dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co zrobiliście dobrze, z czego jesteście zadowoleni i czego byście nie zmienili ?

    .

    Od dawna czytam Forum a zwłaszcza dwa wątki :

    - Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie ?

    - Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz ?


    Moim zdanie oba wątki mają jakiś taki podtekst negatywny ...

    Napiszcie proszę coś pozytywnego

    Czyli :

    Co zrobiliście dobrze, z czego jesteście zadowoleni i czego byście nie zmienili ?

  2. #2

    Domyślnie

    To może ja pierwsza. Moje subiektywne- "są powody do zadowolenia"-czyli likwidacja tego co mnie irytowało w poprzednim mieszkaniu:
    1. dwustronne mieszkanie- łatwiej przewietrzyć.
    2. oddzielna kuchnia zamiast aneksu.
    3. osobne wydzielone z przedpokoju pomieszczenie na przechowywanie sprzętu: drabiny, żelazka, deski do prasowania, suszaka stojącego, - mam tam wieszaki na kurtki i szafkę na buty co powoduje powody do zadowolenia opisane w punkcie 4.
    4. w przedpokoju nie mam wieszaków na kurtki, zatem nie mam na widoku ani walących się butów ani kurtek, zawsze jak się wchodzi do mieszkania to w przedpokoju jest porządek.
    5. w sypialni łóżko z materacem, a nie sofa, kanapa, wersalka.
    6.komoda z szufladami na bieliznę, ale tylko na bieliznę a nie na swetry, koszule, bluzki itp.
    7. meble do samego sufitu - więcej miejsca do przechowywania, likwidacja "kurzołapów", im mniej rzeczy na wierzchu tym większy ład i większa przestrzeń, pomyśleć zawczasu tak,aby każdy przedmiot w domu np. odkurzacz, koce, pościel, apteczka itp. miał wyznaczone miejsce w domu, to pomaga w zachowaniu ładu i szukaniu.
    8. Jeśli ktoś ma domofon z diodą-zwrócić uwagę co ta dioda będzie oświetlała, jeśli np. wejście do wc to może idąc do wc w nie trzeba będzie włączać światła i budzić domowników? Ale to zależy od wielkości i układu przedpokoju
    9. ostatnie-tak urządzać mieszkanie by nie popadać w skrajności tzn. malować w takich kolorach by je było łatwiej w razie potrzeby sprzedać (nigdy nie mów nigdy) -np. unikać czarnych, różowych ścian (rozumiem pokój dziecinny) - chodzi mi o to by mieszkanie nie nabrało charakteru typowo babskiego lub męskiego, charakter lepiej podkreślić w dodatkach, które łatwiej zmienić.
    Planując mieszkanie zastanawiałam się, co mnie irytuje w tym, w którym ostatnio mieszkałam-to był dla mnie punkt wyjścia.
    Wiem, że wymieniłam pierdoły, ale dla mnie są ważne. Zawsze dla każdego będzie coś innego- np aneks zamiast kuchni, każdy kieruje się swoimi potrzebami i doświadczeniami.I tu tkwi tajemnica urządzania: nie moda a wygoda, kierowana swoimi potrzebami, bo mieszkanie jest dla człowieka a nie człowiek dla mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 28-01-2020 o 10:59

  3. #3

    Domyślnie

    Uff, ledwo przeczytałem. Szacun.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyjście z kuchni na taras - częściej używane niż wyjście z salonu.

    dwa tarasy - w cieniu i w słońcu, do korzystania w zależności od pogody

    pralnia z wejściem z łazienki - rozbierając się do kąpieli, uchylam drzwi i wrzucam ciuchy do kosza na pranie. W pralni jest też miejsce na suszenie, więc nie biegam po domu z praniem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Drzwi balkonowe w łazience. Na zewnątrz drewniana balia z podgrzewaną wodą kociołkiem na drewno.
    Droga z kuchni na taras prowadzi przez salon. Przy przesuwce na taras, włącznik schodowy do światła w kuchni.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Drzwi balkonowe w łazience. Na zewnątrz drewniana balia z podgrzewaną wodą kociołkiem na drewno.
    Droga z kuchni na taras prowadzi przez salon. Przy przesuwce na taras, włącznik schodowy do światła w kuchni.
    Super! Ale ta balia to lepiej by się sprawdziła przy sypialni. Rozebrać się mozna wszędzie, ale ubrać juz nie
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Super! Ale ta balia to lepiej by się sprawdziła przy sypialni. Rozebrać się mozna wszędzie, ale ubrać juz nie
    Ale przed wejściem do balii warto jednak wziąć prysznic. Balia dla kilku osób.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony