest jeszcze taka możliwość) żeby kąty przy górnym zawiasie zbliżyć max do prostego. Okuć na normalnych tylko wygiętych rozwórkach i będzie działać . Na pewno nie okuwać na bocznych rozwórkach bo to proszenie się o kłopoty. Nie wiem jakie zwyczaje w tej kwestii ma firma w której kupisz bo to o czym piszę to wewnętrzne sprawy technologów producentów.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO Przecież to zaprojektowaną idealnie zawiasy są na słupku i skrzydła otwierają się na siebie Dzięki temu nie ma potrzeby przygotowywania odpowiednio nadproża

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze do tego wklejanie szyby po całym obwodzie i nawet za to do płacił dzięki temu ze skrzydłem i nic nie będzie się działo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Dodałbym jeszcze do tego wklejanie szyby po całym obwodzie i nawet za to do płacił dzięki temu ze skrzydłem i nic nie będzie się działo
    Wklejanie szyby jak najbardziej wskazane, niestety ma też minus. Wymaga idealnego montażu, zero osiadania czy pochylania na bok bo żadna korekta szkleniem potem nie wchodzi w grę. A co do kształtu to nie chodzi o nadproże i otwieranie tylko o geometrię łuku pod kątem zastosowania okuć RU.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A czy tym oknom nie wystarczyłoby samo okucie rozwierne? Nie ma w pokojach dachowego? Rekuperacji?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO....no nie mów
    Przy kulach i zawiasach nie na słupku tylko ba ościeżnicy nie trzeba zrobić odpowiedniego nadproża?
    Jak w zamkach krzyżackich
    Skrzydło wraz z otwieraniem staje się jakby wyższe
    Nie jeden się nacial robiąc proste a nie rozglifione nadproża bo później skrzydło nawet na 45stopni się nie otworzyło blokując się o nadproże

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Ścianka zapewne 12 cm, więc okna po ok. 105 x 250 cm to prawie max gabaryty dopuszczalne dla okien prostokątnych.
    Wykonanie konstrukcji łukowych o takich wymiarach, pewnie w jakims antracycie, jako rozwierno-uchylne to gotowy kłopot.
    Wklejenie szyby nie uchroni przed opadaniem skrzydła, mimo podnośników i będą ciągłe reklamacje!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony