dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał CirrusStratus Zobacz post
    Na powyższych zdjęciach z projektu widać, że w projekcie inaczej belka drewniana jest mocowana. Zostało to wykonane niezgodnie z projektem :/
    Tak i inaczej miały być te beleczki dyblowane. Nie daj się spławić kierownikowi.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Tak, na oko to słupy nie mają 25cm x 25cm.
    Z rysunku wynika że może być za słabe zazbrojenie strzemionami i dziwne jest kotwienie górnego zbrojenia podciągu w słupie.
    To ze słupa powinno wychodzić zbrojenie do belki.
    Kotwy wiercone rozporowe? za blisko krawędzi + prawdopodobny brak strzemion i efekt widać.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak, na oko to słupy nie mają 25cm x 25cm.
    Z rysunku wynika że może być za słabe zazbrojenie strzemionami i dziwne jest kotwienie górnego zbrojenia podciągu w słupie.
    To ze słupa powinno wychodzić zbrojenie do belki.
    Kotwy wiercone rozporowe? za blisko krawędzi + prawdopodobny brak strzemion i efekt widać.
    Prawda, ta belka pozioma powinna być solidnie zakotwiona w pionowej, a nie, jak na rysunku na dwóch prętach.
    Sensowny zbrojarz dałby radę, widząc rysunek. Można było zagęścić strzemiona, a nawet zrobić krzyżówkę z trochę mniejszych strzemion i by wytrzymało, ale to już by było poprawianie projektu. Myślę, że oni zrobili zbrojenie w ten sposób, żeby poprawić połączenie słupa z belką, ale już nie dołożyli strzemion i się posypało.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Na styku (w narożniku) podciąg / słup pewnie nie ma strzemion.

    Czy słup był wylany w pierwszym etapie do spodu podciągu czy było wylewane w jednym etapie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25

    Domyślnie

    Wylane było najpierw do poziomu wieńca murłaty, następnie wyżej reszta.

    Rozmawiałem dzisiaj na budowie z kierownikiem. Z tym betonem zalewanym za drugim razem, czyli od połowy w górę jest coś nie tak. Prawdopodobnie był robiony na budowie. Widać na zdjęciach poniżej że różni się barwą. Bez większego problemu w tej górnej części gwoździem jestem w stanie wydążyć dziurę, niżej na zdjęciu ją widać jak i łączenie obu betonów. W betonie wcześniej zalanym z betoniarni można co najwyżej narysować kreskę. Już jest decyzja, że będzie rozbierane, szalowane i zalewane jeszcze raz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	440004
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	440005

  6. #26

    Domyślnie

    Ekipę, która odwaliła coś takiego przydałoby się op.. z góry na dół jak burą sukę.
    Dobrze, że wyłapałeś to teraz.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #27

    Domyślnie

    Ta ekipa już u nas nie pracuje. To nie pierwsza rzecz, którą spieprzyli. Jestem załamany poziomem polskiego budownictwa. Niestety zrobili w dodatku te słupy o 8 cm za wąskie. Nie da się teraz ich poszerzyć, bo są już krokwie od konstrukcji lukarny. Mam nadzieję, że wytrzymają. O jakim oznaczeniu zastosować teraz beton z betoniarni, żeby był odpowiednio mocny?
    Ostatnio edytowane przez CirrusStratus ; 27-01-2020 o 19:04

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jak masz tyle niezgodności to zapytaj projektanta o sposób naprawy. Nawet gdybyś miał za to zapłacić to wydaje tą kasę będziesz spać spokojnie do końca życia.
    Później usiądź z Kierownikiem do i przedstaw rachunki przy rozliczeniu. Tyle detal naprawy, tyle naprawa. Zaproponuj sposób rozliczenia. Zrób to na koniec po otrzymaniu oświadczenia i wpisach do dziennika Budowy.
    Nie pekaj da się to naprawić

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A gdzie środkowa podpora belki żelbetowej?

    Zapytaj w firmie okiennej czy możesz wstrzymać produkcję, wtedy na spokojnie to naprawisz.
    Zgodnie z projektem filarek z cegły pełnej.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam po małej przerwie. Wadliwy beton został rozebrany, zbrojenie jakieś było więc raczej beton był po prostu za słaby. Nowa ekipa zrobiła szalunek pod nowy beton. Jutro albo pojutrze będzie zalewane betonem z betoniarni B25. Porobiłem zdjęcia, co o tym myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	440624
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	440625
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	440626
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	440627
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	440628

  11. #31

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jakie masz wymiary tej belki i co ile cm są strzemiona?
    Słupek bym dał żelbetowy a nie murowany z cegły.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33

    Domyślnie

    Na pierwszej stronie, w poście nr 19 wkleiłem zdjęcia z projektu. Słup z cegły jest w projekcie.

  14. #34

    Domyślnie

    Czy pod zbrojeniem są jakieś dystanse? Na zdjęciu ich nie widzę.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    "coś" widać na zdjęciu nr 5
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Czy pod zbrojeniem są jakieś dystanse? Na zdjęciu ich nie widzę.
    Tak, coś tam podłożyli, zbrojenie nie styka się z deską. Jednak coś się nie zgadza ze strzemionami. Jest ich na tej poziomej belce 16, a według zdjęcia z projektu powinno być 30. Oni wykorzystali wcześniejsze zbrojenie. Chyba trzeba będzie dołożyć tych strzemion. Druga sprawa, że my podnieśliśmy ścianę kolankową. Przez to ta pozioma belka ma teraz 36 cm, a według projektu było 20 cm. Zbrojenie coś mi się wydaje, że zostało jak w projekcie pod belkę na 20 cm. Teraz poszerzyć tego zbrojenia nie bardzo można ponieważ pręty ze słupów nie dojdą do niego. Czy można na tą belkę zbrojeniową położyć dodatkową wysoką na 10 cm i powiązać ją z tą na dole?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Tak, można. Należy zmontować górne zbrojenie i połączyć je stzremionami z górnym zbrojeniem tej "starej" niższej belki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jak jeszcze coś tam robisz to zwróć uwagę na to gdzie ekipa łączy zbrojenia, o ile zbrojenie dolne jest połączone nad podporą -prawidłowo to łączenie górnego zbrojenie nie do końca jest w tym miejscu prawidłowe. Tzn łączenie jest nieprawidłowe, jednak ten spory zakład może sie bronić. Przy tak małych elementach nie powinno tam być łaczeń.

  19. #39

    Domyślnie

    Czy ja się mylę, czy to zbrojenie jest podparte kamieniami?... Dziwie się taką niedbałością, bo worek dystansów betonowych kosztuję ze 100 zł, a poźniej za tą niedbałość płacimy ogniskiem korozji albo pękniętą płytą jak tutaj... Albo plastikowe co kosztują 10 zł.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-06-2020 o 15:37

  20. #40

    Domyślnie

    u mnie też podpierali kamieniami niektóre zbrojenie i kierownik na to pozwalał. Już nie jest kierownikiem. Beton brałem na różne stropy z 3 betoniarni i są różnice w jakości.Też mam takie lukarny i też wyszły raki + pęknięcia na samych narożach bo przyszedł bardzo gęsty beton . Dodatkowo budowlaniec wmawiał mi że to wina ponownie używanych desek szalunkowych. Miałem to rozwalić ale zostawiłem i nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nie miałem jednak pęknięć na wskroś. Kierownik to był ciul i nic nie doradził. Ja wiem teraz jedno, jak coś jest nie tak i są raki to nie pytać się KB tylko nawet samemu brać młota i rozwalać !!! i tak do skutku . Beton na takie coś to powinni wyrabiać w betoniarce, a nie nauczyli się wygody i zamawiać ekstra gruszke z 2ma kubikami + pompe za kupe kasy. U mnie zrobili kilka nadproży z betonu na miejscu i wygląda super, jak chcą to potrafią. Ważne jest wibrowanie ale też konsystencja betonu. Jak za gęsty to od razu wywalać gruszkę z budowy i tu powinien być kierownik co sprawdza, ale którego u mnie nigdy nie było w takich momentach.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 24-06-2020 o 21:55

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony