dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    NO właśnie jestem w kropce. Mam ogrzewanie podłogowe w salonie i po położeniu gresu zastanawiam się jaka fuga wytrzyma "pracę" w takich warunkach.
    Glazurnik powiada, że normalna fuga np. Sopro czy Mapei odpada po odpaleniu ogrzewania.
    Szukałem u Knaufa ale mają tylko szarą.

    Jaka powinna być fuga - może jakiś typ?

    Dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Mapei Ultracolor jest polecana w przypadku ogrzewania podłogowego.

  3. #3

    Domyślnie

    Mój fliziarz polecił Mapei (a ja polecam tego fliziarza i wierzę jego radom), grzeję podłogówkami na umór (bo innego ogrzewania nie mam) i na razie jest w porządku.
    Finiszant

  4. #4

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: finiszant dnia 2002-10-28 10:49 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Piszę podwójnie, chyba już widzę podwójnie, gorsza sprawa
    Finiszant

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: finiszant dnia 2002-10-28 10:48 ]</font>

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Finiszant - ja tam raz nawet napisałem poczwórnie. Przez te przestarzałe wyniki szukania, to przy cofaniu muszę zrobić odśwież i raz "odświeżałem" wywyłanie postu. Robiłem to z uporem godnym lepszej sprawy i wyszły cztery posty.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    A, .... to dlatego tak nabiles licznik

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull - a Ty robisz tylko po 2, 3 powtórzenia sądząc po liczniku. Nie mogłem na tym nabić licznika, bo system dostał "sklerozy" jakieś 2 tygodnie temu.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam dużą powierzchnię do ogrzewania podłogowego. Gdzieś (Murator, ŁD ??) pisano, że trzeba je podzielić i zrobić dylatację np. kątownikami. Ale jak to wyglada - kątownik przez środek pokoju, miedzy płytkami???

  10. #10

    Domyślnie

    Dylatację wykonuje się przez wszyskie warstwy podłogi. Czyli spoinę(fugę) dylatacyjną płytek należy zrobić dokładnie nad szczeliną dylatacyjną wylewki. Do tego celu nadaje się np.silikon. Dylatację w jastrychu (jeżeli nie zrobione jej podczas wylewania) można wykonać poprzez nacięcie szlifierką kątową co najmniej połowy grubości płyty. Podczas wykonywania wylewki można zastosować specjalne profile dylatacyjne lub cokolwiek co rozdzieli płytę (np.pasek papy)

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pacul - wydaje mi się, że dylatacja musi być grubsza niż pasek papy - np. pasek styropianu grubości 1cm.

  12. #12

    Domyślnie

    Mówisz o dylatacji brzegowej. Dla środkowej wystarczy pasek papy.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pacul - w brzegowej to planuję dać 2cm. Zobaczymy co powie mi moja ekipa na wiosnę. Boję się, że przy podłogówce sama papa, to może za mało.

  14. #14

    Domyślnie

    A na jakie obszary ma być podzialona taka powierzchnia wylewki z ogrzewaniem podłogowym? Np. co ile wykonuje się taką dylatację środkową? Chyba jest to jakoś określone?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja dałem dylatację w postaci pasków styropianiu 2cm na brzegach wylewki. Jedno duże pomieszczenie podzieliłem na dwa - też paskiem styropianu.
    Przy cokole dam spoinę z siliconu barwionego na kolor fugi (a 20szt tuba) a w środku Ultracolor.
    W zasadzie zostało mi paczka gresu więc nie bawię się w dawanie spoiny w dylatacji na środku pokoju (gres kładziony w karo źle wygląda przecięty progiem).
    Ryzykuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony