dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Sposobem na taktowanie jest ustawienie dla podłogówki 40 lub nawet 45*C tak aby było to tylko zabezpieczenie dla podłogówki.
    W ten sposób podłogówka odbierze całość energii a nie tylko 10 - 20% i taktowanie ucichnie.


    Innym sposobem są odcinki czasowe.
    Odcinki powinny między sobą być oddalone o kilka godzin w których woda w instalacji ostygnie a głowice termostatyczne się otworzą ponownie.
    Tylko w ten sposób unikniemy taktowania.
    Długość odcinków czasowych powinieneś wypraktykować samemu obserwując normalny czas pracy kotła w którym nagrzewa on dom bez taktowania.
    Czasy i odcinki dostosuj także do trybu życia swojego domu tak aby cieszyć się ciepłą podłogą. W nocy kocioł moze nie ogrzewać wogóle lub zaprogramować mu jeden odcinek tak aby temperatura w domu nie spadła ponad ustalony poziom..
    Czyli tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego że ma to funkcjonować dokładnie tak jak miałem dotychczas

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    No niestety.....albo to co miałeś albo ustalasz okna czasowe o ile masz programator ?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23

    Domyślnie

    No nie wiem może się nie znam albo nie rozumie odpowiedzi. Zrozumiałem, że autor nie może ustawić na kotle temp. zas. Mniejszej niż 40 stopni to znaczy, że piec niżej nie zejdzie to jak niby ma pracować przy regulacji krzywej na 25 stopni jak piszesz? A dobre. Mniejsza z tym.
    Autorze wprowadź okna czasowe na regulatorze jak masz i po krzyku. Mnie też tak tutaj radzili i dobra jest.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    No nie wiem może się nie znam albo nie rozumie odpowiedzi. Zrozumiałem, że autor nie może ustawić na kotle temp. zas. Mniejszej niż 40 stopni to znaczy, że piec niżej nie zejdzie to jak niby ma pracować przy regulacji krzywej na 25 stopni jak piszesz?
    Może sobie ustawić i 15 *C na zasilaniu. Problem w tym że minimalna moc kotła to 5kW i żeby te 15*C było na zasilaniu przez dłuższą chwilę a nie tylko przez 10s lub 0,5 minuty to instalacja musi odbierać ciepło w takim stopniu ażeby grzałka 5kW nie powodowała przekraczania tej temperatury.

    Można ustawić okna czasowe i wtedy instalacja w chwilach postoju kotła wychładza się na tyle aby potem tą energię przyjąć. Można też inaczej czyli grzać nie 40*C ale 50*C a podłogówkę ustawić na 40*C.
    Cały problem w tym aby dobrać taką minimalną temperaturę która jest wyższa aniżeli ta produkowana przez kocioł w momencie jego startu, czyli wysterowania 70% przez te 1 - 2 sekundy a następnie ok 20% czyli 5kW przez dalszy czas pracy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Ok spox rozumiem.
    Zrozumiałem, że autor nie może w ogóle zejść na zasilaniu poniżej 40 stopni. Tak przynajmniej wynika z jego postu "Na mieszaczu mam ustawione 28/30 stopni - bardzo ładnie i równo nagrzało parter
    Na kotle 40 stopni - minimalna temp jaką mogłem ustawić."

  6. #26

    Domyślnie

    Witam. Posiadam kociol de dietrich mpx przy 100 % podlogowce. Ostatnio zabraklo pradu na wsi, a niestety nie miałem baterii w sterowniku pokojowym i chyba wazystkie ustawienia się zrwsetowały. Kociol zaczal taktowac, wlacza aie na dosliwnie chwile, podobnie pompka. Jaki parametr odpowiada za taka prace kotla? Wczesniej kociol zalaczal sie na 3h dziennie ciaglej pracy.
    Drugie pytanie,. Jak obnizyc temp pracy kotla? Podloge gtzeje na 32-34 stopnie. Kociol pracuje na 50.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony