dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w sypialni ?

    Witam

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Kilka osób mówiło mi że nie stosuje się go w pomieszczeniach gdzie się śpi. Z tego co czytam w artykułach i oglądam na yt to jedni mówią że to nie ma znaczenia a drudzy że kurz się unosi i gorzej się sypia *gorzej oddycha). Czy mógłby ktoś kto ma ogrzewanie podłogowe sypialni mógłby powiedzieć czy jest jakaś różnica?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał elusia617 Zobacz post
    Czy mógłby ktoś kto ma ogrzewanie podłogowe sypialni mógłby powiedzieć czy jest jakaś różnica?
    A ci co mówili, to nie mają?

    Kurz, to napędzają kaloryfery wraz z obiegiem powietrza (unosi się nad nimi i opada tam, gdzie się schłodzi).
    Do tego kaloryfery są siedliskiem roztoczy i kurzu.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    BTW. Właśnie w bloku wymieniają grzejniki. Fotki dla reklamodawców i miłośników grzejników







    Ale to pewnie z mieszkań niechlujów i brudasów, bo każdy rozsądny człowiek przedmuchuje przed sezonem kalafiory sprężonym powietrzem albo i demontuje i myjką ciśnieniową myje
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7898381

  3. #3

    Domyślnie

    Dwie osoby, które mi mówiły że gorzej się oddycha w nocy mają właśnie podłogówkę, na yt "experci" twierdzą jak powiedziałeś że to nie ma znaczenia, bo kaloryfer bardziej ten kurz podbija. Wpisują temat w google artykuły "mówią" że w sypialni lepiej dać kaloryfer a w reszcie domu podłogówkę, dlatego ile ludzi tyle różnych zdań i nie wiem co mam zrobić.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Te "artykuły" to chyba piszą producenci kaloryferów.... Tutaj na forum też się taki jeden udzielał - nawet przez pewien czas podawał się za lekarza.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał elusia617 Zobacz post
    Dwie osoby, które mi mówiły że gorzej się oddycha w nocy mają właśnie podłogówkę, na yt "experci" twierdzą jak powiedziałeś że to nie ma znaczenia, bo kaloryfer bardziej ten kurz podbija. Wpisują temat w google artykuły "mówią" że w sypialni lepiej dać kaloryfer a w reszcie domu podłogówkę, dlatego ile ludzi tyle różnych zdań i nie wiem co mam zrobić.
    Nie rozumiem, co podłoga o temperaturze 25-27C ma do oddychania ?
    A te artykuły to sprzed 5 lat, czy dalej ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Może te dwie osoby mają taką podłogówkę jak mój znajomy, który ją zasila prosto z kotła na drewno wodą o temp 70stC. Nogi puchną po 15 min. Na szczęście ma tę podłogówkę tylko w w jadalni i sieni.

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę że tutaj wszyscy są za obaleniem mitu, że podłogówka nie wpływa na to całe unoszenie sie kurzu itp. CO mnie cieszy, bo chciałabym mieć podłogówkę w sypialni ale głupieje od tych różnych opinii.

  8. #8

    Domyślnie

    Z powyższych ma wynikać, że pdłogówka i kurz, to dwie różne historie ?
    Interesujące.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam podłogówkę w sypialni. Jak i w całym domu. Pominąłem tylko i wyłącznie prysznic. Jestem zadowolony, bardzo. Niczego bym nie zmienił. Ale dodam że w sypialni automatyka trzyma 19,5 stopnia, łazienka powyżej 22, w reszcie domu 20 więc podłoga jest chłodniejsza niż u większości. Żona, małe dzieci, wszyscy zadowoleni.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, rozwialiście moje wątpliwości, a pewnie takich jak ja jest wiele. Gdzie są dzieciaczki i każda matka boi się jak to z tym unoszącym się kurzem będzie. Mam nadzieje że ten post pomoże rozwiać wątpliwości innym osobą, które naczytały się jak ja że podłogówka w sypialni to zły pomysł.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał elusia617 Zobacz post
    Dwie osoby, które mi mówiły że gorzej się oddycha w nocy mają właśnie podłogówkę, na yt "experci" twierdzą jak powiedziałeś że to nie ma znaczenia, bo kaloryfer bardziej ten kurz podbija. Wpisują temat w google artykuły "mówią" że w sypialni lepiej dać kaloryfer a w reszcie domu podłogówkę, dlatego ile ludzi tyle różnych zdań i nie wiem co mam zrobić.
    Wystarczy przetrzeć mopem . A po domu chodzić wolno bo podnosi się kurz

  12. #12

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że przy podłogówce ważna jest dobra wentylacja. Zawsze jest bardzo ważna ale tu szczególnie. A jak ma być dobra wentylacja i komfort mieszkania to tylko rekuperacja.

  13. #13

    Domyślnie

    Polecam opracowanie naukowe, które obala ten głupi mit: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał vghm Zobacz post
    Dodam jeszcze że przy podłogówce ważna jest dobra wentylacja. Zawsze jest bardzo ważna ale tu szczególnie. A jak ma być dobra wentylacja i komfort mieszkania to tylko rekuperacja.
    Jaki jest związek ogrzewania podłogowego z wentylacja.?
    Wentylacja jest potrzebna w kazdym wypadku.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Polecam opracowanie naukowe, które obala ten głupi mit: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf
    To prehistoria. 3cm styropianu w podłodze i Parametry wody grzejnej przyjęto tz/tp=55/45°C ma się nijak do dzisiejszych domów.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Polecam opracowanie naukowe, które obala ten głupi mit: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf
    Czy ktoś pamięta albo słyszał o podlógówce projektowaniej na parametry 55/45 . ?A takiej sytuacji dotyczy opracowanie. U mnie nie przekracza 35 /30. tempertura powierzchni podłogi 24 C max 25 dla powietrza 23 C

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Jaki jest związek ogrzewania podłogowego z wentylacja.?
    Wentylacja jest potrzebna w kazdym wypadku.
    Chodzi pewnie o to ze przy grzejnikach jest duża cyrkulacja powietrza powietrze się bardziej miesza nawet przy braku wentylacji a przy podlogowce powietrze stoi w miejscu.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał elusia617 Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Kilka osób mówiło mi że nie stosuje się go w pomieszczeniach gdzie się śpi. Z tego co czytam w artykułach i oglądam na yt to jedni mówią że to nie ma znaczenia a drudzy że kurz się unosi i gorzej się sypia *gorzej oddycha). Czy mógłby ktoś kto ma ogrzewanie podłogowe sypialni mógłby powiedzieć czy jest jakaś różnica?
    Temperaatura zasilanai podłogi to 25-30* od tego niema prawa nic się unosić . Ma 100% podłogówki i jestem zadowolony
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja nie mam podłogówki w sypialni i co tydzień pod łóżkiem jest kurz, "kołtuny". Więc czy jest czy nie ma to nie ma to wpływu. Faktem jest że jest chłodniej przez to. Podłogówka zasilana 30st. Pyły w normie 10 - 30 PM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony