dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Projekt Elewacji - pomysły

    Witam,
    być może to złe miejsce na ten temat i ktoś mi zwróci uwagę ,ale mam problem z elewacją . Budynek 500m2 z lat 80 na wiosnę mam ekipę , materiał kupiony ,ale problem z tym jak budynek będzie wyglądał . Wiem ,że są biura projektowe z różnymi dziwnymi propozycjami ,ale chcę spróbować tu zapytać może ktoś podsunie fajny pomysł , ewentualnie w pare minut na surowo mi przerobił budynek w programie graficznym .
    Postaram się dodać zdjęcia za dnia może do tego czasu ktoś tu da o sobie znać .
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Program93 ; 23-01-2020 o 23:27

  2. #2

    Domyślnie

    Jednak zgłosiłem się do biura projektowego jedynie tam pomogą .

    Nie chcę zakładać nowego tematu ,ale chodzi o system caparol w elewacji .

    Wybrany mam już jako podstawe do systemu na wełnie i styropianie grafitowym :

    - caparol grunt sylitol konzentrat 111
    - caparol klej 190
    - caparol 160 siatka
    - caparol putzgrunt 610
    Tynk mozaikowy Mika black (100m2) cokół z podpiwniczeniem na styropianie
    Natomiast mam problem z wyborem tynku na 350m2 ocieplenia z wełną .Nie wiem czy to jakaś różnica ,ale kolor będzie z tych jaśniejszych .
    W hurtowni 200zł 25kg amphisilan k15 ,który jest troszkę negowany na forum wyjdzie całościowo 7000zł , zastanawiam się nad lepszymi tynkami z caparola carbopor i Thermosan NQG które wychodzą kolejno po cenach z internetu 340zł 25kg całościowo 10550zł i 325zł 20kg 10400zł .
    Jak widzimy różnica 3500 przy deklarowanym zużyciu , które mam nadzieję moja ekipa spełni ,a nie ,że drogiego tynku pójdzie podobnie jak tego tańszego. Na całości inwestycji ta kwota to kilka procent , jak jest sens dołożyć i mieć spokój do któregoś to proszę o opinie , dom duży odsłonięty na czynniki zewnętrzne niedaleko drzewa / lasy .
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Program93 ; 24-01-2020 o 00:10

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pomysl z biurem projekowym to dobra koncepcja.
    moze nie trzeba bylo od razu szukac biura tylko wizualizacji online, zazwyczaj znajduje sie fajne rozwiazanie i kosztuje ca 350-500 zl
    tak czy inaczej - mamy juz jakas wizualizacje czy w trakcie tworzenia?

    sporo tych pytan tu i na PW
    moze inaczej gdzie jest ta budowa, kiedy chcemy to zrobic .? jaka powierzchnie uzytkowa ma ten budynek?

    Decyzja o welnie zostala podjeta na podstawie obliczen i analizy c-w czy na czuja ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Znaczy narazie kontakt ,ale z racji kwoty i terminów chyba nadal pozostaje własny pomysł z elewacja lub pomoc użytkowników z forum . Budynek 500m2 - ościeża to ok.450m2 wełnę styropian mam już kupione klej siatkę również , 350m2 wełny , 100m2 cokół . Ocieplenie w planie na wiosnę , dom woj. Łódzkie okolice Wielunia . System z caparola już wyżej wymieniłem myśle ,ze to dobra podstawa ,ale już przy tynku jest pytanie czy warto dopłacać . Zamiast miki na cokół spodobał mi się również dryvit ameristone t ferro 219 wiadro cenowo drożej , ale znów zużycie mniejsze , choć nie wiem czy mogę to dać na system i grunt caparola .

    Ps. Caparol brilliant piękny , ale skomplikowany kilkuetapowy proces nie dla mojej ekipy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    przy tak sporej elewacji i takim zapotrezbowaniu na material bo to mega konkret zestawienie - nienormalne jest to, ze to Ty kupujesz material... ekipa powinna robic to na 8% vat towar + usluga wykonania. mega roznica wtedy powstaje.
    co masz na te cokoly? xps? welna? styro?

    jezeli ekipa nie poradzi sobie z brillant to nie poradzi sobie tez z Thermosan NQG i Carboporem to sa specyficzne rodzaje tynkow dosc inne w ukladaniu niz to do czego sa przyzwyczajeni wykonawcy.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    No niestety lub stety hurtownia działa tylko na 23% , a wykonawcy nie są na vacie wiec to nie zadziała , robiłem dach w zeszłym roku koszta podobne załatwianie 8% wykonawstwo , a ceny z hurtowni nie odbiegają od tych normalnych do tego teraz borykam się z pewnymi niedogodnościami w sprawie gwarancji / odbijanie piłeczki hurtownia/wykonawca .

    Co do budynku to na cokoły eps , dom ma wkoło głębokie fundamenty to co wystaje ponad grunt to spore opaski betonowe których nie chce kuc dlatego jest tam styropian bo kontakt z woda to tylko ten z opadów .

    Jeżeli jest problem z tym carboporem to najwyżej zostanie amphisilan choć to są ogólnie tynkarze którzy wykonują tynku cementowo - wapienne zewnętrzne wiec może choc jak ich pytałem to elewacje do tej pory wykonywali na tynkach akrylowych i tanich markach silikonowych .

    Przeglądam jeszcze tynk silikonowy i dekoracyjny z oferty dryvit jak nie uda się nic to zostanie mika black/Brown i amphisilan ( w czym jest ta trudność w k15 carbopor )?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w niesamowicie krotkim czasie otwartym materialu i mozliwosci jego zatarcia a to z kolei powoduje ze moga pojawic sie liczne tzw "chmurki" na tynku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Rozumiem , przy tynkach dryvit podobna sytuacja ? ,ale jak już system caparola to nie będę kombinował ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony