dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 127
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kierbud to praktyce budownictwa indywidualnego fikcja. Bo jak majster będzie źle robił, albo nie przestrzegał BHP - to co? Zwolni go?
    Nie, bo pracodawcą jest inwestor. I to on podejmuje wiele decyzji będących w gestii kierbuda.
    Jako kierownik budowy nie mogłem zwolnić na domku ekipy, a że spór był o strop, poinformowałem inwestora że kończę wpisy w DB na ścianach, i stropu w takiej formie jak inwestor chce aby ekipa wykonała nie podpisze.
    Strop wykonano zgodnie z projektem.

    Z tym pisaniem o tym że kierownik wybiera ekipy czy firmy na dużych budowach to też przesada, teraz jest kierownik kontraktu który w tych kwestiach ma sporo do powiedzenia, czy dyrektor kontraktu jak zwał tak zwał. A kierownik zajmuje się bardziej techniczna stroną realizacji.

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz mój wpis. Na spokojnie i bez emocji. Zrozumiesz, że nie pisałam o istniejących zapisach.
    Który wpis i w którym edytowanym poście ? Nie kumam dlaczego edytujesz-poprawiasz swoje posty. Pogubiłem się i jak kasujesz moje posty to zanika ciąg myślowy i robi się drobna niedorzeczność.

    Dobranoc.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś kolega, co ma grzewczą płytę nie dostał wpisu kierbuda do DB wstrzymującego budowę za:
    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji
    budynku.

    ...
    Tak Ci powiedział kierbud?
    Art. 24. 1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.
    Wszystko co piszesz dotyczy jednak KASY !! Już to wcześniej opisałem.
    Jak jest tanio to nie jest dobrze. I wszyscy się na to godzą bo kasa jest najważniejsza.
    Art.24.1 dotyczy sytuacji w której inspektor nadzoru inwestorskiego jest powoływany z urzędu.
    Na budowie domów jednorodzinnych urząd nie wymaga INI. Proste.
    Dyskutujemy o nadzorze na budową domów jednorodzinnych.
    Może potoczna nazwa inspektor nadzoru inwestorskiego powinny być zmieniona aby nie godziło to a przytoczony art.24.1 nie powodowało jałowej dyskusji
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziwnie to funkcjonuje na budowach domków jednorodzinnych systemem gospodarczym.

    Wg prawa kierbud odpowiada za wszystko. A realnie jest gościem na budowie. U mnie zadbał tylko o zbrojenie i słupy. Później go nie było wogole.
    Poważni inżynierowie, biorą nieduże kwoty rzędu 2,3 tysięcy, żeby przez rok czy dwa odpowiadać za całą budowę.

    A może tak naprawdę odpowiedzialności kierbuda nie jest tak duża?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jakby wpadło małe dziecko do wykopu, bo teren nieogrodzony to wina rodzica oczywiście? Czy rodzic pozywa inwestora, czy kierbuda?
    Przychodzi do inwestora a odpowiedzialność ponosi KB.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dziwnie to funkcjonuje na budowach domków jednorodzinnych systemem gospodarczym.

    [Wg prawa kierbud odpowiada za wszystko. A realnie jest gościem na budowie. U mnie zadbał tylko o zbrojenie i słupy. Później go nie było wogole.
    Poważni inżynierowie, biorą nieduże kwoty rzędu 2,3 tysięcy, żeby przez rok czy dwa odpowiadać za całą budowę.

    A może tak naprawdę odpowiedzialności kierbuda nie jest tak duża?
    Pewnie nie są to jednak odpowiedzialni inżynierowie.
    Wg prawa kierbud odpowiada za wszystko.
    Odpowiedzialność KB jest duża tylko prawie wszyscy podchodzą do tematu lekko i "jakoś to będzie" albo, co bardziej prawdopodobne, mało wiedzą o tym co KB powinien robić i jaka jest jego ważna i odpowiedzialna rola.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlatego powinien być na budowie razem z ekipą - skoro za wszystko odpowiada.

    Ciekawe który inwestor indywidualny, dłubiący sobie gospodarczo, zatrudni KB za +/- 5 tyś netto/m-c na cały okres budowy? Fikcja prawna.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dlatego mogę się zgodzić z propozycją likwidacji obowiązku "posiadania" KB na budowie domów jednorodzinnych.
    Niech za wszystko odpowiada Inwestor.

    Dłubiący sobie niech sobie zatrudni inspektora nadzoru który będzie mu doradzał tak jak teraz "doradzamy" na FM
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś kolega, co ma grzewczą płytę nie dostał wpisu kierbuda do DB wstrzymującego budowę [...]
    Może babol, nie interesuje mnie to.
    Zobacz ile rzeczy nielegalnych dopuścił się Twój, którego nie było prawie w ogóle na budowie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kierbud to formalność - bierz najtańszego a o jakość dbaj sam.
    Jeździsz do mechanika z autem? Dbasz o jakość sam u niego?
    A u dentysty też?
    Czy jednak ufasz nieraz innym?

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Niestety prawda jest taka jak pisz Kaizen.
    90% kierownikow praktycznie nic nie robi, nawet nie ma przy sobie projektu jak przychodzi na odbior stropu, wiezby itp.

    moj kosztowal: 3000
    sasiada nr 1: 5000
    sasiada nr 2 : 1000
    sasiada nr 3: Kierownik 3000k + inspektor nadzoru 7000k

    Wszyscy byli tyle samo warci, czyli nic. Zwracali uwage na pierdoly, zbrojenie odbierali jak juz bylo wszystki zrobione, zadnych powazniejszych uzgodnien z wykonawcami. U innych znajomych jest to samo. Najlepiej jesli masz kogos naprawde poleconego i wiesz ze gosc faktycznie sie przyklada to umowic sie z nim na cene za wizyte ale tylko na twoje wezwanie. W przeciwnym razie brac najtanszego to przynajmniej kasy nie wydasz niepotrzebnie,

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Zobacz ile rzeczy nielegalnych dopuścił się Twój, którego nie było prawie w ogóle na budowie.
    Z czego wnioskujesz, że nie było go na budowie?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Najlepiej jesli masz kogos naprawde poleconego i wiesz ze gosc faktycznie sie przyklada to umowic sie z nim na cene za wizyte ale tylko na twoje wezwanie. W przeciwnym razie brac najtanszego to przynajmniej kasy nie wydasz niepotrzebnie,
    Ale taki polecony człowiek "na wezwanie" nie może być kierownikiem budowy.
    Jaką cenę proponujesz za wizytę na wezwanie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Może babol, nie interesuje mnie to.
    Zobacz ile rzeczy nielegalnych dopuścił się Twój, którego nie było prawie w ogóle na budowie.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z czego wnioskujesz, że nie było go na budowie?
    Pewnie z tego wpisu
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie kierbud nie wychwycił niewłaściwego umieszczenia eLek w zbrojeniu ław, puścił brak uziomu fundamentowego (wymagany prawem), o EP i wymogach energetycznych miał pojęcie żadne. W zasadzie to cokolwiek interesowała go konstrukcja. Reszta byle wpisać do DB.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie z tego wpisu
    To by było urojenie, bo nie ma tu słowa o czasie spędzonym na budowie.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To by było urojenie, bo nie ma tu słowa o czasie spędzonym na budowie.
    Czyli był na budowie i dopuścił...
    Czy KB musi mieć pojęcie o EP i wymogach energetycznych?
    Ma pilnować wykonania domu zgodnie z projektem.
    Przecież "Kierbud to formalność"
    Sam piszesz
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rekuperator masz taki, jak w projekcie? Ja nie - w ogóle nie patrzył, jaki montowałem i czy parametry ma chociaż podobne. Puścił takiego babola, jak instalacja grzewcza w płycie konstrukcyjnej? To niedopuszczalne wg Rozporządzenia w sprawie WT.
    Twój KB miał nie zgodzić się na rekuperator jaki Ty sam sobie wybrałeś i montowałeś?
    KB nie zastępuje projektanta.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czyli był na budowie i dopuścił...
    Na etapie SSO był cały czas. Tak, dopuścił. Ile znasz przypadków, że zatrzymał budowę przez brak CE na więźbę? Jakim cudem powstały grzewcze płyty fundamentowe?



    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ma pilnować wykonania domu zgodnie z projektem.
    I przepisami. Ale faktycznie nie ma w obowiązkach "zgodnie ze sztuką budowlaną". Zatem chyba nie powinienem mieć zastrzeżeń do eLek, skoro nie precyzuje tego projekt ani przepisy.
    Zatem skoro nie obchodzi go "sztuka budowlana" to tym bardziej musi o to dbać sam inwestor.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Przecież "Kierbud to formalność"
    Dokładnie na to podaję przykłady. Nie polemizujesz z tym?

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Twój KB miał nie zgodzić się na rekuperator jaki Ty sam sobie wybrałeś i montowałeś?
    KB nie zastępuje projektanta.
    W projekcie miałem wpisany model rekuperatora. Nie sądzisz, że działając zgodnie z prawem powinien zainteresować się i odesłać do projektanta, żeby to zmienił? Zwłaszcza, jak sam nie jest w stanie ocenić, czy to podobne urządzenie? Moim zdaniem tak powinien zrobić, gdyby zakres obowiązków kierbuda nie był fikcją.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też w projekcie miałam podany model kotła gazowego o mocy 21kW. Na szczęście kierbud nie dopełnił swoich obowiązków, gdy montowałam 14 kW

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jeździsz do mechanika z autem? Dbasz o jakość sam u niego?
    A u dentysty też?
    Czy jednak ufasz nieraz innym?
    No i sedno sprawy, jak można nie ufać kierownikowi i wykonawcy?
    Przecież oni tak jak powyżej wymienieni wykonawcy też powinni robić swoją robotę jak należy a człowiek nie musi się na wszystkim znać.
    Czy przykładowo stawka 300-400 zł za przyjazd na 1-2h to bieda? Według mnie nikt nie powinien narzekać.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na etapie SSO był cały czas. Tak, dopuścił. Ile znasz przypadków, że zatrzymał budowę przez brak CE na więźbę? Jakim cudem powstały grzewcze płyty fundamentowe?

    I przepisami. Ale faktycznie nie ma w obowiązkach "zgodnie ze sztuką budowlaną". Zatem chyba nie powinienem mieć zastrzeżeń do eLek, skoro nie precyzuje tego projekt ani przepisy.
    Zatem skoro nie obchodzi go "sztuka budowlana" to tym bardziej musi o to dbać sam inwestor.

    Dokładnie na to podaję przykłady. Nie polemizujesz z tym?

    W projekcie miałem wpisany model rekuperatora. Nie sądzisz, że działając zgodnie z prawem powinien zainteresować się i odesłać do projektanta, żeby to zmienił? Zwłaszcza, jak sam nie jest w stanie ocenić, czy to podobne urządzenie? Moim zdaniem tak powinien zrobić, gdyby zakres obowiązków kierbuda nie był fikcją.
    1. Zła lokalizacja eLek w zbrojeniu to ewidentny błąd KB że dopuścił i Wykonawcy że tak wykonał.
    To Ty zatrudniłeś takiego kiepskiego Wykonawcę?
    2. Grzewcza płyta fundamentowa była w projekcie czy to pomysł KB czy Inwestora?
    KB ma zabronić wykonania czegoś co chce Inwestor i jego pracodawca posiadać?
    3. Na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek:
    Zatem skoro nie obchodzi go "sztuka budowlana" to tym bardziej musi o to dbać sam inwestor.
    Na podstawie własnego przypuszczenia:
    Ale faktycznie nie ma w obowiązkach "zgodnie ze sztuką budowlaną".
    Jesteś w błędzie.
    Każdy inżynier i każdy Wykonawca ma obowiązek działania w zgodzie ze sztuką budowlaną.
    4. Polemizuję z twoim fałszywym stwierdzeniem
    "Kierbud to formalność"
    Nie masz racji.
    5. W projekcie miałeś wpisany inny model rekuperatora niż Ty sam na własne życzenie zmieniłeś i sam zamontowałeś.
    To do kogo masz pretensje?
    Do KB? Za co ??
    A Ty nie zapytałeś się projektanta o zdanie w sprawie rekuperatora?

    KB ma być omnibusem i za wszystko odpowiadać, decydować za inwestora co zmienić w projekcie a czego nie zmieniać a Inwestor nie tylko nie chce mu uczciwie zapłacić a jeszcze rozpowszechnia na FM opinie typu:
    "Kierbud to formalność"
    Takie podejście "Kierbud to formalność" to świadomy wybór Inwestora.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony