dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie mocowanie dociętej dachówki

    Witam, proszę o pilną poradę. Dekarze coś sobie źle pomierzyli I ostatnią warstwę dachówki docieli. Pomijam już sam fakt docinania dachówki, chodzi mi o przymocowane jej do dachu. W poprzek dachówki wycieli fleksem bruzdy na wylot i w przez te nacięcia wkrecali wkręty. Czy takie mocowanie jest dopuszczalne czy kazać ściągać i wymieniać na docięte dachówki z przewierconymi otworami?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Może nie źle pomierzyli tylko więźba nie była zrobiona pod ten konkretny model. Na jednych dachówkach masz 4cm tolerancji na jednej 1 cm. Nie znamy dachu nie nam oceniać. Co do montażu dachówki to on za to odpowiada i daje na to gwarancję że to będzie funkcjonować. Widziałem już dużo sposobów montażu jedni wiercą, jedni nacinają itp. także temat rzeka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nacinają bo do wiercenia potrzeba dobrych wierteł i jest to bardziej pracochłonne. W przypadku nacięć muszą być dwa po obu stronach dachówki i wodpowiedniej odległości od górnej krawędzi aby nacięty koniec nie odpadł. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony