dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Od kiedy należy płacić czynsz za mieszkanie od dewelopera?

    Witam
    Dzisiaj odebrałem klucze do nowego mieszkania o d dewelopera. Zostało mi też przekazane powiadomienie o wysokości czynszu. Ok 180z za utrzymanie części wspólnych + 230 zł opłat indywidualnych tj. ścieki, woda i śmieci.
    Podpisanie umowy przyrzeczonej planowane jest na koniec sierpnia. W powiadomieniu dostałem informację o wysokości opłat za styczeń i kolejne miesiące.
    Mam dwa pytania.
    1. klucze odebrałem 24 stycznia i nie rozumiem z jakiego powodu miałbym płacić z styczeń, a tym bardziej całość czynszu.
    Nie widzę problemu w zaliczce na wodę i ścieki czy ogrzewanie , bo na to ma odpis stanu z liczników i koniec końców wiem za co płacę, ale np. śmieci czy utrzymanie części wspólnej powinien być co najwyżej od daty odbioru kluczy. Niby mowa o jakiś 15 zł różnicy, ale zwyczajnie nie rozumiem za co właściwie miałbym płacić
    2. Skoro podpisanie umowy przyrzeczonej planowane jest na sierpień to do tego czasu nie jestem prawnym właścicielem mieszkania i części wspólnych. Więc czy nie powinienem płacić tylko opłat indywidualnych jak śmieci czy woda, a opłatę za części wspólne powinien ponosić deweloper. Dodam tylko,że w umowie deweloperskiej jest jedynie zapis ,że od daty odbioru mieszkania to kupujący przejmuje na siebie wszystkie ryzyka oraz fragment mówiący o części wspólnej ,który dołączam w załączniku.
    Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	440002

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wspólnocie płacisz od dnia przeniesienia własności - wtedy stajesz się właścicielem lokalu i współwłaścicielem części wspólnych i musisz łożyć na ich utrzymania.
    Czy, od kiedy i ile masz płacić deweloperowi, jeżeli wynajmuje Ci swoją własność - zależy od umowy między wami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony