dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja na chudym betonie.

    Witam!

    Proszę o pomoc w następującej sprawie; chce na chudziaku ułożyć papę jako izolację przeciwwilgociową.

    Na nią docelowo pójdzie folia budowlana, 15 cm styropianu (w garażu i kotłowni 5 cm). Podłogówka i wylewka anch.

    Czy ktoś może to robił i jest w stanie podpowiedzieć czy:

    a) papę wystarczy zgrzać na zakładkach oraz łączeniach z izolacją poziomą (papa) która została wykonana pod ścianami parteru.
    b) czy mam to zrobić przed wszelakimi instalacjami.
    c) czy chudziak muszę jakoś specjalnie przygotowywać, czy wystarczy, że zmiotę i odkurzę.
    d) czy papę muszę wyciągać na ścianę w sensie robić zakładki, czy z racji tego, że na to i tak pójdzie folia żeby odseparować od styropianu nie ma to sensu.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    a czy pod chudziakiem masz folię ? (między piachem a chudziakiem)

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, folię i siatki metalowe.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    więc po co Ci papa ? chyba że masz mega hiper mokry teren. Na obecny chudziak połóż folie 0,2 lub 0,3 z wywinięciem na ścianę aby było kilka cm nad późniejszy styropian i wystarczy.

    Folie oczywiście połóż po wszystkich instalacjach. Zastanów się czy kable nie kłaść w korytkach na chudziaku, ja teraz bym tak zrobił - łatwiej później z układaniem pierwszej warstwy styropianu. Trzeba tylko zadbać aby korytka były ułożone pod kątami prostymi.

    Pamiętaj też o doprowadzeniu rury z powietrzem do kominka jeśli będziesz go miał.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,
    ale ja jednak chcę dać papę .Od gruntu do poziozmu "0" mam tylko trochę ponad 20 cm. To się robi raz i nie chcę tutaj oszczędzać. Poza tym folii w żaden sposób nie połączę z papą którą mam pod ścianami.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    no i co z tego, ze masz te 20 cm? jaką funkcję ma spełniać ta papa ?
    Fundamenty masz zapewne ocieplone XPS oraz jakimiś dysperbitem, między poszczególnymi warstwami ławy/fundamenty/chudziak /ściana masz izolacje poziomą, folie masz pod chudziakiem.
    Ta Twoja papa i tak będzie podziurawiona od mocowań rur z wodą, rur kanalizacyjnych, mocować kabli / korytek.
    Zgadzam się ze są rzeczy na których nie należy oszczędzać, ale w tym przypadku nie widzę sensu.

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony