dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Ocena projektu

    Przyszła pora na mnie.
    Rzuccie proszę okiem na mój wstępny projekt. Dom z poddaszem, dach dwuspadowy prosty. Wejscie od szczytu. Na projekcie jeszcze nie ma, ale z boku będzie garaż, z wejściem przez kotłownię.
    Co byście zmienili? W szczególności interesuje mnie rozkład kotłowni (czy po dodaniu wejścia do garażu zmieści się tam pompa ciepła z zasobnikiem, rekuperator, zlew i Zmiękczacz wody?) Oraz górnej łazienki.
    Wejscie do domu od północy.
    Wszelkie opinie mile widziane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200126-212802_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	439982
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200126-212718_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	439983

  2. #2

    Domyślnie

    taki sobie. Ani nie ma się nad czym zachwycać ani czego krytykować, ja uważam ze okna na ścianach szczytowych są za male, powiekszylabym do 180, dziś był filmik cnc ile trzeba miejsca na pc.

  3. #3

    Domyślnie

    Dom ma być funkcjonalny. Okna na poddaszu będą jeszcze przedmiotem zmian.
    Co byś poprawiła w samym rozkładzie pomieszczeń?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej nie zmieści się to wszystko w kotłowni - to są tylko 2 mb.
    w kuchni fragment okna będzie w świetle wysokiej zabudowy.

    okno kolankowe w sypialni - na pewno?


    Sypialnie dzieci 9,9 m2. gabinet 12 m2. -- nie ma tu pewnej dysproporcji?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2020 o 22:08

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj
    Fajny domek się zapowiada.
    Napiszę co ja bym zmieniła, tak na pierwszy rzut okiem

    W Łazience na parterze zamieniła bym miejscami toaletę z umywalką, trochę przyjemniej na wejściu będzie widzieć lustro niz kibelek. Tylko wtedy zamiast drzwi 90 zrobić 80.
    W kotłowni moze być ciasno, bo połowa kotłowni będzie tylko i wyłącznie na przejście i nic tam nie zamieścisz. Rekuperator mozna zawiesić u góry, pod nim zmiękczacz, pompę obok ....no i nie wiem czy będzie miejsce na zlew...chyba mały.
    U góry...małe te pokoiki dzieci, bo na sypialnię wystarczy.
    Cy garderoba będzie wspólna>? jezeli tak, to wejście do niej zrobiłam po środku , będzie więcej miejsca na szafy.
    A jak ma być tylko dla rodziców, to wejście z sypialni i tez po środku.
    Łazienka duza, ale znowu toaleta na widoku. Nie będzie wanny?
    To prysznic na tak duzą łazienkę za mały . Okna w sypialni i w łazience mozna zrobić mniejsze np .90/210
    W jednym z pokoi dziecięcych jest wysokie okno a na nim biurko....chyba to pomyłka?

    chyba tyle....

    Jeszcze dodam, ze z kuchni jest trochę za daleko na taras...
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 26-01-2020 o 22:16
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby trochę przesunąć drzwi, to zaraz za nimi zamontować zlew. Na przeciwnej ścianie przyłącze wody ze zmiękczaczem.
    Nad zlewem rekuperator. PC musiałaby być zintegrowana z zasobnikiem, bo dochodzi masa rur i też trzeba na nie miejsce zrobić.


  7. #7

    Domyślnie

    Po kolei:
    1. Wymiary okien. Przedmiot dyskusji z architektem. Położenie okna w kuchni też mi nie pasuje.
    2. Okno kolankowe. Minus taki, że trochę kosztuje. Jakieś inne wady? Mam uczulenie na okna dachowe, a tu sypialnia jest od północy, więc żeby wyświetlić to decydujemy się na dachowe. A zeby bylo ciekawiej, to kolankowe. Taka fanaberia.
    3. Pokój na dole 12mkw. Żona się uparła i niewiele z tym zrobię.
    4. Zamiana w łazience na dole umywalki z toaleta. Pomozcie proszę to poprzestawiac. Architekt to już raz przestawił. Włącznie z lokalizacją drzwi, tak że toaleta dalej była na widoku.
    5. Wanny nie będzie. Ewentualnie będzie wanna z parawanem szklanym. Dwóch przyborów jednocześnie (wanny i prysznica) w górnej łazience nie planujemy. Nie czujemy potrzeby
    6. Kotłownia. Ja widzę to tak, a wy napiszcie, gdzie popełniam błąd. Za drzwiami z wiatrołapu do kotlowni będzie stal zasobnik cwu, obok (na ścianie między lazienka) będzie wisiał rekuperator, pod nim wszelkie zawory, naczynie przepon owe cwu. Dalej obok (W rogu) mały zlew. Na drugiej ścianie (zewnętrznej domu) będzie wodomierz i Zmiękczacz, a nad nimi jednostka wew. pompy ciepla

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    w sumie tak brakuje 1 m na długość i min. 0,5 m wszerz

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak często w dzień przebywasz w sypialni, by naturalne oświetlenie było kluczowe?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Z czego planujesz ściany ? gr 15, 27 i zewnętrzne 51 co to za materiały?

    Układ jak układ , pomieszczanie raczej małe ciasne. Pokój na dole to co? biuro gościnny ?
    Wg mnie brak spiżarni, jak zrobisz drugie drzwi w kotłowni to się ciasno tam zrobi. Okno w łazience do podłogi - nie praktyczne, wygląda ladnie na reklamach.

  11. #11

    Domyślnie

    Działka mała 20x28. 20 od frontu. Też uważam, że brakuje trochę, ale cóż... :/
    Elfir, układ, który zaproponowałaś, jest dobry, tylko pokój gościnny od północy. Dodatkowo, żona chce kuchnię z widokiem od wejścia.
    Ta zmiana w dolnej łazience. Ściana 180cm, prysznic 90. Na umywalkę zostaje 90. Nie za mało?

    Ściany zew. silikat 18, działowe silikat 12. Ocieplenie 25 (propozycja moja) lub 30 (propozycja architekta).

    W sypialni planuję tylko spać... ale nie wiem, co będzie kiedyś. Stąd okno dachowe.

    Pokój na dole gościnny. Żona się upiera, że kiedyś będzie to nasza sypialnia na starość. Stąd 12mkw.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 26-01-2020 o 22:38

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post

    Ściany silikat 18. Ocieplenie 25 (propozycja moja) lub 30 (propozycja architekta).
    18+25=43 dlaczego masz narysowane 51 skoro mała dzialka tracisz 8cm na metrze, to samo działówki skąd masz gr. 15 cm i 27 ? Na rynku są materiały 12-24-25 dlaczego dzialowa 27 a zewnętrze 18? Nie szkoda miejsca?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    18+25=43 dlaczego masz narysowane 51 skoro mała dzialka tracisz 8cm na metrze, to samo działówki skąd masz gr. 15 cm i 27 ? Na rynku są materiały 12-24-25 dlaczego dzialowa 27 a zewnętrze 18? Nie szkoda miejsca?
    Architekt tłumaczył tak. Silikat 18 + 30 styropian + klej i tynk daje 51. Wewnętrzne 12 + 3cm tynk. Ale spytam jeszcze raz.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Architekt tłumaczył tak. Silikat 18 + 30 styropian + klej i tynk daje 51. Wewnętrzne 12 + 3cm tynk. Ale spytam jeszcze raz.
    Nie spotkałem jeszcze wymiarowanie tynku.........

    Ciekawe jak to murarz odmierzy. Będą jaja.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie spotkałem jeszcze wymiarowanie tynku.........

    Ciekawe jak to murarz odmierzy. Będą jaja.
    No ja tez nie
    Odnośnie projektu Elfir, bardzo fajnie to poprawiła
    Moze zonie się spodoba....uświadom ją, ze będzie miała wygodniej z noszeniem wszystkiego na taras w trakcie przyjęć i codziennych posiłków.
    Podglądać gości przy furtce moze z biura....
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Podglądać gości przy furtce moze z biura....
    Albo na TV z domowego monitoringu Tv nad kuchenką oczywiście lub w dowolnym innym miejscu

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie spotkałem jeszcze wymiarowanie tynku.........

    Ciekawe jak to murarz odmierzy. Będą jaja.
    Dobrze. Zwrócę na to uwagę.
    Czyli wymiary powinny być bez tynku.
    A jak się to ma do wymiarów zewnętrznych domu? Dochodzi klej i tynk na ocieplenie. Wymiary rzeczywiste się zwiększają. A dom (mój taki bedzie) będzie musiał trzymać odległości od granic 3 lub 4 metry?

  18. #18

    Domyślnie

    Podsumowując - dzięki za wszystkie celne uwagi. Będę miał żona nad czym się zastanawiać.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro na dole ma być sypialnia, to faktycznie nawet 12m2 jest mało.
    tynku faktycznie wyjdzie ok. 1,5 cm ale nie wrysowuj tego w projekcie

    Ale moim zdaniem jak dobudujesz garaż z prawej strony to będziesz musiał odsunąć dom od granicy o 3 m + garaż.
    I masz ogromną przestrzeń ogrodu zmarnowaną z boku domu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Garaż mógłby służyć jako osłona części prywatnej ogrodu:


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony