dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie Czyste powietrze jak to jest z tą papierologią?

    Korzystał już ktoś z tego programu czyste powietrze jak tam jest z papierologią?
    Duże jej jest?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Korzystał już ktoś z tego programu czyste powietrze jak tam jest z papierologią?
    Duże jej jest?
    W Wielkopolsce to fikcja 7 znajomych składało to 1- dna miała przyznane ok 2000zł i od tego w przyszłym roku zapłaci podatek czyli tak naprawdę dostała 1600zł. Stwierdziła ,że szkoda zachodu było jak by odliczyła sobie od podatku całą kwotę którą zainwestowała to zyskała by ok 2500zł.
    Urzędnicy mają posady i tyle.

  3. #3
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A czyli dali im 20%?
    Bo dochód mają?
    Mi by Dale według tabelki 90%

  4. #4
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto już skorzystał z tego programu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto już skorzystał z tego programu?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7900644
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7900691
    Na Info-Ogrzewanie jest o tym masa – znajdź se i poczytaj oraz koniecznie pamiętaj by spalanie opon dopisać. Nadto masz na tym forum konto aktywne (Kociołek) więc możesz kolejny o tym temat se założyć.

    Pojąć tylko jednego w tym nie mogę – dopiero co się domagałeś wprowadzenia zakazu spalania paliw stałych w kotłach domowych - i co – zamierzasz o dotację występować na kocioł do spalania paliw stałych a w tym opon.

  6. #6

    Domyślnie

    Sorki - właśnie się dopatrzyłem, że już se założyłeś :https://forum.info-ogrzewanie.pl/top.../?_fromLogin=1

  7. #7
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7900644
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7900691
    Na Info-Ogrzewanie jest o tym masa – znajdź se i poczytaj oraz koniecznie pamiętaj by spalanie opon dopisać. Nadto masz na tym forum konto aktywne (Kociołek) więc możesz kolejny o tym temat se założyć.

    Pojąć tylko jednego w tym nie mogę – dopiero co się domagałeś wprowadzenia zakazu spalania paliw stałych w kotłach domowych - i co – zamierzasz o dotację występować na kocioł do spalania paliw stałych a w tym opon.
    No aaaa jak.
    Nazbierało się tych opon przez 3 lata trochę jako, że obecny ulep świrował na węglu i na drewnie to opony sobie czekają do nowego kotła, w zgazowywującym raczej nie powinny stawiać problemów i nie trza ich będzie tak rozdrabniać bo ma większą komora zasypowa.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 27-01-2020 o 13:00

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    no aaaa jak.
    Nazbierało się tych opon przez 3 lata trochę jako, że obecny ulep świrował na węglu i na drewnie to opony sobie czekają do nowego kotła, w zgazowywującym raczej nie powinny stawiać problemów i nie trza ich będzie tak rozdrabniać bo ma większą komora zasypowa.
    i ( . )

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://www.money.pl/gospodarka/mini...40904065a.html
    Czyli jednak będzie Blaze na opony.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    W Wielkopolsce to fikcja 7 znajomych składało to 1- dna miała przyznane ok 2000zł i od tego w przyszłym roku zapłaci podatek czyli tak naprawdę dostała 1600zł. Stwierdziła ,że szkoda zachodu było jak by odliczyła sobie od podatku całą kwotę którą zainwestowała to zyskała by ok 2500zł.
    Urzędnicy mają posady i tyle.
    Tylko:
    – dofinansowanie z programu miało być zwolnione z podatku dochodowego – coś się w tym temacie zmieniło?
    – skorzystanie z programu nie wyklucza możliwości skorzystania z odliczenia podatkowego, wręcz przeciwnie, on jest tak pomyślany, by korzystać i z jednego, i z drugiego (osoby, które nie mogą skorzystać z odliczenia podatkowego, dostają większe dofinansowanie).

    Według mnie jak najbardziej opłaca się skorzystać (chyba, że ktoś ma szansę na dużo większe dofinansowanie od swojej gminy i ww. dofinansowanie od gminy wyklucza Czyste Powietrze – tak chyba jest, gdy dofinansowanie od gminy jest brane z funduszy unijnych), natomiast trzeba przebrnąć przez dosyć skomplikowaną biurokrację (choć i tak jest ona powoli upraszczana) i bardzo długo (ok. pół roku) czeka się na decyzję o przyznaniu dofinansowania, bo urzędy nie mają mocy przerobowych.

    Pamiętajmy też, że poza wymianą kotła program pozwala na docieplenie budynku (ścian, dachu, podłóg) oraz na wymianę drzwi i okien.

    Polecam lekturę wątku: https://forum.muratordom.pl/showthre...Powietrze-quot – tam masz kompendium wiedzy.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysi_ek

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Korzystał już ktoś z tego programu czyste powietrze jak tam jest z papierologią?
    Duże jej jest?
    Sam wniosek poprawiałem kilka razy, za każdym razem gdy przyjechałem do Urzędu coś jeszcze było do poprawy. W dalszych etapach zrezygnowałem z jeżdzenia tylko dzwoniłem z każdą wątpliwością, jak już mniej więcej miałem wszystko wypełnione to wysyłałem wypełniony wniosek pocztą i w odpowiedzi na maila pisali co trzeba poprawić lub czego brakuje. Dużo zachodu było ale myślę, że warto. W radio usłyszałem, że dla klientów hurtowni TROPS wnioski wypełniają bezpłatnie szkoda, że szybciej nie było tej akcji, na pewno bym skorzystał.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Teraz można też elektronicznie, to dopiero nie powinno być problemu z papierologią
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13

    Smile

    Witam w Nowym Roku. Życzę zdrówka i wszystkiego co jest potrzebne do normalnego życia.

    Kochani jak to jest z fakturami VAT.? Czy maja być moje podpisy na niej?
    Chodzi o faktury imienne wystawione na mnie.

    Dzięki.

  14. #14
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Na wyzłomowanie kopciucha, śmierdziela truciciela, zasmrodzacza zasypowego wystarczy sama faktura od złomiarza czy trzeba jakieś oświadczenie?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Imienny dokument potwierdzający zezłomowanie starego kotła na paliwo stałe - taki dokument powinna wystawić firma, której przekazuje się kocioł do zezłomowania - zazwyczaj na złomie posiadają wzory takiego dokumentu i wystawiają Kartę Przekazania Odpadu. Na dokumencie muszą być dane zdającego piec: numer pesel dowodu osobistego i dane firmy złomującej.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  16. #16
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Samemu nie można zawieść na złom?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Samemu nie można zawieść na złom?
    Można procedura taka sama.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Odpowiedzi na tego typu pytania często można znaleźć w zakładce Pytania i Odpowiedzi na stronie programu. NFOŚ odpisuje na popularne przypadki, a czasem też na te szczególne.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony