dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beedle

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    1

    Domyślnie Czytacie politykę prywatności?

    A także informacje o RODO, plikach cookies i innych takich na stronach internetowych?
    Bo ja się przyznam, że zazwyczaj akceptuję wszystko jak leci... ale im więcej dowiaduję się o tym, jakie informacje w ten sposób przekazuję - choćby na [spamL] piszą sporo o działaniu wyszukiwarki Google - tym bardziej nastawia mnie to sceptycznie do tych nowych, inteligentnych technologii, które rzekomo mają ułatwić mi życie...Na razie tylko chcą nam coś wcisnąć, nakłonić do zakupów - tylko że technicznie nie ma żadnych przeszkód, żeby urządzić nam Rok 1984 w realu - a przynajmniej ja mam takie wrażenie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-09-2020 o 22:30

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beedle Zobacz post
    ......Na razie tylko chcą nam coś wcisnąć, nakłonić do zakupów - tylko że technicznie nie ma żadnych przeszkód, żeby urządzić nam Rok 1984 w realu - a przynajmniej ja mam takie wrażenie
    Dlaczego piszesz w czasie przyszłym? Uważasz że tego jeszcze nie ma? Od czasów smatrfonów z niewyjmowalną baterią już jesteś w 1984. Pozycje gdzie byłeś, czy lubisz miejsce z którego właśnie odjechałeś?, czy polecisz innym.... i setki innych bzdur, które tylko generują ruch w sieci i komuś, gdzieś zapełniają bazy danych. Jeśli jednak uważasz że to nowość to jesteś w błędzie.
    Pierwszeństwo w tym procederze ma pewna firma z Watykanu gromadząca dane od ponad tysiąca lat. Bez komputerów i smartfonów a jedynie przy pomocy rozbudowanej agentury i obowiązku donoszenia na siebie samego pod pozorem rozgrzeszenia & zabawienia .
    Jeśli ktoś nie czuje bluesa, to chodzi o czynność nazywaną spowiedzią douszną , jednego z kroków do bajki zwanej zbawieniem.
    Więc masz dwa wyjścia: być dzikusem bez smartfona czyli bez wygodnych płatności za bilety, orientacji w obcym terenie i kontaktu ze światem (najważniejszy cel komórek "kochanie jadę już, zabrać cię po drodze z pracy/ zakupów/z dzieckiem z przedszkola?" lub w wersji szowinistycznej "kochanię jadę, nastaw ziemniaki"), albo olać to wszystko ciepłym płynem i żyć wygodnie.
    Wbrew bajkom życie masz jedno i należy je przeżyć godnie i z pożytkiem dla bliźnich (cokolwiek kryje się pod tym pojęciem).
    Wybór należy do ciebie, stosownie do twego systemu wartości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony