dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Urząd nakazuje cofnąć ogrodzenie

    .
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 27-01-2020 o 07:10
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najwyżej jak wykryją każą przestawić ogrodzenie

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś takie rzeczy sprawdza? W sensie oprócz sytuacji kiedy sąsiad doniesie.
    No i czy do odbioru domu i pozwolenia na użytkowanie potrzebne jest ogrodzenie. Z wielu źródeł wynika, że nie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Teoretycznie jeśli nie masz pomierzonego ogrodzenia, to nie widać go na mapie. Lecz jeśli urząd będzie ciekawy vel dociekliwy, to zażąda od ciebie pomiaru istniejacego ogrodzenia (czyli na twój koszt) lub zarządzi pomiar ogrodzenia a potem powiadomi cię o wynikach i obciąży fakturą za wykonane prace. Chcesz się kopać z urzędem?
    Z drugiej strony zbywajacy wepchnął cię w kłopoty, jeśli podniósł teren działki czyli wydłużył skarpe nad rowem a ty dałeś się podejść nie żądajac okazania punktów granicznych przed transakcją. Należało wykonać podział aby oddzielić skarpę jako osobną działkę i wyłączyć ją z transakcji, gdyż teraz będziesz płacił podatek od gruntu , który kupiłes lecz nie możesz go użytkować.
    Teraz już wiesz do czego przydatny jest geodeta.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem do czego jest geodeta wiem co kupowałem. Nikt mnie na minę nie wsadził.
    Chcę po prostu oszacować ryzyko. Czy jest mała czy duża szansa że ktoś się przyczepi. Żeby potem nie pluć sobie w brodę że mogłem zrobić po swojemu bo nikogo to nie obchodzi albo w drugą stronę - mogłem zrobić tak jak kazali.
    Takie ogrodzenie jest potem nanoszone na mapę zawsze?
    Czy wystarczy geodeta który zaznacza gdzie ma być zrobione i tyle.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Mam taką sytuację, że ogrodzenie od tyłu działki mam mieć cofnięte o jakies 1,5m w stosunku do granicy działki. Jest tam spadek terenu i prowizoryczny „rów” pomiędzy moją działką i sąsiada. Moja działka prawdopodobnie była kiedyś nasypywana aby było wyżej i aby wszystko nie spływało do sąsiada jest wykopany prymitywny rów który w sumie nie zbiera i tak wody. Natomiast prawdopodobnie z tego powodu w projekcie mam wzmiankę, że ogrodzenie ma nie być w granicy tylko cofnięte. Na załączniku granica działki to kolor niebieski a ogrodzenie to fioletowy.
    Zastanawiam się teraz czy gdybym chciał mimo wszystko zrobić ogrodzenie tam normalnie w granicy to oprócz sąsiada który na 99% nie będzie się o nic rzucał bo nie wie co mam w projekcie coś mi grozi?
    Czy do odbioru domu muszę mieć tam ogrodzenie i wtedy ktoś mógłby to sprawdzić?
    Czy lepiej do odbioru w ogóle nie mieć nigdzie ogrodzenia i zrobić je później.


    Ten rów na mapie na pewno ma jakiegoś właściciela , powinna nim być gmina ale nie zawsze tak jest. Wymóg cofnięcia się od rowu z ogrodzeniem jest podyktowany tym by do rowu był swobodny dostęp w celu jego prawidłowego utrzymania.

  7. #7

    Domyślnie

    Właścicielem rowu jestem ja, a drugiej połowy sąsiad. Granica działek idzie środkiem tego rowu.Gmina nic do niego nie ma. Sąsiad na działce na północny/zachód ode mnie miał też taki rów u siebie(nawet jest na mapie) i zasypał go sobie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    To jakie uzasadnienie miał ktoś, kto wydał decyzję o cofnięciu ogrodzenia ?

    Taki mi się przypomniało - z miesiąc temu byłem obejrzeć przyszłą robotę i zauważyłem DWA betonowe płoty obok siebie. Inwestor powiedział, że jego sąsiad nic nie chciał mieć wspólnego i każdy zrobił sobie płot. Pośrodku (ok 25cm) "ziemia niczyja" w którą przechodzący smakosze wrzucają puszki po piwie i butelki po małpkach. Obyś nie miał podobnej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 26-01-2020 o 19:54

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem, pewnie o dostęp do „rowu” chodziło.
    Ale właścicielem tego nie jest gmina jak ktoś wyżej pisał. Na mapie wygląda to jak wygląda a w rzeczywistości jest trochę inaczej. Dla urzędu liczy się chyba to co jest na mapce a nie w rzeczywistości. Gdyby ktoś przed decyzją pofatygował się zobaczyć jak to wygląda to byłaby inna decyzja pewnie. A tak to teraz muszę zadecydować czy podporządkować się abstrakcyjnej decyzji czy zrobić po swojemu z ryzykiem że każą rozebrać.
    Liczę na podpowiedzi czy mała czy duża szansa że urzędowi będzie to przeszkadzać.
    Czy do odbioru muszę pokazać ogrodzenie i czy ogrodzenie geodeta nanosi na mapy.

    Co do smakoszy na szczęscie tego ryzyka nie ma u mnie. Tam nie ma kto i gdzie chodzić, tylko ja i sąsiad na szczęście.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 26-01-2020 o 19:59
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest u innych. Mnie geodeta powiedział gdzie są słupki i od nich robiłem sobie ogrodzenie.

    Dziwna sytuacja ogólnie. Skoro ktoś chce mieć dostęp do rowu, to niech odkupi ziemię. Przecież za nią zapłaciłeś.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 26-01-2020 o 20:07

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam taki rów w granicy , więc coś na ten temat wiem . Jest ustawa która nakazuje przejmowanie urządzeń melioracyjnych na ich własność, niestety większości gminy nie mają na to ani chęci ni pieniędzy ale to kogo jest faktycznie rów nie ma znaczenia jak jest na mapie to musisz się cofnąć z płotem co ciekawsze za utrzymanie tego rowu w należytym porządku musisz sam zadbać, u mnie jest tak że część sąsiadów jest cofnięta cześć nie . Na razie grubszej afery o to nie było , był mały dym o odprowadzenie drenażu i jeden sąsiad coś grubszego odprowadzał obie sprawy skończyły się wysokimi karami i demontażem urządzeń.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Moja działka prawdopodobnie była kiedyś nasypywana aby było wyżej i aby wszystko nie spływało do sąsiada jest wykopany prymitywny rów który w sumie nie zbiera i tak wody. Natomiast prawdopodobnie z tego powodu[
    w projekcie mam wzmiankę, że ogrodzenie ma nie być w granicy tylko cofnięte.
    Na załączniku granica działki to kolor niebieski a ogrodzenie to fioletowy.
    Zapytaj projektanta dlaczego zrobił taki zapis w projekcie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Pytałem, to nic nie wnosi do problemu. Jak niby ma mi to pomóc?

    Jaro106 dzięki za konstruktywną odpowiedź.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #14

    Domyślnie

    Z tego co mi się obiło o uszy to gdy wydano ci zgodę na puszczenie rury i przykrycie rowu wtedy można takie coś ogrodzić.

  15. #15

    Domyślnie

    W projekcie nie ma nic o rurze itp więc teraz już po ptokach. Tym bardziej że droga połowa jest sąsiada. Będzie trzeba chyba dostosować się do tego wymogu urzędu.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nie wiem, pewnie o dostęp do „rowu” chodziło.
    Ale właścicielem tego nie jest gmina jak ktoś wyżej pisał. Na mapie wygląda to jak wygląda a w rzeczywistości jest trochę inaczej. Dla urzędu liczy się chyba to co jest na mapce a nie w rzeczywistości. Gdyby ktoś przed decyzją pofatygował się zobaczyć jak to wygląda to byłaby inna decyzja pewnie. .
    w rzeczywistości jest trochę inaczej -
    To może oznaczać że wykonawca mapy dał @upy !!! Mapa ma być odzwiercielaniem terenu w zadanej skali. Wykonafca mapy nie wykonał "porównania mapy z terenem" (lub "notatnika zmian" w innej części PL), lub w terenie nie był w ogóle czyli można wątpić w pomiar. Zgroza! Co by mnie nie zdziwiło, szczególnie gdy słyszę niekiedy ceny za "mapkę do celów proj" w necie.
    Jaka mapka taka budowka. Jaka cena, taki towar a teraz cykor.

    ....Gdyby....
    Jeśli mapa była wykonana nierzetelnie, to urzędnik został wprowadzony w błąd i trudno dopatrywać się jego winy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony