dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Veka Softline 82 czy Salamander bluENERGY 82

    Witam,
    mam zamiar wybudować dom drewniany z gotowych elementów. Firma budująca takie domy zaproponowała mi okna PCV Veka Softline 82 za 24.800 zł. brutto z montażem. Natomiast kolega doradza mi okna Salamander bluENERGY 82 za 14.400 zł. brutto z montażem. Różnica cenowa dość spora. Parametry podobne dlatego ciekawi mnie dlaczego jest tak duża różnica cenowa.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wiemy tylko że masz okna wykonane na profilach dwóch porównywalnych, ale różnych systemodawców i znamy cenę. "Parametry" to pewnie Uw - wiadomo że podobne. Ja kupię jakiś tańszy profil, zrobię okna u siebie w garażu i też napiszę podobne Uw, bo nic innego nie ma prawa wyjść z obliczeń na kartce.

    O oknach i ich jakości decyduje znacznie więcej, zaczynając od montera, który nie wstawi tego po taniości oszczędzając na wszystkim (zastosuje minimum kotew, kołki szybkiego montażu, deski z budowy) sprzedawcy, który doradzi najlepsze rozwiązania i producenta, który to wszystko przełoży na dobre wykonanie okna.
    Nazwa profili jest w tym przypadku malutką częścią sukcesu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    BluEnergy to nazwa używana chyba tylko przez Abakusa. Kto wyprodukuje te okna na Vece?

  4. #4

    Domyślnie

    Bez jaj. Oba profile to to samo cenowo. Różnica jest gdzie indziej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony