dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wkład ceramiczny fi160 frezowanie

    Witam ,
    Mam stary komin z cegły 27x14cm z racji niskiej temperatury spalin pieca chce wstawić wkład ceramiczny do komina po uprzednim frezowaniu . Czy można to zrobić dobrze , wkład wsadzamy od dołu czy góry , na zaprawę czy bez ? Frezowanie ciasno pod fi160 czy fi180/200 i obsypanie wkładu jakimś izolatorem ? Szukam dobre ekipy która zajmuje się takimi rzeczami i później nie będzie z tym problemu . Jak ktoś może coś doradzić pomoc to proszę o odzew w temacie .
    Pozdrawiam .

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Obsypać od góry możesz perlitem to fajny izolator . najlepiej jak dało by sie to opuszczać od góry ,kamerka na kabelku inspekcyjna i jakoś dało by się to ogarnąć , a nie dasz rady ceramiki prostokątnej tam wstawić bez frezowania ?

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba lepsze są wkłady okrągłe . Do tego frezowanie jest wymagane ,aby równie w pionie wkład wchodził .
    A co ktoś powie na temat perlitu ? Doczytałem ,że ceramika się rozszerza i taki izolator luźny jest niewskazany przy pracującym wkładzie ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Z jakiego regionu poszukujesz ekipy ?
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeważnie wszystko na Śląsku jest .
    Ale szukam Śląsk/łódzkie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony